| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 911  [Dalších 861 >>]
JankaHK 68660
23.12.2013 20:11:43
Ahoj maminy, přejeme Vám a Vašim rodinkám příjemné prožití vánočních svátků a pod stromečkem plno hezkých dárků ... Všechno nejlepší v novém roce, pevné zdraví, hodně pohody a spoustu nezapomenutelných zážitků.

A tady odkaz na naše fotky http://kubajzb.rajce.idnes.cz/Elen_a_Kuba
Dneska jsem tam jednu přidala, při focení jsem málem přišla o nervy ~:-D
Libubu 137220
19.12.2013 22:01:34
Ahoj holky.
Ve 3měsících Lucinka vážila 5480g a měřila 63cm. Nestíhám vám sem ani napsat :( Od pondělí máme naušničky (plastové 400,-). Zvládla to super. Samozřejmě plakala, ale potom v pohodě. Nebolí, nehnisají a moc jí sluší. Martysku, naušničky vám píchali, že tekla krev? Nám nastřelili a ani nemáme ničím mazat. Pokusím se přes svátky přidat nějaké fotky.
Můžu poprosit, daly byste sem znovu odkazy na fotečky? Omylem jsem vymazala historii a přiznám se, že jsem líná a nemám čas je tady v těch několika stránkách hledat :) Moc děkuju ~x~
Jsem ráda, že neslintáme samy. Luca slintá už od 1měsíce. Naštěstí je kamarádka s dudlíkem, ale zároveň s ním soutěží v plivání do dálky, protože mnohem raději má v pusině ruce. :) Daří se jí pohonit mandle a pak si kolikrát ublinkne. No uvidím, kdy to přejde. Ale bude hůř až začnou zoubky.
Příkrmy zatím ještě nemáme. Dr říkala, že začneme od 4.měsíce s kašičkama, aby si Lucinka zvykala na lepek a nebyla na něj alergická, tak uvidíme.
Jinak jsme si prošly 1.nemocí. ~c~ Naštěstí to zmohlo mě a na víkend. Měla jsem horečky, bolely mne klouby a prohnal mě průjem. Malou jsem viděla jenom u kojení, jinak se staral chlap. Na jendu stranu to bylo fajn, protože se přiznal, že mu bylo jasné, že to není sranda se o malou celý den starat, ale takhle náročný to nečekal. :) Byla to rychlovka. V pondělí jsem už byla skoro v pohodě. ~z~
Klobouk dolů, že jste stihly napéct. Já se chystám letos jen na vánočku. ~o~
Stromeček mám živý smrček od kamaráda. Jen si ho asi ani moc neužijeme, protože budeme přejíždět od jedné babičky ke druhé. Ale moc se těším. Budeme mít pod stromečkem dva největší dárky. Naši princeznu a dnes jsme koupili pozemek ~z~
Přeji vám krásné svátky a hlavně v klidu a zdraví prožité
Liba
Martysek 135615
19.12.2013 20:20:09
Ahoj holky, jak stíháte předvánoční shon? Už máte pečeno a stromeček? Mě už chybí jen rohlíčky ale to mám recept, co jsou hned hotový, takže supr, stromeček bude opět umělý, až bude mít malá rozum, tak možná koupíme živý ~:-D

Co jinak dětičky? Malá už si na tu mrkvičku docela zvykla ale musí to být ta Bio ze skleničky, domácí jí nejede, občas zkouším i jablíčko k svačince a to jí chutná, zblajzne mi i půlku jablka ~6~

Jinak vám tu všem přeji krásné svátky a hodně dárečků ~z~
JankaHK 68660
13.12.2013 16:43:27
Martýsku, my slintáme taky. A když Eli prská, tak jak píšeš, teče to potůčkem. Na to je právě dobrej ten dudák, když dudá, tak neslintá. Taky ho hrozně dlouho nechtěla, nakonec jsem ji to naučila tak trochu násilím. Dudáček jsem držela u pusinky tak dlouho, dokud nezačala dudat, klidně i dvě minuty, takhle několikrát denně, pár dní, no a nakonec se s dudákem skamarádila ~p~ Nemá ho teda celej den, ale když začne být protivná, tak ji ho dám a hned je klid. A i se ji líp usíná ~z~

No a o tom ING, Miruško, ani nemluv. Poslední roky to snižují pořád ~n~ Když jsem s ING začínala já, tak bylo 3,75% a teď jak píšeš, pouhý jedno procento. Tak si říkám, že v tady tý době je asi nejlepší stavebko. Státní podporu sice snížili, ale pořád tam mám 2%.

Jo a jak jsem vám nedávno psala, že mají od nového roku zdražovat pleny o 10%, tak dneska jsem zase slyšela, že se má na ně snižovat daň. Ale nějak jsem přeslechla od kdy a o kolik.
miruska.j 55676
13.12.2013 9:01:17
Ahoj maminy, tak my náušničky opravdu zatím dávat nebudeme a doufám, že ani nikdy jindy ~t~

Přikrmování nám docela jde - krásně papá lžičkou a sní vždycky hodně. Ve čtyřech měsících - minulý týden měl 6600 g a 64 cm. A taky dostal dvě včeličky - tentokrát bez teplot.

Mateřskou už jsem si taky tento týden zařídila a nic neříkali, že bych šla pozdě nebo brzy. A taky jsem si ji dala kratší - abych ji raději čerpala, než udělají nějakou změnu. Když jsem takhle měla rychlejší čerpání u nejstaršího před 6 lety - tak na spořícím účtu u ING bylo 3,25% p.a. - teď je tam snad 1% - to je k smíchu (nebo spíš k pláči ~n~)

Tak se mějte, ať nás ten předvánoční shon moc nevyčerpává ~3~
Martysek 135615
11.12.2013 11:34:08
Ahoj holky, je to pravda, já kojím plně a když jsme šly na 4-měsíční prohlídku a to měla přes 8 kilo, tak mi rovnou říkala, abych začala se zeleninkou, tak holt dávám a zatím žádné problémy, už se to trošku i naučila a k svačince to jablíčko taky občas zbaští ~6~

A závidím ti Jani s tím dudlíkem, my jsme to vzdali, to byl boj a ona se tomu akorát tak smála, takže máme doma uvztekánka nadále ~q~

Teď strašně slintá, to jsou potůčky, nevím, jestli ty zuby, zatím nic ale furt si tam něco cpe ale urputnou silou, tak jí to tam asi svědí, no uvidíme ~z~
JankaHK 68660
11.12.2013 10:25:01
My jsme na umělém mléku, takže jsme začaly s příkrmy dřív - 4 měsíce + 3 týdny. U plně kojených dětí se začíná s příkrmy na ukončeném 6. měsíci, pokud teda dobře prospívají. Pokud neprospívají, může se začít dřív. Ona ti pediatrička řekne, kdy začít.
Martýsku, vy jste plně kojený a začaly jste s příkrmy už na ukončeným 4. měsíci, viď?
Ramatad 78004
11.12.2013 9:09:11
Ahoj holčiny,
tak mi půjdeme na náušničky až v lednu. Jinak se chci zeptat, kolik je vám měsíců, že už dáváte příkrmy, u prvního jsem začínala v půl roce.
Rodičovsku ještě zařízenou nemám, musím na socku a nevím, kdy se tam vypravím. Ještě pořád nevím, jakou zvolit. Nejspíš dám na dva a ten rozdíl budu dávat na spořák. Třeba nám ten rodičák změní.
Krásný den
JankaHK 68660
10.12.2013 19:45:48
Martýsku, náušničky jsou super ~R^ U toho doktora, ke kterýmu půjdeme na nastřelování my, tak tam maminky u dětí nejsou, čekají prej v čekárně a náušničky nastřelí doktor se sestřičkou.

My dneska na očkování v poho, beruška moje sice brečela, ale ne dlouho. Doslala zase dvě včeličky, do každé nožičky jednu. Teplotu nemá, tak super. Ani protivná nijak nebyla. Od té doby, co se naučila dudat dudák, tak je moooc hodná ~p~

No jinak dnešní míry: 6900g a 65cm :-)
Martysek 135615
10.12.2013 15:17:09
Ahoj Jani, ouška jsou zatím v poho, ani nejsou červený, mažu framykoinem a potírám řepíkem ~6~ u doktora jsem jí držela na klíně, mezi nohy její nožky a držela jsem ručičky, sestřička držela hlavičku a doktor šup a bylo hotovo, okamžitě samožřejmě brek, máme doma herečku takže všechno máme o 100% horší ~o~ krev byla vidět jen kapička v tom vpichu, jinak nic neteklo, nic nebylo špinavého.
Náušničky stály 200kč a 200kč bylo nastřelení, takže to docela i šlo ~g~
Fotečky už tam jsou.....

Jinak ty příkrmy, až tak 4.den mi to začala polykat, jinak to měla v puse a plivala to, takže mrkev za trest byla všude ~o~........ ta mrkev s bramborem docela ujde, schválně jsem zkusila i kupovanou v Globusu nějaká německá firma a to jí šmakuje, pak ji k večeru dám občas jablíčko a to jí šmakuje asi nejvíc! ~t~

A s tou cystou držím palečky, kéž by se sama ztratila!!!! ~;((~;((~;((~;((~;((
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 911  [Dalších 861 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.