| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 911  [Dalších 831 >>]
Martysek 135615
12.11.2013 19:43:42
Ahoj Libubu gratuluji k úspěšnému očkování a přeji, ať je to u vás taky všechno bez problémů! Lucinka je vlastně o měsíc menší, má taky pěkné míry ~z~

Jak říkáš to ublinkávání už jsme to vychytaly, musím jí kojit na dvakrát, napřed jednou, když se odpojí, nechat krknout, pak chvilku pochovat nebo přebalit a pak druhou dávku, kdybych ji přebalila nabaštěnou, tak mi bude taky blinkat, takhle je to v pohodě ~6~ a pak když ji kojím dřív než po dvou hodinách, hlavně někdy večer, když je uplakaná, tak mi pak blinká trochu sražené mléko.

A cvičení, když je Andy chvíli pod hrazdou nebo v lehátku, tak si k ní lehnu a trochu posiluju bříško ale nic závratnýho, chtěla bych začít jezdit zas na orbitreku, ten jsem milovala ale bojím se, že pak budu mít hořké mlíko, jak se říká??? Tak nevím, zkusím počkat, chybí mi ještě 3 kila na svoji váhu před malou ~R^

A co Jani? Jak jste dopadly na očkování? Už je malá zdravá? Synek měl dneska krev už v pořádku, tak jdem v pátek jen na kontrolní RTG a v pondělí by šel do školy, no má co dohánět!!! Jen do vánoc nesmí cvičit a to on strašně rád uvítal, pohybu on moc nedá ~o~
Libubu 137220
11.11.2013 20:40:15
Ahoj holky. S Lucinkou jsme byly na 1.ockovani ve ctvrtek.Nastesti jsme nemeli zadnou reakci. Lucinka vazi 5060g a meri 58cm.
Na vikend jsme byly u mych rodicu a uzily jsme si to.
Musime uz vymenit postylku. Mame pujcenou malou nemocnicni a uz se nemuzeme vejit. Mela uz nekolikrat modrinku na rucicce,jak se boucha o sprusle v postylce.
Jeste vam deti ublinkavaji? Stale bojujeme s odrihnutim.I kdyz se nam podari krnout,za chvili nas trapi dalsi a casto si ublinkneme.
Zapal plic je hnus,at je syn brzy zdravy a v pohode.
Cvicite po porodu?Chtela jsem uz nekolikrat zacit jen tak doma posilovat bricho,ale nemam vuli.Kilama jsem na vaze pred tehotenstvim,ale kuze na brichu je des. :(
Ahoj, pozdravuju prcky
Martysek 135615
10.11.2013 18:10:38
Ahoj už asi jen Jani.....očkování nemělo naštěstí vůbec žádný nežádoucí účinky, ani že by spala, možná večer trochu víc uplakaná, jinak naštěstí supr! Uf, měla jsem z toho strach!
To nachlazení mi povídej, všichni okolo nás padají, jak mouchy, tak jsem taťkovi naordinovala vitamíny na zimu, aby něco nedones z práce domů ~o~ zatím se držíme.....a mladej chudák, vysledky krve špatný a pak přišel RTG a bylo to tam....houby průdušky, zápal plic! Takže zítra jdem znovu na krev a ještě se bude chvilku ulejvat ~4~~q~

Na očkování držíme palečky a určitě napiš, jak jste dopadly!!!!! ~;((~;((~;((
JankaHK 68660
10.11.2013 17:58:58
Ahojda všem, kdo sem ještě chodí :-)

Martýsku, to teda koukám, z Andrejky už je kus ženský ~g~
A jak bylo po očkování? Měla teplotku?
My jdeme na první očkování v úterý.

No a Kuba je pořád doma, teplotu už nemá, v krku už ho taky nebolí, ale začal kašlat a k tomu má rýmu, je to nekonečný ~n~

A jak vy? Byl to skutečně zánět průdušek?

papa ~3~
Martysek 135615
5.11.2013 15:06:10
Ahojky, tak máme dnes 1.očkování za sebou a i výsledky krve staršího synka, ten je má špatné, vypadá to na zánět průdušek, čekáme ještě na výsledky RTG. Horečka nám o víkendu naštěstí nestoupla nad 39 stupňů, tak mě zábaly minuly, uf ~g~

Malá nesla injekci s brekem ale to snad ani jinak nejde ~p~
Ale míry máme na plně kojené dítě pěkné, máme 7450g a 64cm, no pěkná bacule, snad bude snášet tu injekci o to lépe!!!
Jinak se nám začala smát pěkně nahlas, je to sranda a děsně jí baví televize, když jdu s ní okolo, pohled na ní vždycky padne, taky to tak máte? Občas ji k ní i posadím, když jdu něco dělat ale nechci aby tam pak seděla furt!

Co ostatní mamky, jak se máte a jak zvládáte to ošklivé počasí?
Janka má pravdu, já mám taky ráda dlouhé procházky s kočárkem ale dneska jsem byla ráda, že jsem to rychle přejela k dětské, máme to naštěstí cca 200m, takže supr ~z~
JankaHK 68660
2.11.2013 13:02:34
Ahojda,

i já vítám novou maminku :-)

S tím osaháváním hraček ... Eli si je začíná brát do ruky až teď, dlouho se na ně jenom dívala a nic. Tady to je diskuse srpnových maminek, takže si tu správně :-)

Martýsku, tak to vás lituju. My už to máme naštěstí za sebou. Jak píšeš o těch zábalech, tak já dělala nedávno Kubovi. Už jsem zapomněla, jak se to dělá, tak jsem musela najít chytrou knížku a přečíst si to:-) Naštěstí už jsme všichni OK. Držím palečky a dej vědět, jak zvládáte.

Chtěla jsem jít ven na procházku a prší, ach jo. Docela se děsím ze zimy. Mám ráda dlouhý procházky, ale tady v tom počasí, se to nedá.

papa a hezká víkend ~3~
Martysek 135615
1.11.2013 19:45:19
Ahoj holky, vítám tu novou maminu...

Jani, Andy bude mít asi taky kolem těch 6-ti kil, v úterý jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, kolik nám poporostla ~6~
Dopoledne je hodná, jak je odpočatá z noci, tak si krásně vyhraje pod hrazdičkou nebo vydrží sedět v sedačce u televize, že se v klidu nasnídám a opláchnu ~g~ ale za to k večeru, no děs, teď konečně usnula po koupání, moc odpoledne nespala, tak byla vyřízená ~q~
Ani jsem s ní nemohla ven, včera přijel starší synek z intru, že je mu zle, kašel bolí ho v krku, průjem, měl teplotu, no rači jsem s ním mazala k doktorce, prý to na antibiotika není, tak mu napsala Bioparox do krku, výtěr z konečníku a pocení, prý na recept, nevím proč, když jsem to stejně platila celý ~o~ no k večeru měl už 38.6, takže lítám spíš okolo něho a leží vedle v pokoji, aby to malá nechytla, mám z toho hrůzu, teď má zas 38.9, no snad nedojde na zábaly, už jsem to dlouho nedělala a není to nic příjemného! Držte palečky a užíte hezký večer! ~3~
mishelin 133297
31.10.2013 12:59:00
ahoj holky, našla jsem tuhle diskusi, ale moc se neorientuju kolik vaším miminkám vlastně už je :) já mám Pepíčka a dneska mu je 12 týdnů.. na bříšku se mi taky vzteká a přepadává na stranu a nemyslím, že by to dělal úmyslně, preferuje pořád jednu stranu, chodím s ním na cvičení... jinak brouká a začíná se smát nahlas a rve si ručičky do pusy, ale co by mě zajímalo, kdy si začly vaše dětičky osahávat hračky, prt ty ho zatím nějak nezajímají.. nejvíc můj obličej... když mu dám prsty do ručiček tak se chce přitahovat... jak jste na tom ? jinak narodil se 8.8.2013 a teď váží kolem 5,5 kila od 5.týdne jsme na nutrilonu..
JankaHK 68660
31.10.2013 12:38:53
Ahojda holky :-)

Líbo, díky za fotky. Lucinka je úžasná. A ty oči velký. ~g~

S tím usínáním, to mi povídej. My musíme být venku dopoledne i odpolko, jinak se vzteká. Třeba včera odpolko, nechtěla spát, ale chtěla na procházku. Hroznej řev a když jsme vyjeli, tak spokojenost. No jinak já si nemůžu vynachválit houpačku. Na teleskopický tyči (je přidělaná na futrech), tak máme přidělanou autosedačku a používáme to jako houpačku, fakt výborný. ~R^ Tyč stojí cca 200Kč, do futer se nenavrtává, jen se roztáhne.

Včera jsme byli na preventivní prohlídce, očkování se nekonalo, poněvadž máme teplotu. V pondělí přes 38, od úterý přes 37 a máme ji stále, třeba dneska 37,5. Doktorka na ni koukala a zdála se jí v pořádku, tak nevím, proč ta teplota. Ale zdá se mi to divný! Pokud bude v úterý bez teploty, tak máme přijít na očkování v úterý. Pokud bude teplota přes 38, tak přijít s močí.

No a váha rovných 6 kg, a 61 cm:-) Tak si říkám, že podle fotek je na tom Andrejka asi podobně, viď? Paseme už krásně. Poradila nám známá, co dělá ve stacionáři. Jen jeden cvik a během tří dnů už ji to šlo.~g~
Martysek 135615
28.10.2013 11:03:48
Ahoj Libubu, dík za fotky, malá je taky pěkná a jaký má kukadla!!!!~g~

Koukám, že to tu ostatní maminy flákají ~o~

A Jani, malá koukám pase úplně úžasně, to takhle najednou? Nebo jste něco cvičily?? Tak moc gratuluji a je to taky pěkný macek, no jo ženský, ty mají bejt prostě KUS!!!

U nás je to samá falda, hlavně na nožičkách, takže když ji meju po kakání, tak tedy mi to dává zabrat to všechno pořádně vymýt a pak namazat ~t~ ,i pod krčkem, jak už drží hlavičku, tak se šprajcne, a pak se mi tam špatně dostává a jak furt slintá a občas ublinkne, tak to tam má nejvíc zašpiněný ~6~
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 911  [Dalších 831 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.