| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Alkoholismus

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 9024  [Dalších 8994 >>]
Velšice 92803
12.6.2023 13:44:45
Nešpor je extrémní a žádný extrém není dobrý. Já tedy piju víno pravidelně už dvacet let a zatím dobrý🙂2x ročně si dávám suchý měsíc.
Peppa 133447
12.6.2023 13:42:52
Chápu. Je to dobré ~v~ Mám to stejně, chutná mi to. Ale nepiju často, nějak mě to nenapadne, jsou i jiný dobroty ~2~
Přehled mám tak zhruba, jako o některých dalších z rodiny, ale já nemám moc dobrou paměť. Tebe si pamatuju, ptž životní ztráta (obdivuju, jak to zvládáš), neskutečná sebekontrola v jídle, běhání všude možně i nemožně a sečeš kosou ~;)
babi_ 48341
12.6.2023 13:27:33
Rose, mám jiné životní zkušenosti - naši popíjejí radostně celý život, alkoholici to nejsou, to samé mám mezi přáteli - snášejí pití dobře. U sebe to tak také (zatím?) vidím. Kontrolu neztrácím. Ano, jsem uvolněnější, ale i tak se vidím i z "výšky" (jako stále) a hlídám = kontroluji sama sebe.
babi_ 48341
12.6.2023 13:22:19
Peppo, pomáhá mi buď trochu od smutku, nebo si ten smutek uvolněně odbrečet (místo disciplinovaného „to zvládnu, jsem velká holka“). Svět a život mi přijde prostě drobet příjemnější pod mírným vlivem. Ale myslím, že je to spíš vedlejší efekt (kterému nemám proč se bránit), protože mi alkohol opravdu jednoduše chutná. Nepiju pro účinky, ale pro tu chuť. To jsem myslela tím „je to dobré“ (no dobře, byl to takový osobní vtípeček, defacto dvojsmysl). Dcera taky říká, že se nebojí, ale že ok, jistí ~s~

A tedy nevím, jaký máš o mě přehled, ale pívám sama, protože sama bydlím - popít s někým mám možnost tak dvakrát do měsíce, což pak někdy vypiju více.
magrata1 95172
12.6.2023 11:21:43
Mně stačí jeden abstinující alkoholik a nemám daleko k fanatickému boji proti alkoholu. Nešporovy postoje mi připadají adekvátní stavu naší populace
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
12.6.2023 10:55:30
"Piju sama, a je to dobrý ~;)"

ono je to možná trochu rouhání, ale někdy bych si fakt přála, abych tohle mohla zažít... vědět, že když si dám skleničku, dvě, uvolním se, zklidním a bude mi lépe... ~:-D
já můžu pít jen pokud jsem v pohodě, jinak mám záklopku a nevypiju ani kapku... ~d~ (panická hrůza ze závislostí, panická hrůza ze ztráty sebekontroly...)
Peppa 133447
12.6.2023 10:52:36
Babi, a není problém právě v tom, že alkohol pomáhá? Pomáhá ti v čem vlastně? Nechci být dotěrná, jen mě to zajímá.. Já osobně když už piju, tak většinou ve společnosti, a protože mi to chutná, ne jako řešení čehokoliv.
Každopádně ty na mě působíš děsně disciplinovaně, takže o tebe bych se být tvou dcerou asi taky nebála ~2~
babi_ 48341
12.6.2023 10:31:53
Piju sama, a je to dobrý ~;) Ale dám vína tak dvě-tři deci, někdy jenom 1,5 deci, a určitě ne každý den. Někdy i panáka - opět tak jednoho, spíš malého, a ne každý týden.

Ovšem netrpím úzkostmi, jsem takový vyrovnaný neškodný alkoholik...

O "pojistku" jsem požádala dceru (dávno dospělou), aby mi řekla, pokud jí přijde, že mě alkohol nějak přemáhá. Zatím mám asi tak 6,5 roku pocit, že pomáhá.
Peppa 133447
12.6.2023 9:51:25
Pití o samotě fakt není dobrý..
Jinak nedávno mi kdosi popisoval svou známou, která večer stáhne sedmičku, ale ráno si vůbec nepamatuje tu poslední skleničku, jestli po sobě uklidila ani jak se dostala do postele. Tak to mi přijde fakt strašný, přestože ráno vstane a funguje, myslím, že ta paní má problém.
Pam-pela 97353
12.6.2023 9:43:43
Rodinova, zkuz si ho poslechnout bez predsudku. Fanatik mi fakt nepijde, je to clovek, ktery se cely zivot pohyboval mezi zavislymi…s jejich osudy
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 9024  [Dalších 8994 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.