| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Alkoholismus

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 9024  [Dalších 8984 >>]
Gladya, bývalá dasa, 63023
12.6.2023 9:42:55
Ještě jedna věc. Mě třeba nenapadne, abych si nalila skleničku sama. Ovšem ani na tom, nalít si skleničku sama nemusí být nic špatného, jde o to jak často a o důvody.

Každopádně se drž, alkohol ve skutečnosti nepomůže, důležité je uvědomit si, že nemusíš zvládat všechno.
Určitě se obtať na odborníka a psychologa bych nezavrhovala, spíš to chce najít nějakého, který ti bude vyhovovat.
Gladya, bývalá dasa, 63023
12.6.2023 9:29:54
Fakt, že se nad tím zamýšlíš je známka toho, že to s alkoholem ještě nejsi tak špatně. Jenže když alkohol pomáhá aby, člověk fungoval, je to dost závažný symptom toho, že problém s alkoholem buď už začíná mít nebo problém s alkohholem hrozí.
Neboli je dobré alkohol řešit, dokud je čas. Nebo se problém bude zhoršovat a pak už si to možná připouštět nebudeš.

Za mě: skleničku vína s občas ráda dám, ale zpravidla jednu, maximálně dvě, přispěje to k pohodě, atmosféře, ale ne k zvládání stresu a k tomu, abych fungovala.
Liaa 29716
12.6.2023 9:29:24
"O Nesporovi si myslim, ze je fanatik a zda se mi to horsi nez pivo po obede treba kazdy den~d~"

Tak.
Peppa 133447
12.6.2023 8:45:16
Myslím, že odpověď tušíš. Já sama bych to za problém považovala. Zkus aspoň měsíc vynechat a uvidíš, jak ti bude. Pokud nejsi vyloženě v depresi, opravdu by ti mohla pomoct nějaká pravidelná pro tebe příjemná nebo aspoň přijatelná tělesná aktivita. Skvělá je na odvedení myšlenek jóga. Procházka je fajn, ale člověk furt řeší. Při józe se nejde soustředit na nic jiného než na to cvičení a dech, aspoň mně teda :) Super je i plavání, pobyt ve vodě vůbec je takový povznášející a ještě když se člověk soustředí na dech a správnou techniku, skvěle to vyčistí hlavu.
Držím ti palce!!
Peppa 133447
12.6.2023 8:30:22
"Jsme vychované v tom, že ženská zvládne všechno"

Sally, ne vždycky. A i kdyby ano, záleží přece na každém, jestli ten vzorec přebere nebo ne.
Stará husa 154854
12.6.2023 5:02:24
Četla jsem, že pokud člověk vydrží 6 týdnů úplně bez alkoholu, tedy i bez bažení, tak není alkoholik. Otázka je, co tzv. kvartální alkoholici, ale tam bude asi to bažení.
Jinak tedy řešit problémy alkoholem je cesta do pekla. Radši se přežírat čokoládou, než padnout do spárů alkoholické závislosti.
Rodinová 140078
11.6.2023 23:02:04
O Nesporovi si myslim, ze je fanatik a zda se mi to horsi nez pivo po obede treba kazdy den~d~
Kaipa 98564
11.6.2023 22:55:53
Nešpor o tom hezky mluví? ~e~
Jeho "dáte-li si po každém nedělním obědě sklenku piva, jste alkoholik, neboť tam je pravidelnost", na mě působí tak, že nemám chuť ho dál poslouchat, působí na mě jako cvok. Nerozporuju, že má v mnohém pravdu, ale tudy cesta k lidem v rámci osvěty nevede.
monam 158013
11.6.2023 22:51:01
Poslední rok a půl na sobě pozoruju, že si každý večer něco naleju. Ale upřímně, když to dojde, tak hned neběžím koupit novou lahev na základě čehož si myslím, že problém nemám. Problém je, když má člověk ráno kocovinu a ovlivňuje to jeho další den a když bez toho nemůže být. Dle mého.
K_at 121378
11.6.2023 22:45:17
Sally, promiň, ale nikdo tu zakladatelce nepíše, že její problémy nejsou důležité. A že má .....
Myslím, že většina reakcí je "neudři se, neobětuj se"
Údiv byl jen v popisu úrazu vs druhý den do práce. Pokud se jedná o posttrauma po úrazu, tak i to je dost pochopitelné. Jen to třeba mě a asi i jiné takto nenapadlo. ~d~
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 9024  [Dalších 8984 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.