| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Gender

Otázky vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti.

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 53824  [Dalších 53814 >>]
Valkýra 10956
9.7.2021 17:54:45
Krajino,
dcera se jim bránila, že je to ošklivé, že s tím mají její spolužačky jenom omezení a opruzy a že si to chce sama rozhodnout v dospělosti, ale rozhodně je nechce v té době, kdy o to šlo a měl je okolo kdekdo. Na konzultaci pak ten ortodontista i naznačil, že s negativním postojem se asi nemá cenu do toho pouštět a že podobnou vadu má i Madonna (už nemá) a Vanessa Paradise a jak jsou slavné :-)
Probírala jsem to s leckým, většina lidí mi říkala, že by jí to prostě nařídili, že jednou mi vyčte, že jsem nepřitlačila a že ve 20 nemá pěkný zuby, že v té době už bude lidí s nesrovnaným chrupem málo. Nechala jsem to na ní. Asi o rovnátkách stejně neuvažuje, ale už mi to vyčetla, to jo.
Krajina po bitvě 64764
9.7.2021 6:45:12
Val, dcera se rovnatkum bránila nebo je tak moc nepotřebovala? Nebo finance?
Nová Jana 159012
8.7.2021 20:03:52
Val - já se nikdy nestýkala s rodiči kamarádů mých dětí, prakticky jsem většinu ani neznala, proč taky, neměla jsem s nimi nic společného. A lidí jsem taky měla plný zuby, když jsem si představila, že bych měla s tím a tím. Jenže pak časem jsem zjistila, že si zvládnu najít "své" vlastní kamarády a nemusím s nimi trávit kvanta času, můžu mít společnost a taky můžu být sama - podle toho.
Nemám žádný povinnosti vůči nikomu, dělám si, co chci, s kým chci, změnila jsem úplně všechno vč. práce, protože mě začala vytáčet. Vyeliminovala jsem z mé blízkosti lidi, kteří mi nesedí. A je mi dobře, skvěle. K tomu asi musí jeden dojít sám. Dosavadní život byl skvělý, skvělý děti, manžel - ale potřebovala jsem víc svého já. Teď je to super a i kdyby to tak bylo na chvíli, i tak to za to stojí.
Valkýra 10956
8.7.2021 19:58:33
Nová Jano,
já o lidi právě už nestojím. Sotva je snesu v práci, v soukromí chci být spíš sama. Kvůli MM jsem dřív snášela víc společenský život, MM bez lidí být nemůže a já se trochu přizpůsobila, ale vysávalo mě to a už to nechci. I kvůli dceři jsme se stýkali s rodiči jejích kamarádek, jsem ráda, že už to nemusím, i když proti těm lidem až tolik nemám, prostě lidi celkově mě unavují.
Přísná matrona určitě nejsem, vůči sobě jsem dost nezodpovědná a "odvázaná", obecná pravidla moc nedodržuju, přežírám se a dost piju, domácnost mám v setrvalém chaosu, jenže zároveň určitě nejsem ničím inspirující osobnost, leda by se chtěl někdo inspirovat, jak se zničit a v 50 cítit na 70.
Nová Jana 159012
8.7.2021 19:52:32
Val - ta nebuď za obézní matrónu a trochu se odvaž a přestaň přemýšlet, kdo si o tobě co myslí. A když se rozhlídneš, uvidíš, že kolem tebe je kvanta fajn lidí.
Valkýra 10956
8.7.2021 19:48:33
Jano,
já ale nijak "neblázním", to jsem víc bláznila dřív a do dceřiných cca 12, možná 14 let si myslela, jak má skvělou matku, zatímco kamarádky mají nudné přísné matky, které je buzerují s učením a tahají na rovnátka a řeší každý prd (já jsem jí umožnila rovnátka nemít a už mi to bylo vyčteno).
Teď jsem obézní matrona, která chodí jen do práce a z práce a kromě ní nic nezvládá a je závislá na internetu, kde sleduje lidi, se kterými se nejspíš stejně nikdy nesetká a o víkendech hnije doma a nechce vidět lidi.
Nová Jana 159012
8.7.2021 19:39:27
Až bude máma, pochopí, že tvoje "divnost" ji v ničem neohrožuje. Moje dcera mi taky říká, že jsem šílená a "divná". Jsem, protože už můžu, děti odrostly a jsem zodpovědná sama za sebe, tak si mohu dovolit být "divná, šílená a nezodpovědná". Jenže taky i proto mě vnučka miluje - její matka si nemůže dovolit být stejně "divná" jako já - musí mít zodpovědnost. A až jí děti odrostou, pochopí. Dlouho jsem byla příliš vážná a zodpovědná - už nemusím, život je krátký, tak proč si nezabláznit.~;) Ale já mám kolem sebe víc takových "bláznivých" lidí -pak je to snažší, uznávám.
Valkýra 10956
8.7.2021 19:30:52
Nová Jano,
ne nesnáší, to asi ne, ale stydí se za mě a trochu jí je mě líto, ale nechce dopustit, aby jí moje "divnost" narušovala život a vztahy.
Nikdy jsme se nehádaly a nevedly spory, nikdy jsem jí do ničeho nekecala (a jak se ukázalo, do určitého věku by zkušenou radu i uvítala, ale já jsem nebyla autorita, když si nedokážu uřídit ani vlastní život), nahrazovala jí to trenérka nebo matka kamarádky, poslední roky matka přítele ... Teď se zas upíná na mámu nového přítele, hodně pracuje, nechce dopustit, aby byla bez peněz nebo jen s mizerným příjmem, tak má radši při práci 2 vedlejšáky.
Slonisko 65085
8.7.2021 19:24:48
Valkýro, tak u nás to zase takhle nebylo, na dovolenou i na výlety jsme normálně jezdili,
plus jsme teda ještě jezdili pracovně, ale taky do přírody, to bylo docela dobrý. Dokonce jsme byli několikrát dlouhodobě v cizině (i s dětma). Vlastně toho nelituju, jen jsem se měla osamostatnit dřív.
Nová Jana 159012
8.7.2021 19:23:34
Valkýro:
Mě bere jako cvoka a upřímně se diví, že si prozatím aspoň držím tu práci a že mě ještě nevyhodili.

Já to pořád nemohu pobrat. Z toho, co píšeš, jsem mnohem šílenější a výrazně nepřizpůsobivější já než Ty. A přesto mě můj muž miluje a děti mám kolem sebe blízko /a teda snad mě mají rádi/. Vnučka ta starší mě taky má moc ráda - ale to asi proto, že žádná šílenost není dost šílená, abych se toho nezúčastnila s ní /teda pokud naznám, že ji to neohrožuje/.
Udělala jsi toho pro dceru tolik a ona Tě nesnáší? To není možný, asi nějaký komunikační problém.
 Názory 110 z 53824  [Dalších 53814 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.