| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Metoda pevného objetí

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 386  [Dalších 376 >>]
B.a.r.a 141311
14.2.2014 12:59:57
Začnu malé dítě mučit, křičet, nechat počůrat, vykálet..a říkat mu že je to ,,láska" dítě v tomto týrání (nechápu proč není zakázané)vyroste a co z něho bude?? Bude ubližovat dětem, lidem, bude křičet, lhát atd... ve finále o něm tedy řeknou že je hyperaktivní a až vyroste a bude dospělí tak ,,jenom" zabije svou vlastí matku, či sourozence a každý se na něho bude dívat jako na toho nejhoršího!?! No, asi je to tedy podle zákona správné?!?! Jsem matka 4,5leté dcerky, vychováváme ji myslím lépe než dobře a je to vážně krásný pocit, když k Vám dítě přijde a řekne MAMINKO JÁ TE MÁM RÁDA USMĚJESE NA VÁS A DÁ VÁM PUSU!!!!! Vysvětlete mi PROČ TOHLE NIKDY NEBYLO VE ZPRÁVÁCH??? PROČ TOTO POVOLUJE ZÁKON??PROČ MATKA DÍTĚTE NEPŘIZNÁ, ŽE ONA MÁ PSYCHICKÝ PROBLÉM A NEJDE SE LÉČIT?? PROČ VŠE ODNESE NEVINNÉ BEZBRANÉ A PSYCHICKY VYVÍJEJÍCÍ SE DÍTĚ? PROČ SE TOHLE DĚJE V ČR? A PROČ TOHLE NĚKOHO INSPIRUJE?? Nebo je to jen ,,legální" týrání dítěte pro narušené matky? Jsem zastáncem této výchovy ~s~
Jarda-vlk 80768
8.3.2012 10:49:56
proč na 2 hodiny? pokud to chceš vzít vážně, tak dokud je potřeba... 5 minut, nebo celý den..
Nana*81 55322
24.2.2012 9:30:31
Já taky, Whitep.
mmch mi trochu jebe, krize půlročního dítěte. šestinedělí dávno za námi a máma ještě není normální~d~~3~
withep 93862
24.2.2012 9:25:45
Šešule, pořád s nima bojuju, přesně jako ty - stojím si za zázadama a říkám si "tohle nebylo dobré" a potom taky "příště to zvládnu líp" ~6~. A často se taky dětem za přehnanou reakci omluvím, udobříme se. Řeknu jim "udělali jste to a to, mě to moc naštvalo, tak jsem křičela víc než bych chtěla/řekla něco, co mě teď mrzí/..." Končí to dohodou, že oni se pokusí už mě tolik neštvat a já se pokusím tolik nekřičet/neříkat takové věci ~k~
Nana*81 55322
24.2.2012 9:24:49
Jde mi o to, diskutovat. Jinak nějak jsem se zacyklila.
Zapomněla jsem co jsi psala o MPO v souvislosti s autismem.
Trestní oznámení zvažují jiné osoby, já k tomu nejsem kompetentní.
Pěkný den~x~
withep 93862
24.2.2012 9:20:32
Jak už jsem psala, nebylo to myšleno jako argument, ale jako pokus o pochopení a přiblížení.
withep 93862
24.2.2012 9:17:40
Nano, to si samozřejmě nemyslím, to jsi s prominutím hodně překroutila má slova. Je fajn, že jsi problém se svou matkou vyřešila, byť až v dospělosti. Nikdy není pozdě ~;((. Nepočítám se mezi jakési obhájce PO, na to toho o něm vím/zažila jsem příliš málo a taky jsem příliš kritická na to, abych se jen tak stávala obhájcem jen tak něčeho. Jen jsem se ti snažila to přiblížit, učinit pochopitelnějším. Ale zdá se, že nemáš zájem tomu rozumět. Co ti mám říct na to, že APLA se od toho distancuje, když jsem předtím psala, že MPO nepovažuju za (dobrý) nástroj pro léčbu autismu? Jestli to někomu ublížilo, mělo by se o tom vědět a mělo by se o tom diskutovat, mělo by se to zohlednit - a zjistit, zda ublížila sama metoda nebo chybná indikace nebo chybné provedení. Jsem zásadně proti tutlání čehokoliv, chci žít ve svobodné zemi. Jo, ten tlouštík vypadá hodně fanaticky, ty výroky působí taky trochu fanaticky. Ale to je jen výsek skutečnosti. Pokud ti to stačí k tomu, abys to odsoudila, prosím, vždyť ti to nikdo nenutí. Rozumím, že je ti líto těch dětí, máš dojem, že trpí (já to nepopírám, jen připouštím, že před tím soustavně trpěly víc a tohle jim může pomoct). Potřebuješ to nějak strávit? Nebo chceš podat trestní oznámení pro podezření z týrání? Nebo o co přesně ti jde?
Nana*81 55322
24.2.2012 9:11:36
Takže si s mámou opravdu moc rozumím teď.
Ale, řekni mi, kdo z nás vlastně neměl nikd yžádný problém s mámou? Tímhle se nedá argumentovat.
Moje zděšení plyne z toho, že nesnáším násilí. A jestli někdo tvrdí, že aby mohla proudit láska, musí použít hrubou sílu, popřípadě i deku, popřípadě dalšího statného ošetřovatele, tak má nemocnou psychiku - podle mě.

Příliš snadno jde tuto záležitost zneužít, ať už si to patentovala nebo ne. Dítě neví, jestli je zalehnuto dle Prekopové, nebo dle metody vzkříšení z US, je mu to jedno a vnímá to stejně.
Nana*81 55322
24.2.2012 8:54:49
Whitep, přece si nemyslíš, že všichni, kdo mají problém s MPO a zdá se jim zvrácená či dokonce škodlivá, mají problém s matkou? Jinak je toho docela dost, co se celé věci dá vytknout, a odpůrci jsou jak mezi odborníky psychology, tak právníky a rodiči. Diskuztěžuje to, jaká je JP autorita a stejně tak kolega Šturma.
Jinak nikdo nechce slyšet o dětech, kterým to uškodilo, o tom, že metoda není akreditována, o tom, že APLA se od celé věci distancuje (odborně) a poukazuje na ožehavé neetické body celé "nauky". Celé se to příliš podobá náboženství: Nelíbí se ti to, ergo máš problém s matkou.

Osobně mám problém s tímhle: Autista nesnáší fyzický kontakt, ergo ho pořádně zmáčkneme. Ty bludy a omáčku o tom, že to děláme z lásky, jsou demagogické. V podstatě, když JP studuješ, Ti přijde, že je přínosné, když se dítě při tom posere, protože mu můžeš pak špitat mazlivá slova lásky: Miluju Tě, ikdyž jsi tak špinavý a smradlavý.
To je přímo z JP stránek: Miluji Tě, ikdyž jsem se pošpinil, protože kdybych byl čistý, milovali by mne všichni. Naprosto nepochopitelná věta, ale jde o to, že na Jiřinu se nikdo z jejích zastánců nedovede podívat kriticky.

A smojí mámou je to super. Když jsem porodila, nějak se dotkla v řeči mé puberty a já ji seřvala na kost. Katarze i bez zalehnutí proběhla dokonale.
 Názory 110 z 386  [Dalších 376 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.