| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Náhradní rodina

2.4.2011 11:24:20 Bibi

Re: Délka adopčního řízení v Praze

Ahoj,
stránku www.adopce neznám, resp. nenavštěvuji ji, ale pokud by vás zajímalo cokoliv okolo adopce, mohu doporučit poradnu o náhradní rodině na tomto webu, konkrétně on-line poradnu Střediska náhradní rodinné péče, kde dostanete ty nejlepší a aktuální informace. Pokud jste z Prahy a budete mít dotazů více, je možnost se do "Střediska" objednat na konzultaci. Mám s adopcí i se Střediskem osobní zkušenost - adoptovali jsme dítě před 5-ti lety a pracovníci "Střediska" nám stále poskytují poradenskou a jinou péči. My jsme v té době čekali necelé 2 roky(přáli jsme si relativně zdravé, bílé dítě do 1 roku), slyšela jsem, že teď se čeká již déle, takže doba 2,5 roku se mi zdá reálná. Když jsme dostali dítě do péče, bylo mi 42 let... nikdo nám kvůli věku nedělal žádné problémy, nikde není přesně dáno, kolik musí být matce v době adopce, ale že rozdíl mezi věkem matky a dítěte má být "přiměřený"... dříve se opravdu hovořilo o zhruba 35 letech, ale doba a s ní i věk žen pořizujícíh si dítě pokročila, takže 40-tileté matky-žadatelky nejsou výjimkou, stejně jako v případě biologických matek. Rozhodně bych ale rozhodnutí neodkládala! Součástí žádosti jsou i Vaše představy o dítěti - neobávejte se specifikovat to, na co se opravdu cítíte - bezvýhradné přijetí dítěte je důležité jak pro rodiče, tak hlavně zpětně pro samotné dítě! Samozřejmě vaše přestavy musí odpovídat realitě, ale s tím a se všemi podrobnosti vás rádi a ochotně seznámí pracovníci Střediska náhradní rodinné péče. Přeji hodně štěstí~;((, hlavně se ničeho neobávejte, není to vůbec tak strašné, jak se mnohde uvádí. My osobně na celou tu dobu kolem čekání na dítě vzpomínáme rádi:-)
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Délka adopčního řízení v Praze Neviditelná 2.4.2011 10:41
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Sara33(Eliška 07, Petr 09) 2.4.2011 11:16
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Bibi 2.4.2011 11:24
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Adina,kluk 08 2.4.2011 12:14
**Re: Délka adopčního řízení v Praze Bibi 2.4.2011 12:25
*Re: Délka adopčního řízení v Praze jitucha 2.4.2011 12:28
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Vel 2.4.2011 12:33
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Raduuu 2.4.2011 12:40
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Gladya, bývalá dasa, 2.4.2011 13:12
**Re: Délka adopčního řízení v Praze Gladya, bývalá dasa, 2.4.2011 13:20
*Re: Délka adopčního řízení v Praze Roxie 2.4.2011 17:32
**Re: Délka adopčního řízení v Praze Neviditelná 2.4.2011 21:9
***Re: Délka adopčního řízení v Praze Janča+3 3.4.2011 21:36

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.