| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

15.6.2015 17:11:19 nordica

Re: Učíte děti česky?

Mám zkušenost staršího data, po porodu jsem toto konzultovala s lékaři, zdůrazńovali totéž, co tu už některé z Vás psaly - jeden rodič=jeden jazyk. U nás to bylo ještě vylepšené o to, že na syna jsem já mluvila - pouze a jedině - česky, jeho otec dánsky, ale my jako rodiče jsme se dorozumívali anglicky (ještě jsem dánsky dobře neuměla a manžel byl líný mne učit). Syn z toho měl zezačátku hokej, ale pak se rozmluvil (pomohly i české pohádky, dánská školka a anglicky mluvící kamarád). Začal mluvit možná tak o 6 měsíců později než běžné děti, ale od té doby pusu nezavřel. Je velmi nadaný na jazyky- zatím mu každý šel. V Dánsku měl tzv. přeškolní třídu, byla povinná, pak šel do první třídy tady - tj. naučil se česky číst a psát opravdu až v první třídě. Osobně jsem zastáncem toho, aby se děti česky učily, nikdy člověk neví, kdy se jim to bude hodit.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Učíte děti česky? A. 15.6.2015 16:11
*Re: Učíte děti česky? ...neviditelná... 15.6.2015 16:35
**Re: Učíte děti česky? nordica 15.6.2015 17:11

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.