| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Bezlepková dieta, celiakie

26.11.2015 18:19:56 edwardka

Nejasnosti při diagnóze celiakie

Prosím o názor ty, kteří rozumí krevním hodnotám a vyšetření... Vyšly mi z krve pozitivní testy na celiakii - anti-DGP IgA 3,96, tolerance 0 až 1. Obvodní dr. řekla, že je to hodně vysoké a odeslala mě na gastro. Tam byla dost nepříjemná doktorka, prý je teď celiakie v módě, jak má někdo minimální problém, hned ho testují a oni tam prý pak nedělají nic jiného, než vyšetřují celiakii. Dieta je prý strašná a ona by ji nikdy nedržela dobrovolně. No připadala jsem si jak hypochondr, který nemá nic lepšího na práci, než si nechat strkat hadici kdo ví kam. Ještě říkala, že ta hodnota vysoká není, že se mohli i v laboratoři splést. Když mi prohlédla střevo, řekla, že to možná celiakie bude, protože mám lehce vyhlazené řasy v D2-3. V žaludku lehce nažloutlé jezírko a trochu vyšší jaterní testy. Výsledky biopsie budou až za 3 týdny, tak mám 2 otázky: Když je tolerance do 1 a já mám téměř 4, co to tedy znamená? A když mám lehce vyhlazené řasy, tak to může být jaký důvod, když ne celiakie?
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Nejasnosti při diagnóze celiakie edwardka 26.11.2015 18:19
*Re: nejasnosti při diagnoze celiakie Lada2 26.11.2015 20:25
*Re: nejasnosti při diagnoze celiakie Irena 26.11.2015 21:8
*Re: nejasnosti při diagnoze celiakie Simeona+3 26.11.2015 21:44
**Re: nejasnosti při diagnoze celiakie edwardka 26.11.2015 21:46
***Re: nejasnosti při diagnoze celiak... Simeona+3 26.11.2015 22:9
****Re: nejasnosti při diagnoze celi... edwardka 26.11.2015 22:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.