| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nadváha

8.2.2017 13:53:44 Beruška+J02A07T10

Re: Dieta pro školáka

nepíšeš, kolik syn měří a kolik váží
dost dětí se věku 10-11-12 obalí a pak vyrostou.. zrovna syn od kamarádky 13 byl před půl rokem takovej dost oplácanej, teď jsem ho viděla a je z něj krásnej štíhlej kluk, obalil se, vytáhl se..

každý dítě je jiný...
můj syn nejstarší nemůže mléko a ani moc mléčné výrobky (má intoleranci na laktozu).

tak nevím , jestli ti u toho mléka šlo o náhradu vápníku (to stačí zakoupit v lékarně kalcium carbonici a brát jednu tabletu denně) a pokud ti šlo o náhradu bílkovin...
tak skvělou náhradou bílkovin je tofu, soja, lušťěniny, maso - libové.

určitě bych ho vedla k tomu, aby trochu přemýšlel, co si do těla cpe.. oni to dělají někdy dost bezmyšlenkovitě, sednou si s jídlem k PC, tv.. a vlastně vůbec nevnímají co jí.
I to ovoce, bych řekla, že to úplně není problém ten počet.. klidně 3-4 kousky... misky.. ovoce.. ale aby třeba ovoce jedl dejme tomu do 14 h a pak už spíš tu zeleninu.
nepřecpávat se sacharidama... pokud jí, tak doplňovat bílkoviny, potřebují je k růstu.

ten můj nejstarší syn, byl podobně jako tvůj, neím, co máte za nemoc, ale můj měl v 11 těžkou mononukleozu, skončil v nemocnici ve finále z toho pak bylo půl roku bez cvičení a diety.. nepřecpával se.. ale on má dost problém i normálně s jídlem, jí málo druhů.. takže jak píšeš.. jednak jak nemoh sportovat (do té doby taky aktivní sportovec, při nemocech spíš hubl), tak nabral.. a možná víc než nabral.. tak mu hrozně ochablo svalstvo, vyvalilo se (nebo jak to napsat) bříško.. a tak..

teď mu bude 15 a má to tak do dnes.. aktivně sportuje, teď 4 týdny ensportoval.. a já už to na něm vidím, jak rychle mu ty svaly povolujou a břicho se zase vyvaluje.
A to doma cvičí na špatnou páteř.. prakticky denně aspoň chvíli, i nemocnej, pokud neměl horečky..

a hubnout bych taky nedoporučila, spíš fakt ho zasvětit do toho, aby přemýšlel nad tím, co a kdy jde jíst. Ale nijak drasticky.. spíš třeba stylem, půl talíře zeleniny, čtvrt přílohy, čtvrt masa... (Bez vážení.. prostě) pohledově..
místo dvou chlebů a jabka.. si vezmu jabko, chleba a k tomu třeba šunku, tvrdej sýr...
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 8:41
*Re: Dieta pro školáka Luc. 8.2.2017 9:7
**Re: Dieta pro školáka Luc. 8.2.2017 9:13
*Re: Dieta pro školáka ...neviditelná... 8.2.2017 9:9
**Re: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 10:10
***Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 13:53
****Re: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 14:13
*****Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 16:18
*****Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 16:26
*Re: Dieta pro školáka Lída+2 8.2.2017 10:13

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.