| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nadváha

8.2.2017 16:18:46 Beruška+J02A07T10

Re: Dieta pro školáka

ano.. chleba.. chleba.. a zase chleba..
u nás věčná debata.... sacharidy..
můj syn je nežravý.. a ještě můj takový vypozorovaný fakt..

ovoce máme prostě volně přístupné na misce v obýváku, tak to si prostě bere normálně, vezme, umyje a zbaští..
ale zelenina, to už trochu chce... máme ji v lednici, musí se to umýt, případně mrkev, okurka okrájet, nakrájet.. a to už je práce..

mému je skoro 15 a od 12 si vaří sám, nechodí do školní jídelny.. ale aby mi pořád nejedl jen nudle s kakaem a pečený brambory, tak se mu snažím chystat prostě různorodě.. aspoň část.. a třeba mu říct, co si má udělat... jinak by si furt vařil jen nudle a jedl jen jabka...
navíc má zmutovaný gen co způsobuje celiakii, takže do budoucna se jen děsím toho, aby celiakii neměl, to už nevím co by jedl.

Maso jí trochu.. ale tak max 4x týdne, luštěniny nejí vůbec.

Občas do něj dostanu ovocný tvaroh z lídla.. ten mu chutná a je v něm hodně bílkovin a není mu z něj blbě.
Mléko kupuju bezlaktozové..
vápník nahrazujeme už letitě tabletou, doporučenou dr, tu co sem ti psala předtím,
ale bílkovin rozhodně nesní, tolik kolik by potřeboval.
prostě nedaří se mi to do něj dostat.
on byl i dost malý, měl opožděný růst... takže ve 13 měl jen 143 cm a 40kg (váha byla celkem normální)
za rok a půl mi vyrostl 27cm a přibral 20 kg, takže aktuálně má skoro 170 a 60kg, všimla jsem si, že najednou si tělo začalo říkat a on začal jíst mnohem víc tvrdý sýr, víc masa a začal jíst i vejce, které nejedl.

Ale je to s ním věčný boj, protože jako malinkej měl velké problémy s jídlem a jedl straně málo, na celý den mu stačil jogurt.. a tak když nejí pravidelně, a nekouká aspoň trochu na to co jí, tak si to tělo hned ukládá.
Oproti němu prostřední dcera, co doslova sežere na co přijde, tak je jak reklama na hlad, při výšce 135cm má jen 23 kg.

tak se snažím to taky kočírovat a vést... abych ho úplně neotrávila, přeci jen ta puberta s ním aktuálně taky šije a aby všechny tři děti měly základy zdravého stravování...
já razím, že všeho s mírou.. a nic nezakazuju.. jen doporučuju a děti jsou štíhlé dvě mladší hodně.. a nejstarší syn je takovej normální, on je takovej svalnatej.. dva mladší jsou spíš šlachovití.

Prostě to nějak vyzkoušejte... trošku zredukuj sacharidy a ať se dobaští něčím jiným, tou zeleninou.. myslím, že když mu to schystáš, třeba saláty jestli má rád, tak s tím nebude mít problém, spíš jde o to, že vzít si nakrájenej chleba a jabko, je mnohem míň náročné, než si okrájet okurku a nakrájet třeba salát.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 8:41
*Re: Dieta pro školáka Luc. 8.2.2017 9:7
**Re: Dieta pro školáka Luc. 8.2.2017 9:13
*Re: Dieta pro školáka ...neviditelná... 8.2.2017 9:9
**Re: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 10:10
***Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 13:53
****Re: Dieta pro školáka Otylka 8.2.2017 14:13
*****Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 16:18
*****Re: Dieta pro školáka Beruška+J02A07T10 8.2.2017 16:26
*Re: Dieta pro školáka Lída+2 8.2.2017 10:13

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.