Re: Starnuti tela
Silný výkon
Nikdy není pozdě na to, abyste se stali fit a flexibilnější – dokonce nemusíte chodit pořád běhat. Co pomáhá v jakém věku
OD URS WILLMANN
Stárnout pomaleji, méně často onemocnět, déle rychle přemýšlet – to chce každý. Dobrá zpráva: Je to možné v každém věku. Špatný: Bolí to. Výzkum objevil kosterní svaly jako centrální orgán pro fyzické a duševní zdraví. I velmi starým lidem již sportovní lékaři nedoporučují ke cvičení jen chůzi nebo turistiku, ale spíše cvičení s činkami nebo na posilovacích strojích pro budování svalů.
Měli byste upravit intenzitu:
větší váha, méně opakováni, říká Martin Halle. Pokud jde o tělesnou stavbu, není pro kardiologa a specialistu na sportovní medicínu z Technické univerzity v Mnichově zásadní rozdíl mezi dvacátníky, čtyřicátníky a seniory: >>Ke zlatu můžete dostat každého .<<<
Profesor medicíny svou metaforou míní: Každý je schopen osobních sportovních triumfů – pokud pro to něco udělá. To platí i pro 50letého muže, který měl nezdravý život včetně infarktu. Dobrý je střední vytrvalostní trénink. Kromě toho by však mělo být deset cviků krátkých a ostrých. Halle doporučuje intervalový trénink i při nevolnosti. V opačném případě bude jejich těla hlodat nepřítel stárnoucích lidí: ztráta svalové hmoty.
Jak ale vypadá optimální trénink síly a vytrvalosti? Co je možné v jakém věku? U každého jednotlivce přispívá ke zlepšení výkonu mnoho faktorů jinak. Abychom otázky vysvětlili poněkud systematicky, lze sportující lidi rozdělit zhruba do pěti věkových kategorií.
Odpovědět