26.6.2025 20:37:34 Renka + 3
Re: Už vám AI nějak zkomplikovala život ?
Nevím, co bude za 10-15 let, ale už se ukazuje, že není radno například ve firmách řešit jakokoliv byť jen trošku citlivá data. Osobně si myslím, že zájem spíš upadne. AI si vymýšlí zdroje, citace, zákony i pravidla. Radit se s AI o nějaké situaci a obzlášť v úřadě, kde se má vydat nějaké závažné rozhodnutí, je snad na vyhazov té úřednice.
Nejhorší je, co mi říká dcera, že v generaci lidí, co teď nastoupili do prváku na VŠ na ni někteří spoléhají ohledně všeho. Dají jí třeba přečíst školní řád a pak se zeptají na něco ohledně zkoušek a věří odpovědi. Přitom ona řekne blud. Takhle přišli někteří studenti o termín zkoušky, když jim AI tvrdila, že když půjdou na předtermín a nebudou úspěšní, tento pokus se nepočítá. A on se počítá.
V některých ohledech je to dobrý pomocník, ale člověk musí být velmi obezřetný. Máme placenou verzi, občas si ale kladu otázku, zda to tu hodnotu má.
Odpovědět