| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Úrazy

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 5426  [Dalších 5386 >>]
karma 94498
3.4.2023 9:31:44
Ještě bych vyčkala, měkké tkáně se hojí dlouho. Dala bych Priessnitz na noc. Tejp proti otoků ( takový "pavouček", najdeš i na netu) a další tejp na fixaci přes ten protiotokovy
breburda71 89004
3.4.2023 8:21:15
Dcera se kdysi do kotníku uhodila ( z boku narazila na obrubník),na rtg doktor nic nenašel, 6 týdnů jí to otékalo po námaze a bolelo..Šli jsme znovu a na rtg se objevil naštípnutý kotník, dostala sádru.

Ale tím neříkám, že to je ten samý případ..
Monika 123907
2.4.2023 22:46:52
A bolí to nebo jenom oteče? Problémy s vazy nejsou vidět na rentgenu, ale většinou to bolí.
Jarina75 114991
2.4.2023 21:37:30
Před cca 2 týdny jsem spadla na lyžích a doslova mě křuplo v kotníku. Nicméně chodit jsem tak nějak mohla a na rentgenu se nic nenašlo. První týden jsem se celkem dost šetřila (víceméně jsem byla doma), druhý týden už jsem trochu chodila po venku (pořídila jsem si stahovací látkovou ortézu), ale jakmile jsem delší dobu na nohách (např.víc jak 2 hodiny), kotník mi oteče. Je to normální, máte někdo zkušenost?
Vážný2 158667
29.1.2023 0:18:49
Jen tak pro zajímavost, když byla dcera v telecích letech, tak sebou zle dvakrát švihla, jednou spadla s kamarádkou z otočné židle, podruhé vyběhla z vany a když se vracela, tak po té vodě doklouzala v předsíni hlavou do litinového radiátoru. V obou případech ji nechali 24h na JIP ve FTN na neurologii a pak ještě 2-3 dny na normálním odd.

A kdykoliv jsme tam byli na chirurgii, když dítě sebou o něco švihlo a pak to dlouho bolelo (většinou naražené, fraktura 1x), tak "hlavy" měly vždycky přednost.
Saamajna 115449
28.1.2023 20:23:49
Tak jsem po 4 hodinach zrentgenovana doma.
Nic zlomenyho neni, mam se setrit, event ibuprofen.
Pokud to po tydnu bude jeste porad tak bolet, tak na MRT.
Renka + 3 26652
28.1.2023 11:01:20
Záchranku bych fakt nevolala při popisovaném pádů bez úrazu hlavy a z malé výšky. Kdyžtak k dr. normálně v ordinačních hodinách. Bude to nejspíš naražené, se žebry se nedělá vůbec nic ani když jsou zlomená. Vzhledem ke zkušenostem ze sportu, kde jsou podobné pády časté vím, že tohle bolí a bolí to dlouho, občas člověka bolí i dýchat, ale přejde to. Úder do hlavy je samozřejmě věc jiná.
Ruth 147384
28.1.2023 10:42:50
Saam,
mám o tebe normálně strach.
Rozumím, proč jsi to sem psala, nervozita, nejistota, bolest...
Ale víš ty, co se může za 2 dny stát? Ani ta masáž mi nepřijde jako nejlepší nápad.
Salamajka 156972
28.1.2023 10:18:14
To není otřes mozku ty máš nervový šok od toho úrazu páteře. Můžeš mít urvany trnož od těch žeber takže bych ten rentgen zvážila ono by ti taky to žebro prasklé mohlo propíchnou plíci. Jinak mě dcera epileptička zkolabovala kvůli cystě u páteře také měla podobné příznaky co popisujes takže už vím. Pokud ses do hlavy při pádu neuderila tak máš ten nervový šok od té zraněné páteře. Jako upřímně řečeno chápu že se ti nechce sedět v čekárně a umřít tam, ale fakt bych si s něčím takovým nezahravala. Sanitu sis měla zavolat hned po úrazu. Teď těžko říct no...Dr a rentgen by to fakt chtělo. PS z vlastní zkušenosti vím, že obrazeni bolí víc jak zlomenina takže prosím vyhledej lékařskou pomoc a to co nejdříve.
Saamajna 115449
28.1.2023 10:07:21
Tak ziju a je mi lip.
Vcera vecer mi manzel ty zada "vyhladil" a opatrne pomasiroval, bolesti prestaly.
~e~
Jeste jednou diky vsem.
Diky vasim komentarum se chystam (pro jistotu ~f~) prece jenom v pondeli nabehnout do nemocnicni ambulance.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 5426  [Dalších 5386 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.