| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bolesti zad

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1701  [Dalších 1671 >>]
Jakvykmytakmykvy 23983
10.10.2022 13:25:38
Moc ti dekuji za tipy. Ja mam trable s krcni pateri, tam zejmena, a kdyz je to nezvladnute hned, jde to az do migren, a to teda festovnich, se vsemi projevy. Ty uz bez triptanu nelze ukocirovat. Jsi hodna, ze sis dala praci to sem vypsat i s odkazy 👍
Lei 37503
10.10.2022 11:58:06
No, nám řekl tehdy fyzioterapeut, když bolí loket, napravuj rameno, když bolí rameno, napravuj lopatku. Tím se řídíme. Dík za upozornění, abych to nepopisovala jako vhodnou léčbu zanětu, tenisový loket neměl muž oficiálně lékařem diagnostikován (nicméně půllitr ke rtům nezvedl). A celé to souviselo s jednostrannou zátěží a dalšími faktory...
Lei 37503
10.10.2022 10:02:27
Jj, ježek je dobrý, když není stačí i ten tenisák, vestoje se opřít o zeď a patřičné místo "rozválet".

Dobře funguje i dřevěný váleček nebo i nějaká dřevěná násada (něco kulatého průřezu), ale to musí provádět druhá osoba (já jsem takto řešila tenisový loket muži, válečkovala jsem mu předloktí).
Rodinová 140078
9.10.2022 21:56:53
~t~
Zkusim jezka jako doplnek k chlapovi~:-D

Ja tam ty zatvrdly uzliky citim, vim, kde se povalet, treba to zafunguje.

Za polstarovou nabidku dik, ale pametovej podle vseho slusnej mam taky na pude…
holkamodroočka 156337
9.10.2022 21:50:09
Kam se na míček hrabe chlap, fakt ~:-D. A hlavně si reguluješ tu intenzitu sama, někdy musím jít přes bolest, aby to povolilo.
Jak řekl jeden masér: já musím zabrat, hladit vás doma může partner, na masáži to občas může bolet.
Rodinová 140078
9.10.2022 21:46:13
Modroocko, dik za tip, jezka bych zkusila.

Mam na rozmasirovani muze, ale ne vzdy je k dispozici~:-D
holkamodroočka 156337
9.10.2022 21:37:44
Jdu se podělit o pár tipů, které mi pomáhají v prevenci. Kromě cvičení, samozřejmě. Ale u sedavé práce celý den se hodí i toto. A od té doby nechodím na obstřiky na neurologii.

Často mi tuhnou svaly, a pak se mi zablokuje šíje a páteř. A mám na to 2 tipy:
1. ostnatý ježek - dám si ho třeba pod lopatku, kde to mám ztuhlé, a válím se na něm. Ale ten míček musí být tvrdý jako tenisák, ne nafukovací. On mi ty zatuhliny rozmasíruje. A dělám to i na zadku, že si na něj lehnu, a krouživě se pohybuji. To teda bolí, ale ne proto, že by to píchalo, ale často se mi to tam "zablokuje".Doporučeno fyzioterapeutkou.

https://www.alza.cz/sundo-masazni-micek-pro-podporu-smysloveho-vnimani-jezek-prumer-8-cm-d6313365.htm?kampan=adwsda_domaci-elektro_pla_all_domaci-elektro-css_zdravi_c_9062874__SUNKP3722&gclid=Cj0KCQjw4omaBhDqARIsADXULuWgPBXm6xiumdJ9ApQ3hWWk7CJ-ujlfbPYhzLLoIy2ffd-vvQQoL4MaAuTUEALw_wcB


2. hra na fakíra - zní to neuvěřitelně, ale když překonáte strach (já se ze začátku fakt bála), a vydržíte v leže, ideálně bez oblečení, aspoň 10 min. Tak ty bodlinky taky naruší ty zatvrdliny. Jediné, k čemu jsem se pořád ještě neodhodlala, je se na to postavit. To mě fakt zatím bolí.
Ty podložky prodává spousta eshopů, nejen Lidl.

https://www.lidl.cz/p/livarno-home-akupresurni-podlozka-s-polstarem/p100347348

Třeba to někomu pomůže.
Analfabeta 141613
5.2.2021 10:49:35
Upřesnění: je to alergie na kasein v pasterizovaném mléce. Jogurty ani tvarohy nevadí, jen holt to mléko. Střevo se údajně vzpamatovává cca půl roku, tudíž pokud vysadit závadovou potravinu, tak nejméně na toho půl roku.
Jonáš tam píše, že růstové bolesti nemají třeba zvířata, vždyť růst je přece naprosto přirozená věc, tak proč by je měli mít lidi?
Kopřiva Dvoudomá 34182
3.2.2021 16:15:48
Záda bych prostě vzala ježkem (míček s bodlinkama) - zatlačila ježkem do hloubky a zarotovala s ním tam a zpátky. A takhle kousek po kousku. Logika stejná.

Není-li ježek, tak něco kulatýho ne úplně měkkýho prostě.
Petruška-Mia 01/08+Tobik 06/13 65307
3.2.2021 14:26:53
Dcera je na bezkepkove dietě, malej to má geneticky taky dané,teď jedeme zrovna na testy kontrolní tak určitě zkusím zapatrat
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1701  [Dalších 1671 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.