| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 1080] Názory 10811090 z 16579  [Dalších 15489 >>]
Žžena 83005
26.1.2013 11:13:44
Tak u ní to není nenadáním, ale sociální izolací a tím, že s tím jazykem prakticky nepřijde do styku, ne?
Samozřejmě že se jazyk v cizí zemi nemusíš naučit ani kdybys tam žila dvacet let, pokud budeš sedět doma.
Pišťucha 111171
26.1.2013 11:13:38
Manžel není ani čech, ani němec. Takže nějaký jiný jazyk než češtinu umí!
AŤ si zaplatí kurz němčiny pro cizince. Tam s ní jinak než německy mluvit nebudou.
Sezením doma se německy nenaučí ;-)
Monika
  • 
26.1.2013 11:12:52
Kvalitní jazykovka není na nic. Kvalitní jazykovka/kurz tě vybaví základem, na kterém můžeš dál stavět.
Katka kluci 10 a 14
  • 
26.1.2013 11:12:45
To by na mě nebylo...Já bych si připadala jako v hezkém kriminále. Tenhle postoj nechápu.
Monty 129940
26.1.2013 11:10:20
Přesně tak. I když, doma se může koukat aspoň na německou televizi, z toho by se taky dalo něco pochytit.
Vyprávěl mi kamarád - emigrant, že se učil tak, že si doma polepil všechno lístečkama s názvy těch věcí v němčině, přihlásil se do knihovny a začal komiksama a dětskou literaturou, no a samozřejmě chodil mezi Němce.
kosatka2 89902
26.1.2013 11:08:34
podle mě když nechce, nenaučí se. znám takových pár cizinců i v čr, baví se jen se svými a zvládnou tak leda pivo a řízek v hospodě objednat. všichni přišli do čr jako dospělí a jsou tu už řadu let, s českejma manželkama/manželama mluví anglicky...

já se těmhle lidem trochu divim, že nechtěj víc poznat kulturu země ve který žijou, ale jestli jim nevadí kecat jen se svejma...

pak znám lidi, co se naučili konverzačně česky během pár měsíců. nejde jen o nadání a o příležitosti, ale i o motivaci
Monika
  • 
26.1.2013 11:06:19
To snad není jenom o nadání, ne? Pokud je doma, tak se německy nenaučí. V sociální izolaci se jazyky učej blbě. Musí někam do kurzu. Anebo se vnořit do náruče spousty německy mluvících příbuzných, event. kamarádek. A to asi nemá.
Katka kluci 10 a 14
  • 
26.1.2013 11:04:49
Může :) Mám to doma v podobě mého muže. Je VŠ, It odborník. Angličtinu už porůznu studuje spoustu let, ale když někam přijedeme, nerozumí jim ani slovo. Je totálně nemuzikální, má takový ten "hudební hluch" a já myslím, že to souvisí.
U té kamarádky je asi i problém izolace - má možnost s někým vůbec německy mluvit ?Nebo je trvale zavřená doma s dětmi ? To se pak moc naučit ani nemůže...
Líza 17721
26.1.2013 11:04:45
Nenadaný? Spíš nemotivovaný, ne? Jak by jí ta němčina měla sama naskákat do hlavy, když sedí doma a s žánými Němci nekomunikuje?
Kreaty 128225
26.1.2013 10:56:27
Moje známá žije rok v Německu, protože jí občas překládám/e zajímalo by mě, za jak dlouho se naučí německy nebo zda je možné, že se vůbec nenaučí? Je doma, manžel neí ani Němec ani Čech, ale je celý den v práci. Ona za ten rok neumí vůbec nic, snad kromě pozdravu.Je možné, že se nenaučí německy ani za roky pobytu? Tady zastávala docela významné místo, je inteligentní a šiková. Překvapuje mě, že je na to s němčinou tak bídně a taky mě to trochu už unavuje jí stále něco překládat, zase jí pomoci musím, ona nevyplní ani německý formulář a manžel jí chodí domů v noci, lehne a spí. Nechci jí v tom nechat.Ale taky na to nemám tolik času. Tak se ptám, může být někdo tak nenadaný na jazyky, aby se nanaučil?
[<<Předchozích 1080] Názory 10811090 z 16579  [Dalších 15489 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.