| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
[<<Předchozích 130] Názory 131140 z 16579  [Dalších 16439 >>]
Velšice 92803
3.10.2018 8:40:14
Kudlo, klid, prosim te. To je tva soukroma diskuze? Ja se naopak tesim, ze si od Monty prectu reakci na zajimavy tema.
Analfabeta 141613
3.10.2018 8:31:27
"Bouřko, znovroprávněni žen říkáš tomu, že mohly na 8 hodin do práce jako chlapi, a pak si mohly doma odpracovat tu 2.směnu? No, to je tedy přínos...."
Kruci, co to jsou za kydy? Jaká 2.směna? Chlap ti doma leží na kanapi nebo co? Já jsem svého přítele za tyhle kydy pěkně zprcala. Nikoli že "on mi přece doma pomáhá", jak to, že považuje za samozřejmost "doma ženě pomáhat"? Pokud je ta domácnost NAŠE SPOLEČNÁ, tak mi NEBUDE POMÁHAT, ale po příchodu domů začne kmitat stejně jako já. Jo, pokud bude domácnost výhradně MOJE, tak mu dovolím POMÁHAT, jinak bude prostě kmitat.
aky 102722
3.10.2018 8:31:02
...Co je ten zázrak "navíc", o kterej má cenu se snažit třeba v práci?


Ze ked si pracovita a sikovna, tak zarobis 3x viac/najdes si lepsiu pracu/postupis v hierarchii/.... v porovnani s lenivym Lojzom od susedov, kupis si Lamborghini a nastves susedov. Alebo Ta poslu na staz do na MIT do Bostonu. Nestaci?~3~
aky 102722
3.10.2018 8:27:04
...proč mají Američani vojenské základny na celém světě.

Analfabeta, ked nepoznas rozdiel medzi pracovnym/koncentracnym taborom a vojenskou zakladnou, mozno by bolo lepsie nestrkat svoj cerveny zobak do diskusii o totalite a obetiach politickycch procesov.~3~
Kudla2 58452
3.10.2018 8:21:42
Monty,

tak jestli hodláš zase takto nehorázně překrucovat, tak ji zase zavři, protože takto to myšleno nebylo a bylo to tam výslovně uvedeno.

A nehodlám zničit zajímavou debatu nesmyslnými hádkami s tebou, jen tuhle podrazáckou sprosťárnu nechci na sobě nechat. ~o~

Monty 129940
3.10.2018 8:13:29
"My bychom to, co bylo zakázaný stejně nedělali, tak ať je to klidně zakázaný."

Tvl, tuhle diskuzi jsem radši neměla vůbec otvírat. :-©
Kudla2 58452
3.10.2018 7:57:03
kruci,

a co je to, to "navíc"?

Jak výrazně "jinak" než jsi popsala, žije spousta lidí i dneska (do práce, z práce, o víkendu někam na chatu, občas nějaká ta kultura)?

Samozřejmě nebetyčnej rozdíl je v MOŽNOSTI číst co chceš, jezdit kam chceš, živitse čím chceš, z toho, že Tvý děti mají šance, o jakých se Tobě ani nezdálo.

A ani náhodou nechci obhajovat tu dobu, jsem ráda, že je pryč.

Jde mi o dnešek a o to, že i když je svoboda, tak spousta lidí bude žít přibližně tím způsobem, který jsi popisovala (do práce, z práce a pak si někde šušnit, něco svýho), a myslím, že spousta lidí tak žila i v tom kapitalismu.

Co je ten zázrak "navíc", o kterej má cenu se snažit třeba v práci?
*Kate 12933
3.10.2018 7:35:36
Analfabeto, "My jsme na střední škole poznávali historii svého kraje". To by me zajímalo, co jste se tehdy dozvěděli:) urcite nic nez pravdu, ze jo?my jsme se pokusily (nevinne)v polovině 80.let sepsat neco o místních legionarich a tak nějak nenapadne nám to škola zamázla.
Vítr z hor 100046
3.10.2018 6:32:44
Kruci, přesně tak. Těch 40 let nezmizelo dodnes, bude trvat pár generací, než se z toho národ vzpamatuje. A relativisté (však nebylo tak zle, vlastně bylo v něčem líp a my jsme vůůůbec nebyli privilegovaní) to jen komplikují. V určitém smyslu se to podobá válce, taky trvá mnoho generací, než se z ní národy vzpamatují.

Myslela jsem si, že to svádění ledasčeho na 40 let s komunisty jsou kecy – než jsem vylezla z letadla na Kubě. "Rodiče už jen tak nadávali, s režimem si nezadali, ale nikdy se o nic nesnažili, protoze jak v tom vyrostli, nemelo "nic" cenu. Hlavně držet hubu a krok, nevycnivat." Ano, takhle to tam vypadalo. "Nic nemá cenu." - A tenhle postoj bych neházela na lidi jakožto nedostatečně uvědomělé či schopné, prostě je to převálcovalo, zničilo a oni fakt víc nemůžou.

Jen jsem vlezla do taxíku v Mexiku, všechno zas bylo jinak, normální. Taxíkář cestou z letiště, takto vdovec se třemi dětmi pravil, "Musím hodně pracovat, živím 3 děti." V té větě je vlastně obrovské množství sebevědomí, aktivity a optimismu - což člověk v těch komunistických zemích hledal těžko.

Vítr z hor 100046
3.10.2018 6:14:56
Nordico, z toho běhá mráz po zádech. Tohle by se mělo dostat do učebnic.
[<<Předchozích 130] Názory 131140 z 16579  [Dalších 16439 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.