| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

  (?)
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 16579  [Dalších 16319 >>]
jak 39257
2.10.2018 14:42:49
my treba nikdy nebyli v tehdejsi Jugoslavii.vsechny kolem poustely, nas ne. Jo, tatu vysilal zamestnavatel,byl strasne chytry a sikovny, ale pokazde s nim jel nekdo ne tak sikovny, ale ze strany:).ale za cestu do Nemecka ho take pak na oplatlku poslali na pul roku nekam do Rumunska. Jednou za 2 mesice mohl domu na vikend, pokazde jsme mu kupovali livance a neco v prasku, byl tam celkem hladovy.
Mama v tom VIp salonku mela STB neustale za zadkem, v roce 88 uz odesla, rikala, ze to denni premlouvani ke spolupraci nedavala.Me pak v roce 89 delali problemy s gymplem.
V roce 89 nas vsechny pustili do zapadniho Nemecka a do Holandska,kdyz vypravim detem, ze jsem tehdy poprve mela bonbon Mentos, koukaji na me:).
Jo, ve fronte na vizum do zapadniho Nemecka jsem omdlela, takze nas vzali hned a I to pak tata nekde vysvetloval.Odmital vstoupit do strany, takze ho nejak trpeli, ale zadna slava.
Sam01 129844
2.10.2018 14:42:30
mandelinko,.
to má kamarádka. Když narazí na nějaké boty,které jí jsou a nejsou vysloveně dětské,tak si kupuje hned několik párů.
Sam01 129844
2.10.2018 14:41:40
Len,

zase chápej,že běžná žena v našich končinách nemá nohu 42.

Bouřka 7675
2.10.2018 14:41:34
Greto, těžko říct, ale řekněme že nějaký profit měli třeba obory, které v zahraničí nebyly moc tlačeny, protože z toho nekoukal moc zisk. Komunisti byli v něčem ochotní zafinancovat něco, z čeho koukala prestiž, i když ne hmotný užitek. A taky měli v některých zájmových oblastech vcelku zmáknutý přenos těch vědeckých objevů do praxe, protože nemuseli absolvovat společenskou diskusi co jo a ne, prostě se nařídilo a bylo. I když ty vědecké poznatky byly teda někdy ovlivněné danou ideologií. Ale třeba onen nedávno bouřlivě diskutovaný systém speciálního školství taky vzešel z komunistických základů.
Vysídlené oblasti hospodářsky utrpěli, ale zaostalé kouty se našly i jinde
Sam01 129844
2.10.2018 14:39:55
Len,
rozumím ti.
Moje kanadská švagrová je neuvěřitelně přátelská a komunikativní. Ona potká v parku lidi a hned se s nimi baví,jako by je znala roky. Když jsem to zažila poprvé,tak jsem z toho byla úplně nesvá. U ní je to,ale úplně přirozené. Prostě je milá a přátelská.
* Liv 30003
2.10.2018 14:39:43
Eudo, já jsem v tý době žila. Paměť mám dobrou
Buď kecás a nebo tajíš (možná už i sama před sebou) něco dost ošklivého....
Eudo 146355
2.10.2018 14:36:39
Liv, ze tomu neveris je tvoje vec. Zadala jsem 2 roky po sobe spolecne s kamaradkou a obe jsme ho pokazde dostaly. Rok na to jsem jela do Danska a Holandska na pozvani. Dalsi rok zadala stejna kamaradka a moje sestrenice o prislip do Holandska a Francie, ja jela na pozvani. Obe ho dostaly. Zadny znamy jsme nikde nemely ani jedna, nikdo z zadnych pribuznych nebyl ve strane.


Jenzze vono vzdycky daleko lip vypada, jak kazdej byl systemem postizenej a trpel, a to daleko vic, nez ten druhej.

Jeste neco?
Hanka 75 76332
2.10.2018 14:35:35
jak Kudlo většinu tvých dotazů - promin za upřímnost nemusím, tak za tenhle díky. opravdu ráda si počtu.. ted už asni ne, později.
Fern 155759
2.10.2018 14:34:14
dnes je spousta jakýchsi cetek,ale když chce člověk něco konkr.koupit,ak má smůlu a musí hodně shánět,jestli vůbec sežene.
Tenkrát bylo jasný,že je to všude stejný se zbožím,ale dnes človvěk doufá,věří a tak lítá a shání - a nic.~;)
Eudo 146355
2.10.2018 14:33:58
Greto, ano, nabozenstvi.

Tady u nas na to kazdej kasle. Ja jen bohu dekuju, ze jsem se tehda nevdala do jizniho Holandska (=Holandani mi 4 roky zamitali vizum a neuznali mi potvrzeni o zamestnani ve velkem mezinarodnim podniku, kamz mi CSSR dalo povoleni uredne vyjet, kdyz jsem si zjistila, jestli a jak je to mozny - kdyz mog Gott, tak ja taky, ze jo) a unikla tomu, co by melo vliv na zivot mych deti. Radim to na stejnou uroven jako to, co se zde publikuje o komunizmu, a to mam overeny.
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 16579  [Dalších 16319 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.