| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 640] Názory 641650 z 16579  [Dalších 15929 >>]
Herbi 142934
15.6.2015 20:14:20
No jo, moje dite v takovem pripade proste prestane komunikovat. Donutit mluvit ho neni mozne, ono jednoduse mlci nebo se vzda pozadavku, ktery na me melo.

Myslim si, ze ne vsichni rodice rezignuji na komunikaci v cestine jenom z pouhe pohodlnosti nebo neduslednosti.
Chloé 102783
15.6.2015 19:42:43
Tak predstiram...samozrejme, ze to dite to vi, ale dokud to z nej nevyleze cesky(v mem pripade), tak smula. Je to takova hra. Dite je taky liny a nechce se mu kolikrat premyslet a rozpominat se.
Adda6a 66955
15.6.2015 19:42:25
Jo to je jasny! Moje starsi treba mela obdobi kdy nechtela abych na ni mluvila pred kamoskama, asi to nebylo cool nebo co! No proste vliv hloupych deti a zadni cizinci. Zmenili jsme letos skolu a hned je vsechno jinak. Jsou ve tride celkem dost mezinarodni mix, jedna maminka Nemka, dalsi Norka, dva rodice Svedove, italsky tatinek, par frankofonnich rodin, par Indu, nastesti vsechny ty rodiny vedou deti k vice jazycnosti tak ze super vliv i na tu nasi lehce ovlivnitelnou stydlivku.
Herbi 142934
15.6.2015 19:37:13
Jak chcete predstirat, ze diteti nerozumite, kdyz zaroven v tom samem jazyce komunikujete s jinymi lidmi ? Deti nejsou hloupe a na podobne hratky s nerozumenim neskoci.....tedy aspon nektere.
Drop 147259
15.6.2015 19:14:26
Anni, proč si sabotovala její češtinu?
Anni&Annika 50178
15.6.2015 19:06:30
T..lehke to neni. Moje starsi to taky chtela sabotovat, takze jsem jeji cestinu zacala sabotovat ja. Kdyz spustila cesky, tak jsem holt nerozumela. A jelikoz casteji potrebuje neco od matky, nez matka od ditete, nezbylo me dceri nic jineho, nez mi to rict nemecky. Ale priznavam, ze zacatky nebyly lehke...
T
  • 
15.6.2015 19:03:39
Zkusenost z rodiny. Holka, Ceska, manzel Francouz, ziji v Karibiku, takze neni mozne jezdit casto za pribuznymi. Na prvni dite mluvila pouze cesky, na druhe taky, ale to kdyz zacalo mluvit a chodit do predskolniho zarizeni (od 1 roku), zacalo za cas cestinu sabotovat (cca od 4 let). S brachou se bavili francouzsky, ve skolce taky a na mamu zacal delat, ze cesky nerozumi a nechaval si od nej prekladat. Bylo mu neprijemne se odlisovat od ostatnich a nutil matku, aby cesky nemluvila. Ted uz jsou oba velci, ten starsi rozumi a mluvi (ale dost legracne), ten mladsi rozumi jen malo. Takze to opravdu neni jednoduche, obzvlast kdyz to deti zacnou sabotovat a jiny kontakt s cestinou nez matku nemaji... Takze jsem sama videla, ze i pres velkou snahu rodice to nemusi jit. Kdyby sem mohli jezdit na prazdniny, tak by to bylo lehci.
Kafe 134466
15.6.2015 18:53:29
U nás je to obráceně - tatínek-cizinec žije v ČR. S dětmi mluví svojí mateřštinou, takže se děti domluví i s jeho příbuznými.
Len 108740
15.6.2015 18:30:07
Varila mysicka jsem samozrejme deti ucila, stejne jako jine rikanky. No a Cervena Karkulka je uplne mezinarodni, stejne jako Pernikova Chaloupka a jine pohadky. Smolicek teda ted nevim, ale frazi o dvou prsticcich pouzivam pravidelne a deti ji znaji.
Ema
  • 
15.6.2015 17:43:58
Ja jsem taky emigrovala v r. 68. Moje dospele deti mluvi cesky vsechny, nepisou. Vsecky na vysoke mely jeden rok kurz cestiny (dost k nicemu, byl pro zacatecniky a dalsi se nekonal, ale papir maji). Spolu mluvi ze zvyku cesky. Mluvila jsem s nimi jen ja, s Cechy jsme se neschazeli, az pak asi 3 tydny v Praze a babi mesic tady. muz jiny jazyk, jazyk zeme dalsi. Doma ja a muz anglicky, vsechny umely plynule anglicky, nez zacly skolu, s nimi jsme nikdy anglicky nemluvili.
[<<Předchozích 640] Názory 641650 z 16579  [Dalších 15929 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.