| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 650] Názory 651660 z 16579  [Dalších 15919 >>]
withep 93862
15.6.2015 17:43:41
Tatramelko, dovedu si představit, že je to složité. Třeba by ta psaná čeština nemusela být bůhvíjak dokonalá, jen základy, třeba i v pozdějším věku. Ale hlavně bych udržovala češtinu mluvenou. Pokud dítě neumí ANI SLOVO, znamená to, že s ním rodiče nemluvili česky od narození, a to je škoda.
nordica 81215
15.6.2015 17:11:19
Mám zkušenost staršího data, po porodu jsem toto konzultovala s lékaři, zdůrazńovali totéž, co tu už některé z Vás psaly - jeden rodič=jeden jazyk. U nás to bylo ještě vylepšené o to, že na syna jsem já mluvila - pouze a jedině - česky, jeho otec dánsky, ale my jako rodiče jsme se dorozumívali anglicky (ještě jsem dánsky dobře neuměla a manžel byl líný mne učit). Syn z toho měl zezačátku hokej, ale pak se rozmluvil (pomohly i české pohádky, dánská školka a anglicky mluvící kamarád). Začal mluvit možná tak o 6 měsíců později než běžné děti, ale od té doby pusu nezavřel. Je velmi nadaný na jazyky- zatím mu každý šel. V Dánsku měl tzv. přeškolní třídu, byla povinná, pak šel do první třídy tady - tj. naučil se česky číst a psát opravdu až v první třídě. Osobně jsem zastáncem toho, aby se děti česky učily, nikdy člověk neví, kdy se jim to bude hodit.
Lucie
  • 
15.6.2015 16:36:56
Danulu, ty ostatní nemůžou vědět, zda se o nich nebavím a pokud mam rozhovor se kamaradkama a přiběhne ke me moje dítě, které si hraje s ostatními dětmi, stejne mluví německy, tak proč do toho budu plést češtinu. Hlavne u nás vidím, ze prostě doma ta čeština stačí. My s manželem spolu mluvíme doma jen česky.
Fren 117315
15.6.2015 16:22:32
Jak nerozuměly? Mám na mysli třeba takovou červenou karkulku,smolíčka pacholíčka - ale toho ty taky asi neznáš,pokud seš slovenka...

pak co třeba takové dětské říkanky pro nejmenší typu: vařila myšička kašičku...~t~

u nás tedy nešly na odbyt omalovánky třeba~a~~:-D,ač snahu jsem měla
Fren 117315
15.6.2015 16:14:22
díky za objasnění~;)~3~
A.
  • 
15.6.2015 16:11:36
aach, ono jedna věc je dobré přecevzetí a druhá věc je pak realita, když ti pak dítě klimbá u domácího úkolu, protože už je unavené, tak pak je veškerá snaha k ničemu, nikdo to nevzdá dopředu, ale mnoho lidí to vzdá pak v reálu
Tatramelka+3 66284
15.6.2015 16:04:24
Whitep - ne vsude chodi skolni deti domu ve 12h, travi ve skole more casu. My jsme vedeli, ze se urcite budeme vracet nekdy do Cech a kluk i musel delat zkousky ve skole, tak ze jsme se doma cestimu ucili i psat i cist a mluvime normalne cesky, ale jsou treba momenty, kdy potrebujes, sby se dite dobre vpilo do jazyka, mas zname cizince a mezi nimi take mluvis treba anglicky, deti maji kamarady, ktere si vodi domu. Ale umim si predstavit i, ze dva Cesi nemaji kapacitu ucit se s ditetem cesky. Predstav si, ze dite prijde ze skoly v 16.30 a ma ukol treba z rustiny, nebo z cinstiny (jiny typ pisma, jina metodika cteni), ukol z anglictiny, ktera je hlavnim jazykem ve skole a dite neni rodily mluvci, pak maji deti i jine predmety na ktere je treba se pripravit. A pak prijde na radu cestina. Tak ze dite, dejme tomu ve 2h, vystrida 3 ruzne metodiky cteni a pisma. Kdysi bych se asi taky podivovala proc deti z ceskych rodin mluvi s prizvukem a maji horsi vyjadrovani. Nyni se nedivim a obdivuji, pokud jeste zvladaji i skolu v Cechach. A kdyz je jeden z rodicu cizinec, tak klobouk dolu pred duslednosti rodicu, kdyz se deti nauci vsechny jazyky kolem bezici.
A.
  • 
15.6.2015 16:04:11
a kdo učí děti češtinu, to je učíte i vyjmenovaná slova? A ve které třídě? Nebo to necháte, že se to automaticky/samo naučí, když budou číst knížky.
Anni&Annika 50178
15.6.2015 15:39:46
Danulu...me dite taky zkoumalo a bylo zklamane. Kazda jeji kamaradka ma babicku nebo dedu /jednoho prarodice/ anglicana nebo itala a ona nema ani echt ceskou babicku a ani echt ceskyho dedu....az mi ji bylo lito, jak ji to bylo lito, ze nemuze rict..a muj deda/babicka je Cech~t~
Len 108740
15.6.2015 15:38:23
No, ja prave talent nejsem, trva mi to dyl. Nejhorsi je mluveni, samozrejme, ale uplne mi bude stacit porozumeni textu, psana komunikace a porozumeni mluvenemu jazyku, na rozmluveni bych musela vyjet.
[<<Předchozích 650] Názory 651660 z 16579  [Dalších 15919 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.