| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 680] Názory 681690 z 16579  [Dalších 15889 >>]
Lucie
  • 
15.6.2015 15:06:44
My mluvime doma cesky a mezi lidmi venku nemecky, prijde mi neslusne, mluvit pred ostatnima cesky, kdyz me nerozumi
Dcera chodi do druhe tridy, naprosto zadny problem nema mluvi nemecky bez ceskeho prizvuku.Cestinu ma s prizvukem, ale rozumi vsemu, jen ma v cestine horsi vyjadrovani.
Cesky cte jako prvnak, ale snazi se.Ceskou skolu nedela.

hgfjdmh 139249
15.6.2015 15:04:59
Vestonicka venuse je asi jeste nebere coz ~t~
Anni&Annika 50178
15.6.2015 15:04:50
Chloe...ja to mam vyzkousene u te starsi, kdy jsem zase po ni v cechach vyzadovala nj....ty deti se vztekaji, delaji ze nerozumi a kdesi cosi...ale jde to. Dnes je rada, ze umi oba jazyky slovem a pismem a oba jako rodila mluvci~d~
a teda...zuroci to dnes a denne a prijde si diky tomu i na pekne penize.
hgfjdmh 139249
15.6.2015 15:04:12
Naucit se v detstvi vice jazyku je pro mne naprosto ohromne neukradnutelne a nedavalvujici BOHATSTVI, nechapu jak nekdo, kdo ma tu moznost svemu diteti jazyk nepreda.I Ivan Lendl jednou prohlasil, ze s dcerami cesky nemluvi, protoze by je prarodice stejne jen rozmazlovali... (to nechapu jaksi celkove ve vztahu k rodine, ale zrejme to mel byt for).

Byli jsme kdysi dva tydny na lodi se zahranicni rodinou, oba VS ucitele, on american, ona francouzka, zili v Parizi, jejich 10lety syn anglicky nemluvil. Hlava mi to nebrala, mit takhle jednoduse dva svetove jazyky nadosah, rodice vzdelani...
Chloé 102783
15.6.2015 15:03:51
Querty, a ty teda vladnes nemcinou jako cestinou ? Ja teda slovni zasobu nemam stoprocentni. Trebas na prochazku abych chodila teda s botanickym/zool. slovnikem, kdyz se dite zepta na nejakeho ptaka nebo bylinu, tak ja to ve francouzstine vzdycky nevim. Cesky vetsinou v pohode. A takovych veci je spousta.
Chloé 102783
15.6.2015 15:01:08
Anni : "Takze jsem ted zase nahodila cj a tvrde vyzaduju ceskou odpoved." Ja taky. Je to teda fakt prace, protoze jdeme ze skoly a vsechno, co delali, si musime rict, vysvetlit, prelozit do cj. Ale jsem rada, ze to zvladame.
Len 108740
15.6.2015 14:57:41
Tak ja se snazim predavat i to ceske vlastenectvi, mladsi dite prijima, starsi jen tehdy, kdyz se muze necim pochlubit. Mrzi ho, ze v CR nevykopali zadne poradne dinosaury~t~
Anni&Annika 50178
15.6.2015 14:56:05
qwerty...4 roky? Kolik je nejstarsi? myslela jsem, ze ji pres 10 /ze je na gymplu/ a do ceske skoly jeste chodila~d~
jinak...to neni o cestvi, je to o venovani jazyka zadarmo. Nikdy nevis, kam je vitr zavane a jestli jednou nebudou ten jazyk potrebovat~d~
Anni&Annika 50178
15.6.2015 14:54:03
a jak mluvi s tvym tatou?
Hele, me je to sumak, dokonce i chapu, ze si chce babicka cesky pokecat /vim ze jsi nekde zminovala, ze tvoje babicka byla nemka/, ale s tim rozmluvenim bych to tak ruzove nevidela.
Ja to vidim na male, jak zapomina slova. Tuhle mela pres skype mluvit se znamou a hledala slova. Takze jsem ted zase nahodila cj a tvrde vyzaduju ceskou odpoved.
Je az neskutecne, jak se da rychle jazyk zapomenout.
Chloé 102783
15.6.2015 14:53:58
Tady nejde prece o nejaky pocit cestsvi nebo snad o vlastenectvi. Jen bys jim neuveritelnym zpusobem rozsirila obzory (a moznosti). Ale kazdeho jeho volba.
[<<Předchozích 680] Názory 681690 z 16579  [Dalších 15889 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.