| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 690] Názory 691700 z 16579  [Dalších 15879 >>]
Herbi 142934
15.6.2015 14:53:42
Mám stejnou zkušenost. Mluvím na dítě česky ( disciplinovaně a pořád ! ), ale ono zde kromě mě s nikým jiným česky mluvit nemůže, tudíž vyhodnocuje čestinu jako nepotřebnou a přepíná do pro něj lehčího jazyka. Pasivně rozumí všemu.
Chloé 102783
15.6.2015 14:50:36
Dooly,
"materstinu ovladam porad lepe nez cizi jazyk zeme ve kt.ziju,i kdyz ten umim na velmi vysoke urovni,ale preci jen..materstina to neni "~R^ To je presne i jeden z mych duvodu.
Navic, zkuste si treba na miminko mluvit cizim jazykem ? Pokud vylozene nejste v okruhu mamin, tak to detske vyrazivo neznate. Nebo takova ta nezna osloveni k diteti, i kdyz je budu rikat v bezchybne francouzstine, tak ten emocionalni naboj to pro me jako mluviho mit nebude.
Anni&Annika 50178
15.6.2015 14:47:04
ad qwerty...navic ty deti uz tu cj umely...zili jeste nedavno v Cechach. Fakt si myslim, ze je to skoda, aby to zapomely~d~
Len 108740
15.6.2015 14:46:41
Tak me deti taky odpovidaji anglicky a v cestine maji prizvuk (bhabi, bhudeme mit dneskha pholivku?), ale zase tak je lamat nebudu, abych vyzadovala odpoved v cestine. Zvlast u toho starsiho je to skoro nemozne. Hlavne, ze rozumi a domluvit se dokazou, kdyz potrebuji.
Dooly. 12201
15.6.2015 14:43:44
neucim, ja s nim tak proste mluvim
a ma to i jednoduchy duvod -materstinu ovladam porad lepe nez cizi jazyk zeme ve kt.ziju,i kdyz ten umim na velmi vysoke urovni,ale preci jen..materstina to neni
A nevidim duvod mluvit na dite obcas nespravne (ptz nejaky ten clen der/die /das mi obcas ujede) kdyz na nej muzu mluvit spravne materstinou a jeste ho tak obohatit lehce ziskanou znalosti dalsiho jazyka
Anni&Annika 50178
15.6.2015 14:43:20
qwerty...znam par lidi co jejich rodice uvazovali jako ty a ty se v dospelosti dostali sluzebne do Cech a tu cestinu se mmuseli znovu ucit. Mluvi teda vsichni dost lamane. Me prijde, ze je skoda, detem nedat jeden jazyk zadarmo. Navic...kdyz uz umis dva, strasne rychle se k tomu nabaluji dalsi jazyky.
A teda ja to delala i kvuli tomu, aby se deti domluvili i se svym nemeckym a ceskym pribuzenstvem...prijde mi to dulezite.~d~
Persepolis 107413
15.6.2015 14:43:16
Já bych učila.
Děti mé sestřenice, která žije v Anglii neumí česky ani slovo. Připadá mi to škoda.
Můj otčím měl kamaráda, který i s rodiči emigroval a jeho děti taky neuměly a přitom měly venku jak otce, jehož rodný jazyk byla čeština, tak babičku s dědou.
naopak zase jiná rodinná známá emigrovala s rodiči, když jí bylo 12 let a její děti umí česky líp než ona neboť jim od malinka četla v češtině pohádky a pak je každý rok posílala v létě na české tábory.
koa 48087
15.6.2015 14:40:15
Mám v širším příbuzenstvu dvě ženy, co se provdaly za cizince. Jedna žije v zemi svého muže, druhá i s rodinou tady.
Dělají to tak, že maminky mluví na děti výhradně česky, tatínkové svým jazykem a děti podle toho, s kým právě hovoří. Nevím, jak mluví děti mezi sebou, ale vím, že se bez problémů domluví s příbuznými s obou strana a moc se mi to líbí.

V místě, kde žiju, potkávám chlapečky s maminkou Češkou, děti mluví s tatínkem anglicky, s maminkou česky. Děti přeskočí z jednoho jazyka do druhého klidně v půli věty, je velmi zábavné je třeba v trolejbusu poslouchat. :)
Anni&Annika 50178
15.6.2015 14:37:56
holka...u nas doma se taky mluvi a mluvilo nj...dite do 3 let nemluvilo cj /to male, to velke to melo opacne/. Ale jelikoz zila v Cechach, cj kolem sebe vnimala. Kdyz prisla do skolky, cj trochu rozumela a vlastne tam se naucila cj. V prvni a druhe ceske tride nemela problemy /ja obcas videla nejake nedostatky na gramatice/, ale byla jednickarka. Jednicky mela i na vizo...
Kdybychom s ni nemluvili nemecky, mela by ve druhe pri prechodu do nemecka problemy.
Takhle presla naprosto plynule. prvni den pry nemluvila a druhy den prisly deti tim, ze je to normalni nemka:-)...taky patri mezi nejlepsi, horsi znamku net za 2 nema a to je tu stupnice do 6.~d~
Tatramelka+3 66284
15.6.2015 14:36:23
Zachvili budou travit vice casu ve skole a s kamarady a nauci se cesky tak, ze to ve 3ti tride ani nikdo nepozna, ze jeste pred dvema lety neumel ani slovo.
[<<Předchozích 690] Názory 691700 z 16579  [Dalších 15879 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.