| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 760] Názory 761770 z 16579  [Dalších 15809 >>]
mrakova 143160
6.5.2015 10:41:23
Spíše si řada těch emigrujících snaží racionálně odůvodnit to, proč se do ČR už nevrátit. Také máme v rodině jednu takovou, dnes již důchodkyni. Také takto hloupě kecala. No a dnes je rozvedená v Německu, nedávno jí zjistili rakovinu, a je tam sama a sama tam patrně i zemře. Měla možnost se kdysi vrátit do ČR, ofrňovala se také tak, jak jsou Češi nemožní. Když přijíždí do českých lázní, mluví tam německy. No, co dodat. Ti lidé kritičtí k Čechům často hodnotí sami sebe...Ale budiž jim přáno.
Ema
  • 
6.5.2015 10:38:04
Saamaina,
presne tak.
Clovek se za leta obrousi a zapadne. Nejdriv mu hodne veci vadi, nez si uvedomi duvod. Pak si zacne vsimat "doma". A jak cas jde, zacne videt plno rozdilu. Nektere mu vadi, na nektere si zvykne, a vic a vic mu doma vadi veci, ktere jsou jinde jednodussi a prijemnejsi.
Ema
  • 
6.5.2015 10:27:55
Saamaina,
Z okoli znam nekolik cizincu, co se vratili do "vlasti" na duchod a pak byli zatracene rychle zpatky tady.
Spolecnost se vyviji a po letech jsi cizinec i v rodne zemi.



Presne, souhlas.

Saamajna 115449
6.5.2015 10:26:54
Ale blbost.

Jen na urcity zpusob jednani clovek uz neni zvyklej.
Nerikam na jaky je zvyklej, to je ruzny v kazde zemi - jsou JINE ZVYKLOSTI.

Cetla jsem pred casem o projektu, kdy se firmam nabizeli psychologove a sociologove s pruzkumem chovani a zvyklosti v ruznych zemich.
Samo, ze za ucelem byznysu: jak se chovaji obchodni partneri a jak to bezi ve firmach jinde...

Z Cech mi utkvel v pameti jeden pripad, kdy nadrizeny Nemec na schuzi pokaral pracovnika za zmrseni neceho.
V Nemecku by to nebyl problem, priste to udela lip a jede se dal.
V Cechach se tim rozhodila atmosfera v cele firme a ten nadrizeny nemel sanci dal pracovat.
Protoze:
v Cechach se neoddeluje kritika vykonu a kritika osobnosti, pokud chci kritizovat, tak diplomaticky a jen mezi ctyrma ocima.

To je jen jeden pripad, proste si zvyknes na jiny zvyky a neumis to "po dnesnim cesku".
Ema
  • 
6.5.2015 10:26:15
Presne tak. Ty povahove typicnosti se provaluji hlavne anonymne.
Ema
  • 
6.5.2015 10:25:13
Omlouvam se, chtela jsem to napsat jako osloveni

Mrakova, jakepak stereotypy. Prave naopak. Clovek potrebuje porovnavat. Kdyz sedi cely zivot za peci, oslepne.
Lída+2 28136
6.5.2015 10:24:50
já na dovolenou radši jedu tam kde si od obyvatel CR odpočnu.....chovají se strašně......a hned za nima Němci...
prostě se neumí chovat.....co si budeme povídat....~d~

A paní plně chápu, proč a jak to myslela.
Mrakova,
  • 
6.5.2015 10:24:30
Mrakova, jakepak stereotypy. Prave naopak. Clovek potrebuje porovnavat. Kdyz sedi cely zivot za peci, oslepne.

Ema
  • 
6.5.2015 10:22:33
Mrakova, na tom neni nic zajimaveho. Ono staci v Praze nastoupit do tramvaje, nebo jit nakoupit, jit po ulici, kde jsem vyrostla... A hned mi to je jasne. To jsou proste veci, kterym jsem odvykla - a zvykat se mi nechce.

A to ani nemluvim o ceske politice. To uz se mi okamzite krouti streva.

jana
  • 
6.5.2015 10:21:04
rekla bych, ze zrovna tady na rodine je nekolik ukazek povahovych rysu, ktere ma na mysli...
[<<Předchozích 760] Názory 761770 z 16579  [Dalších 15809 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.