| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 820] Názory 821830 z 16579  [Dalších 15749 >>]
Adda6a 66955
29.4.2014 11:54:05
V Uk se k trvalemu pobytu nehlasis. Takova instituce tady neexistuje.
Proste tady jses, a pokud socialka zjisti ze mas dite ktere nechodi do skoly, tak budes mat hoooooodne velkej problem.
Adda6a 66955
29.4.2014 11:53:05
Obe deti 7 a 4 budou muset chodit do mistni skoly. Nejake vyjimky neexistuji. Pokud dite pobyva na uzemi Uk v prubehu skolniho roku I kdyby jenom na mesic, musi chodit do skoly.
Nejake uceni doma pouze podle ceske skoly neni alternativou, musela by sis vyridit domaci skolu podle anglicke osnovy.

Nevim co si predstavujes pod shanenim skoly, proste se musis do nejblizsi volne skoly zapsat a tecka. Pokud nebude misto tak ti prideli nejakou jinou. O kvalite a kriteriich vyberu bychom mohli diskutovat mesice. To nelze takhle jednoduse.
Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 2984
29.4.2014 11:51:02
Pokud je to na půl roku, tak bych se tam nehlásila k trvalému pobytu...ale nevím, jak dlouho tam člověk může být jen tak přechodně....
Anni&Annika 50178
29.4.2014 11:49:36
podle toho co maji za zakony. Kdyz se prihlasis v nemecku k pobytu, automaticky musis dat dite do skoly a pres to vlak nejede. Neexistuje domaci skola. Ale pokud to nemaji v zakone, jela bych. Dite bych cj ucila doma, stejne tak i ostatni predmety a kdyz by ses pak vratila, normalne by pokracovala ve skolnim roce se stejnyma detma~d~
Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 2984
29.4.2014 11:46:02
Já bych asi jela, ale školu a školku bych tam na půl roku ani nesháněla, se školákem bych se učila doma(v čechách by potom musel udělat nějaké zkoušky) a koukla bych se tam po nějakém jakoby mateřském centru- jestli tam něco takového existuje....
makoth 100600
29.4.2014 11:40:21
Ahojte, manzel dostal nabidku odjet pracovne na cca 7 mesicu do Londyna. Vubec neuvazuje, ze by nejel, ale resime co ja s detma. Jsem na materske, mame 3 deti, 7, 4 a 1 rok. Chteli bychom jet s nim, mame tam i zname, ze zajistit ubytovani pro nas pro vsechny by nebyla az takovy problem, ale resime skolu a skolku. Nevite jsou nejaka pravidla, ma to vubec cenu kvuli pul roku je vytrhovat z prostredi a shanet instituce tam? Je to vubec realne? Diky za nazory
Ropucha + 2 120300
5.2.2014 13:29:11
Anni, jestli máte štěstí na školku, která vám vyhovuje, tak je to jedině dobře a určitě nemám důvod ti to vymlouvat. Je to naopak jen a jen pozitivní, že takové existují. Ale nejsou takové všechny, já ani mé děti jsme se školkou např. nikdy neabsolvovali exkurzi na farmu, ani žádnou jinou podobnou exkurzi. Ale to už bychom se dohadovaly o detailech, každý holt máme jiné představy a jiná očekávání a hlavní je, když alespoň některé děti jsou spokojené ~x~
Anni&Annika 50178
4.2.2014 23:02:02
anett..takze myslis, ze kdyz ve skolce probiraji tema...domaci zvirata, tak to ze navstivi kravin a farmu se zviraty znamena, ze chteji dite jen zabavit? Kdyz me dite prijde s nekonecnym mnozstvim basnicek a pisnicek, to je taky zabaveni? Ze ho nauci plavat a lyzovat a hrat na fletnu a vyresi logopedii-ucenim s ditetem, je taky zabaveni??? atd...atd...takze jestli je tohle zabaveni, tak je pak zabaveni i skola, neb ta vychazi taktez z potreb v urcitem veku. Co by ta skolka mela ucit, aby to nebylo zabaveni???
Ja osobne dite neodkladala, byla jsem doma a dite do skolky chtelo. Jsem za skolku rada. Male hodne dala a jako odkladaci zarizeni ji neberu ani nahodou.
Jinak ke me...mam umeleckou, zpivam cele dny. Male se venuju do nekonecna. Stejne nejradsi tvorila ve skolce a pisnicky??? Ac jsem ji zpivala cele detstvi, mam pocit, ze neumi ani jednu pisnicku ode me /zpivala jsem ji nemecke detske, ty co znam z detstvi ja a co jsou v jeji materstine/. Zpiva jen ty ceske ze skolky a ted skoly~d~
Nevim, ale nekdy ta pece doma holt nestaci. Dite jak je videt /ted myslim to me/ potrebuje vic. Jinak..mela jsem osobne stesti na podobnou skolku jako ma dcera. Chodila jsem tam strasne rada.
Žžena 83005
4.2.2014 20:36:23
Anett,
v zásadě souhlasím. Doplnila bych to o to, že osobně neočekávám, že by se mé dítě v předškolním věku mělo vůbec nějak systematicky vzdělávat v rozsahu větším, než jaký mu může poskytnout rodina a společnost, ve které žije.
Hromadné vzdělávání je vynález posledních pár století, to předškolní je ještě mladší a skutečně z velké části "hlídací". Takže to určitě není nic, bez čeho by děti nemohly být a bez čeho by nemohly být vzdělá(vá)ny.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 20:23:21
Žženo, ne, to si nerozumíme, já si právě vůbec nenamlouvám, že by školka nějaký vzdělávací efekt měla. Pro mě to prostě není vzdělávací zařízení a nespoléhala bych na to, že se tam mé dítě něco zásadního naučí. Já bych chtěla narovinu přiznat, že to je prostě zařízení opatrovací, možná s výjimkou předškolních ročníků.
Souhlasím přesně s tvým shrnutím, že naše školství neumí vycházet vstříc individuálním potřebám dětí. Předškolní děti podle mě většinou žádné státní vzdělávací zařízení ani nepotřebují, max. děti, které jsou z nějakého důvodu hendikepované pro nástup do první třídy (zdravotní problém, jiný rodný jazyk, jiná kultura apod.). Základní škola by pak měla umět reagovat na to, že přijdou prvňáčci s různou úrovní zralosti i znalostí a dovedností.
[<<Předchozích 820] Názory 821830 z 16579  [Dalších 15749 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.