| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 900] Názory 901910 z 16579  [Dalších 15669 >>]
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 13:06:52
"u zápisu bavila se 2 učitelkami, tak mi říkaly, že odklady obecně schvalují a zvlášť u kluků."

Jitys, ale to podle mě není proto, že dítě (chlapec) v tom věku by nebylo schopné se vzdělávat, tj, přijímat informace a získávat dovednosti. To je podle mě proto, že česká škola vypadá tak, jak vypadá. Zdravý šestiletý chlapec prostě obvykle nevydrží 45 minut mlčky a nehybně sedět na židli a místy na povel něco opakovat nebo zapisovat.
Do jinak koncipované a jinak vedené výuky si umím představit zařadit klidně i to čtyřleté dítě, bude-li to něco jako "škola hrou".
holka anonymka 93519
4.2.2014 12:46:17
můj syn psal písmena na PC ve dvou letech, četl je na reklamách ve městě apod. V 5 letech uměl malou násobilku a prakticky i lineární rovnice. Nic z toho jsem ho neučila, měl o to zájem sám. Ve škole to byl pak velký problém - s chováním. Nudil se tam. Úkoly navíc mu nechtěli dávat.
Já od 5 let četla noviny a rovněž velký problém. Učitelka si mě nevšímala, tak jsem na školu rezignovala. Nikdy jsem se neučila, ani na maturitu, kde jsem měla nejhorší známku dvojku. Uměla jsem jen to, co jsem pochytila v hodinách. Nenávidím školu dodnes a jsem ráda, že mám slušnou práci, kde nepotřebuji VŠ - na tu by mě nikdo nedostal..
Monty 129940
4.2.2014 12:41:01
Lado,
no jistě, ale už předtím se počítá, že budou nějaké zařízení navštěvovat, když je RD třeba půl roku nebo rok.
LaDa_A (2 deti) 122643
4.2.2014 12:38:52
Coze? Ve vetsine Evorpy deti jdou v 6-7 letech. Ne?
Anni&Annika 50178
4.2.2014 12:34:06
hele, treba tam chteji mit rodice klid od deti a tak je poslou do skoly uz ve 4 letech~k~
nevim, neposoudim, nase mala umela koncem 4 roku psat par slov z pismen ktera znala, bralo ji to asi mesic pred patym rokem...ale tak nejak nenasilne. Ve skolce mely deti od 5 predskolaky, kde se taky neco malo uci, ale spis si vicemene taky jen hraly. Me to prijde o.k., nemam pocit ze by mala neco zameskala nebo zanedbala. Navic to tempo v jakem nastoupily ve skole /a tam me prijde, ze uz to primerene i chape/...je uz dal nez deti v nemecke skole, kde to berou tak nejak hrave a kde treba v berline jsou do skoly i 5ti lete deti, neb tam se pro rok prijeti do skoly pocita cely kalendarni rok kdy dite dovrsi 6ti let. Kdyz to srovnavam s neteri, nebe a dudy.
Takze za me...ja bych nechala deti do 6 let hrat ve skolce, k tomu nejaky ten predskolak a pak to tempo, co vidim u nas ve skole. Predpokladam, ze je to obecne.
Boubí 70911
4.2.2014 12:23:57
Mám zkušenost z NL, kde je právo na školní vzdělání od 4 let a povinnost od 5 let, tj. v praxi naprostá většina dětí den po čtvrtých narozeninách šupajdí rovnou do školy (ne všechny děti v září, ale postupně během školního roku, jak slaví ty čtvrté narozky, tak přecházejí do školy), na ten pátý rok to odkládá jen sem tam někdo (co jsem tam tak viděla v okolí). Ten začátek školy je spíš takový jak naše předškolní příprava, barvy, tvary, výtvarné tvoření, sem tam nějaká písmenka, pak se postupně přidává. Škola je 3x týdně jen dopoledne a 2x týdně i odpolední vyučování (většinou). Družina se platí zvlášť a je dost drahá, stejně jako všechny jesle i školky. Taky to moc nechápu, u mých dětí si ten holandský model absolutně neumím představit (ve 2-3 měsících do jeslí na celý den, maminka do práce, pak ve 4 letech do školy...), ale ti Holanďani to tak nějak zvládají, nevím jak.
Federika 14090
4.2.2014 12:22:16
zkušenost mám, moje děti chodí tady doi anglický školy, výuka probíhá podle britskýho modulu.
Teď zrovna dostala moje dcera vysvědčení, ve třídě jsou 4-5 letý děti. Mají tam počítání do dvaceti,sčítání, odčítání, čtení jednoduchých slov, abecedu, psaní písmen a slov, angličtinu, slovní zásobu, geografii, přírodovědu, tělocvik, plavání.Ale ne všechny děti jsou na tom stejě. A sedí v lavicích až od Year 1, to je od pěti let a tam už teda čtou, ale úplně jako česká první třída to není, neučí se psát psace apod..
Monty 129940
4.2.2014 12:21:27
Všechny děti nejsou stejný, já se naučila číst sama, když mi byly tři, syna ve třech letech písmena moc nebraly, spíš čísla - a dneska má trojku z matiky. ~;)
Epepe 89236
4.2.2014 12:20:43
Mám dítě v prvním ročníku MŠ a za půl roku už se učili barvy, měsíce, počítání do 6, napsat počáteční písmenka svých jmen, atd., takže podle mě tady předškolní výuka funguje na podobném principu.
Etea 135320
4.2.2014 12:17:41
Sice v tomto ohledu nemám zkušenost ze zahraničí, ale např. podle Montessori pedagogiky se děti mnohem přirozeněji naučí písmena (tiskací i psací) do věku pěti let než později. Uvádí, že takhle to vstřebávají přirozeně, kdežto později je to složitější proces učení. Asi to neinterpretuji úplně správně, ale snad jsem vystihla podstatu. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že dost dětí se ve věku kolem dvou let zcela přirozeně zajímá o písmena a číslice, i moje dítě se je v tomto věku naučilo, nechci říct samo, ale zajímalo ho natolik, že se všechna velká tiskací písmena i číslice naučilo bez obtíží.

Pokud to tedy někde v zahraničí mají zařazeno do předškolní výchovy, pak je to z mého pohledu docela přirozené. Určitě si to ale nepředstavuji tak, že by seděli v lavici a učili se jedno písmeno za druhým. Jsem zvědavá na další názory a zkušenosti. ;-)
[<<Předchozích 900] Názory 901910 z 16579  [Dalších 15669 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.