| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 890] Názory 891900 z 16579  [Dalších 15679 >>]
Etea 135320
4.2.2014 13:39:02
Tohle znám, ale to je chyba systému, ne tvoje a tvých dětí. Možná by stálo za úvahu poohlédnout se po jiné škole pro syna, jsou i státní školy, kde se umí věnovat i takovým dětem.

cyann 43516
4.2.2014 13:36:59
Problém ale je, že každá školka to dělá jinak, a pak každá škola má jiné požadavky (nebo se tam prostě sejde jiná skupina dětí a od toho se pak odvíjí požadavky).
Systém v Nizozemí, kde se chodí od 4. narozenin, má tu výhodu, že děti se prostě v 1. a 2. třídě připravují na 3. třídu (která je jako naše 1.). Paní učitelka ve 2. třídě ví, co by dítě mělo umět, aby dobře zvládlo 3. třídu. takže o "odkladu" např. rozhoduje ona - jestli dítě má na to postoupit výš nebo jestli ještě zůstane další rok v "přípravce".
Etea 135320
4.2.2014 13:35:58
Neřekla jsem, že je to tak u všech, ale znám jich docela dost, co to měli stejně.
katkahlida 91297
4.2.2014 13:33:21
Ano FR. Sedi v kolecku. Pani ucitelka a asistentka vypravi treba pribeh nebo pohadku a potom se o tom diskutuje. Trenuji cary, vlnovky a potom pismena. Ve tride jsou pocitadla a deti se uci pocitat. Skola/ skolka zacina od 8.45 do 11.45 potom od 13.45 do 16.45 Kdyz prijdou zpet odpoledne ve 13.45 maji spani a potm uz si hraji nebo zas pani ucitelka cte. U nas to neni klasicke sezeni v lavicich je to takova skola hrou deti ale treba nesmi odejit domu pokud se slusne nerozlouci s pani ucitelkou a rano slusne nepozdravi. Ve fr si hodne potrpi na slusne chovani. Jinak nam bylo ze zacatku receno ze je malej o neco pozadu takze diky asistentce ktera je v kazde tride(15 deti ve tride) se malej hodne zlepsil. Naopak ted je v cr malej hodne dopredu ( rikala pani ucitelka i pani doktorka). Ale vime ze to je tim ze je malej stridave tady a ve fr. Zadnej nadprumer to teda neni. Proste normalni 4 lety kluk.Jinak me prijde ze tady maji hodne deti problemy s vyjadrovanim a vyslovnosti. Ve skolce se tomu bohuzel nemaji cas venovat. Ale asi zalezi i na skolce.
cyann 43516
4.2.2014 13:31:59
Já mám zkušenost s oběma systémy a těžko říct. co je lepší. V Nizozemí šel syn ve 4 (na den narozenin !) do školy. Výuka byla hodně hravá, bylo to dobře koncipované pro takhle malé děti. Např ta první třída byla vlastně jednotřídka pro 1. a 2. třídu, ti mladší mohli, ale nemuseli pracovat se staršími, byli tak nějak nenásilně vtahováni do jejich aktivit. Učili se písmenka a čísla formou hry, měli fakt vymakané metody. Problém byl, že to pro syna bylo těžké udržet pozornost, vydržet být hodný na jednom místě (i když se hodně pohybovali, měli centra aktivit, hráli si).
V pěti přešel do české školky a to byl šok, nejadnou se po něm nic nechtělo, podle učitelek byli na všechno "ještě malinký" (byla to dost špatná školka, věřím že jsou lepší).
No apak byl další šok s nástupem do školy - strašně rychle probrali písmenka, strašně rychle četli, museli být samostatní, večer spousta úkolů. Syn měl dost velké problémy, zpětně lituju, že jsem ho nějak nepřipravovala doma, ale prostě mi nedošlo, že se to čeká.
V Nizozemí by byl tedy ten přechod takový plynulejší, dítě má dva roky, aby se spoustu věcí nenásilně naučilo a teprve pak se to rozjede natvrdo.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 13:31:42
Len, ach jo, proč to u nás v Čechách po pětadvaceti letech pořád ještě takhle nefunguje ... ~n~
Len 108740
4.2.2014 13:29:28
Jitys, jine je to uplne. Moje dite by neustalo ceskou skolni vyuku ani ted a to je mu skoro deset. V lavicich prakticky nesedi, pracuji v malych skupinach, maji ve tride vice dospelych nez jen jednoho ucitele a tak dale. Je to proste jine.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 13:20:00
Monty, souhlasím, také si myslím, že je to prostě proto, že v těch zemích se počítá s brzkým návratem matek do zaměstnání.
Čtyřleté dítě by se jinak naučilo ta písmenka a číslice a další věci klidně doma s maminkou, možná i dřív, než ve čtyřech letech.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 13:15:49
Monty, jenže to, že má trojku z matiky, nemusí nic znamenat, resp. může to znamenat pouze to, že ho nebaví způsob školní výuky.
Moje dítě má "papír" na to, že je téměř geniální, ovšem ve škole má dvojky skoro ze všeho, protože školu prostě nenávidí ~d~ Nesnáší ten systém, nesnáší učitelky ... Přitom třeba miluje lekce v jazykovce, kde na něj učitelka mluví anglicky a má úplně jinou metodiku, než se používá na ZŠ, tam ho to baví a fakt se něco naučí.
Ropucha + 2 120300
4.2.2014 13:11:43
Eteo, potvrzuji, jsou takové děti, jedno mám doma. V osmnácti měsících znal abecedu, protože prostě chtěl, ptal se na písmena v knížkách a na espézetkách aut, stejně tak na číslice.
Plošně to ale asi neplatí, moje druhé dítě tento zájem projevilo později, asi až kolem toho čtvrtého roku. V pěti letech se ale samy od sebe neučily plynně číst souvislý text obě, já jsem z toho měla spíš těžkou hlavu, protože jsem očekávala problémy ve škole (oprávněně, problémy přišly).
[<<Předchozích 890] Názory 891900 z 16579  [Dalších 15679 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.