| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v zahraničí

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 960] Názory 961970 z 16579  [Dalších 15609 >>]
pega 103835
22.8.2013 7:40:24
Zijeme v zahranici uz 8.rok, sli jsme za manzelovou praci. Rodice nas podporovali, protoze vedeli, ze je to sance jak pro meho manzela, tak pro deti - naucit se jine jazyky, poznat jine zeme, lidi. Do CR letame 2x rocne - na Cinsky novy rok na 2 tydny a na 6-7 tydnu v lete, kdy jezdi i na tabor. Deti se sice citi byti Cechy, ale do Cr by se nejradeji nevratily, chtely by i nadale studovat v zahranici. Jsou spise svetoobcany [global citizens] nez pravi Cesi, ale ja to vidim jako pozitivum pro zivot.
18.10Zvidavazena16 133486
21.8.2013 23:35:30
Německo mi přijde ČR ještě dost podobné, vlastně se tam asi cítím nejvíce doma. Větší rozdíl mi přijde jih nebo sever Evropy.
Nějaké kulturní šoky jsem při návratu do ČR nikdy neprožívala, naopak jsem si všímala věcí, které se mi líbily. Myslím, že asi nikdy nebudu typ člověka, který řekne, že se v ČR už cítí divně. Někdy mám pocit, že je to taková póza. Vídala jsem to u lidí, kteří se odstěhovali do zahraničí, nežili tam ale nějaký ekonomicky úspěšný život, ale měli tendence poukazovat na to, jak je to v ČR hrozné a jak jsou hrozní ti Češi a rádi ze sebe dělali "lepší" lidi, když jsou teď v té cizině.
LaDa_A (2 deti) 122643
21.8.2013 22:46:47
Rekla bych ze tezko definovat nejake pravidlo. Spis jak si to zaridite, tak to bude.
Ziju v "zahranici" (3 ruzne zeme postupne) vic nez polovinu svyho zivota, tj dele nez jsem zila "doma". Dokud nebyli deti tak pohoda, odkdy jsou tak je to narocnejsi na cestovani. V podstate 75% svych dovolenych travime u jednych nebo druhych rodicu - kazda rodina navic v jine zemi, a my ve treti. Je to ale vsechno Evropa, takze logisticky to jde. V prumeru 1x za mesic (minimalne) cestujeme do jedne nebo druhe zeme za rodinou, plus nekdy prijedou oni (tak 3x rocne). Takze deti vidi kazdou babicku/rodinu 6-8x rocne, vzdy na dlouhy vikend nebo az do 2 tydnu.
Co se tyce o pece o starsi rodice, tak ano to je docela problem; ja predpokladam ze ho budu resit financne, nelze ocekavat ze se rodice prestehujou za mnou (jazykova bariera). Ale to je zase muj osobni pristup - takhle bych to resila bez ohledu na to, kde bydlim, nedokazala bych pecovat o nemocne/nemohouci lidi ani kdybych byla ve vedlejsim patre.
Mr. Miçkey 124689
21.8.2013 22:03:38
Hm tak to ja naopak, po par dnech se chci vratit do Nemecka :-) na rodine mi nezalezi, pratele mam veskery tady, v CR minimum, pripada mi tam vsechno cizi a ta rec divna ~t~
min ka
  • 
21.8.2013 22:00:27
Eeko,

taky se neustale smiruji s ceskosti.

Nejsem cech kazdym coulem, ale muj kazdodenni zivot tu ma vice vyhod nez v zahranici - babicku, uklizecku, hlidacku, skoly pro deti v podstate zadarmo, divadla, kamarady, rodinu.

Jinak se nejlepe citim v mezinarodni spolecnosti, takze spousta nasich pratel je kombinovanych paru.
Mr. Miçkey 124689
21.8.2013 21:55:07
A proc by ses mela vracet, kdyby manzelstvi nefungovalo..? Muzes se snad rozvest v te zemi azustat tam.
minka
  • 
21.8.2013 21:50:38
Pokud budes v Evrope, tak je to vse resitelne.

Horsi je to v zamori. Zila jsem sedm let v usa a vratila se. Tedy i s manzelem a detma. Duvod: nedovedla jsem si predstavit, ze kdyby manzelstvi nefungovalo, vracela bych se bez deti. Kdo mi zaruci, ze se nerozvedu - nikdo. A s tim strachem se mi zit nechtelo.

Sestru mam v Holandsku. Deti budou nadsene jezdit do CR na prazdniny tak do puberty. Segriny pubertaci tu jsou kazdym rokem mene a mene, z 6 tydnu jsou to dva plus dva tydny o vanocich. Cesky mluvi dobre a maji cr radi, ale jsou to holandanci jinak.

Rodice - pokud bych byla v evrope, tak mi to stale prijde resitelne - v krizove dobe muzes litat i 2x do mesice apod., jinak v zamori ja jsem byla rozhodnuta si vzit rodice na stari tam, ale nevim, jestli by nakonec vubec chteli. Samozrejme jezdit bych mohla tak 2x do roka, kdybych nepracovala, tak zustat i mesic dva, ale je to fakt ze zamori hrozne slozite vse ukocirovat - skolu, zajmy deti a potreby rodicu.
Ema
  • 
21.8.2013 21:09:27
Ano. Tomu se rovnaji tituly v nemcine. Tady se na titulech nijak nebaziruje, doktorovi se tyka, nerika se pane doktore. Moje dcera zije v nemecky mluvici zemi. Jeji byv. spoluzacka zije provdana za mistniho se svou celou rodinou vcetne matky celkem uz leta vdane za mistniho.
Kamaradka je lekarka. Kdyz byla v porodnici, matka ji sla navstivit a ptala se na (=prijmeni). Nikoho takoveho tam nemeli. Jelikoz ji tam matka vezla a cekala na vysledek, vedela, ze tam je. Hlavni sestra prisla se seznamem rodicek, aby ji presvedcila. Cetla jmeno s Dr. - a pak bazirovala na tom, ze Dr. XXX tohle a Dr. XXX tamto. Matce to pripadlo dost zabavne.
LiValley 120048
21.8.2013 21:02:07
To neni tak daleko. V Evrope je plno nizkonakladovych spolecnosti a levne letenky.
To bych klidne jela i na weekend.
Ema
  • 
21.8.2013 20:51:41
Samozrejme. Ja tim chtela rict, ze respekt nevychazi ze slovicka VY nebo TY. Tim, ze nekomu tykam, ho samozrejme neprestanu respektovat - tu slovni barieru k tomu nepotrebuju.

Jen jako malickost na okraj: kdysi jsem pracovala v jednom velkem podniku, kde soucasne se mnou zacal priblizne stejne stary cesky Ing. Pred kolegy v paci jsme mluvili pouze mistni reci, soukrome nebo na chodbe cesky.
V mistni reci jsme si tyckali a rikali krestnim jmenem, cesky jsme si celou dobu vykali a rikali slecno a pane inzenyre, ac jsme se nekolikrat se smichem dohodli, jak je to hloupe.To jsme tu tenkrat byli tak 2 roky a zvyk je zelezna kosile.
[<<Předchozích 960] Názory 961970 z 16579  [Dalších 15609 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.