| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Těhotenská cukrovka

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 6850  [Dalších 6760 >>]
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 9:54:32
Ona mně řekla, že laboratoř to má měřit ne z glukometru, ale dřív tu lačnou krev, než po vypití roztoku.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 9:35:58
O začátku těhotenství jsem jí neříkala, chtěla jen vědět, jak probíhal test. Říkala, že pokud se zjistí už lačná zvýšená hodnota před podáním roztoku, tak automaticky test dále nepokračuje a opakuje se následující den - pokud je i druhý den lačná hodnota zvýšená, jsem automaticky brána jako cukrovkářka, pokud není lačná hodnota zvýšená, test se dokončí. Mluvila jsem přímo s MUDr. Moravcovou.

Ještě nějaké obvolávky v záloze mám, ale zatím se nechytám.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 9:17:48
Jen to, že to cukrovka je, že jsem roztok správně neměla pít, když jsem měla zvýšenou tu lačnou a že se mám někde objednat, ale že v mé oblasti nikoho neznají.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 9:10:33
Já myslím, že to laboratoř vyhodnocuje, ten papír jsem viděla, je tam popsáno, jak je vše v pořádku.

Když jsem volala k Apolináři, paní doktorka mi řekla, že si na chování laboratoře mám dokonce stěžovat a že gynekoložce se nemám divit, protože gynekologové ty nové tabulky ještě nějak vzaté za svoje oficiálně nemají.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 8:40:03
A jako samoplátce mě vezmou, když mají všude v nemocnici tak hrozně narváno a soukromé doktorky mi vždy řeknou, že těhotná jedině do porodnice?

Jinak moc díky, možná jsem z toho vystresovaná zbytečně. Akorát ve mně teď navíc hlodá to, že jsem měla být sledovaná od začátku kvůli té prvotní 5,3, prostě mám furt strach, že se může něco stát, i když tu hodnotu jsem neměla nijak vysokou a podle té staré tabulky to bylo úplně v pořádku.

Navíc teda bylo nás tam asi 15 zároveň na tom testu. Určitě to je tak každý den, tak mně řekněte, co je to za laboratoř, když nevědí o nové tabulce. Pak od nich odejde několik těhotných, co si myslí, že jim nic není a jde o omyl.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 8:35:34
Vystresovaná jsem byla strašně.

Na žádance bylo napsané nejíst od půlnoci a šla jsem tam, tuším, na půl sedmou. O půlnoci jsem fakt nejedla, ale jestli jsem nejedla celých 10 hodin předem, to už nevím. Na tramvaj jsem nedobíhala.

x x 15263
21.8.2014 8:26:23
Pokud Tě to trápí moc, tak zajdi tak za 14 dní, měsíc na diabetologii klidně jako samoplátce a nech si udělat nový OGTT. Já jsem měla nerozpoznanou těhu cukrovku v 3. těhotenství a malá měla 4,5 kila, v posledním těhotenství jsem měla nakonec inzulín a hodně vysoké dávky a malá měla 3,6 kila. Určitě nic nepokazíš dodržováním jídelníčku, jednak je to zdravé a druhak si na to člověk snadno zvykne. Já jsem měla pak vysoké hodnoty už i po čtvrtce rohlíku tak se to bez inzulínu neobešlo, ale ani to není žádné drama. Ono se to ke konci těhotenství zhoršuje, tak myslím, že opakovaný test po 14 dnech by měl být v pohodě. Jinak jako samoplátce by Ti měli udělat OGTT v každé nemocnici bez ohledu na Tvůj stav, dělají to např. v nemocnici ve Znojmě.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 8:23:47
Tak díky, já doufám, že se nakonec někde upíchnu. S tím vážením mám teda doopravdy problém, na začátku těhotenství jsem měla 86 kg, takže mám mít proč problém:-) Přibrala jsem tedy dosud 3 kg, ale co nevidět to jistě přeleze přes 90 a to se pak už blbě hlásí~:-D
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 8:15:46
Jo, brali mi to 2x, po hodině i po dvou. Teď z hlavy ty hodnoty nevím, ale obě byly dobré podle staré i podle nové tabulky.

Jen ta na lačno byla špatná. A dívala jsem se teď do průkazky, tam mám i úplně tu úvodní krev z kraje těhotenství 5,3, takže jsem nejspíš měla být sledována hned, že?

Eeko, prosím Tě, sleduje se nějak váha - jako moje v té dia poradně? Nebo to jim je jedno? Mě vždycky stresuje se někde vážit, protože nejhubenější nejsem.
Pavla, M a M 118205
21.8.2014 7:48:39
Apolinář je pro mě přes celou republiku. Mně ve všech diabetologiích řekli, že bych se měla někam objednat, nicméně že oni mě nevezmou z důvodů, které jsem psala na začátku.

Gynekoložka v podstatě odmítá, že bych měla cukrovku, ta bere staré hodnoty, o nových tabulkách neslyšela.

Jinak - jak probíhá takové vyšetření v dia poradně kromě braní krve? Třeba to úvodní? Předpokládám, že nějaké vážení, měření, ale dál nevím. To pak dostaneš nějakou dietu "na tělo", nebo taky něco obecného?
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 6850  [Dalších 6760 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.