| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vaříme a pečeme v létě

 Celkem 22 názorů.
 Ropucha + 2 


Téma: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:06:31)
Vycházím vstříc Evelyn a zkouším odklonit debatu o jídle z tématu hubnutí.

 Ropucha + 2 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:07:15)
"Musím péct to, v čem jsou nastrouhaná jablka, cuketa, dýně, banány, aby to bylo bez lepku a vlhčí, tence polité hořkou čokoládou, potom ten plech za den zmizí."

Čumčo, podělíš se blíže, co takhle bezlepkového pečeš?
 Čumča. 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:34:50)
Ropu, když já mám dobrou zkušenot se spojením Doves farm selfraising mouka plus podmáslí/jogurt/tvaroh~7~ - tyhle dvě věci si spolu rozumějí (podstatně líp než s Jizerkou nebo Schär), ale ty možná víš~5~, čím ty mléčné věci nahradit

např. recept: 330g protein jogurtu bezlaktózového, 3 vejce, 130g třtinového cukru, 220g Doves farm selfraising, 125g bezlaktózového másla změklého, ořechový olej - od oka, decka? decka a půl? nevím, 200g pekanových/vlašských ořechů, nahrubo namletých, 3 menší banány, 1/2 kypřícího prášku - pečeno na velkém plechu (nízký korpus), polito hořkou čokoládou, banány lze vyměnit za cuketu, jablka

https://www.recepty.cz/recept/brownies-z-usa-151442 (tohle nemá zeleninová/ovocná zvlhčovadla - ale jestli chceš trumfnout tu potenciální tchýni, co peče synovi vícero bezlepkových moučníků - tak zkus tohle, nejžravější, nejnezdravější~:-D, ale je fakt jedno, jestli těch 100g mouky je pšeničné nebo bezlepkové - nepoznáš to~d~

já nejčastěji peču od oka, aby se mi konzistence těsta líbila, a aby se spotřebovalo něco, co je rozdělané nebo zbylé (kus dýně třeba), jen málokdy si potom poznamenám, kolik čeho jsem tam dávala~d~

 Ropucha + 2 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:49:10)
Čumčo, díky, zkusím vymyslet nějakou alternaci, jestli by mi fungovala.
A nakonec, je to primárně pro bezlepkáře, kterému kraví produkty nevadí, já to jíst nemusím :-)
Chápu pečení "od oka", já to dělám podobně, když už mám odzkoušené, co se jak chová.
Jsou to pak holt nepředatelné recepty, pokaždé trochu neuchopitelný originál :-)
 Čumča. 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:53:37)
u toho brownies, myslím, že si dáš~:-D, ono se to nakrájí na malé kostičky, každá je dost kalorická, ale ať už je člověk bezlepkář nebo ne, zmizí to strašně rychle~:-D, nemyslím si, že se konzistence těsta zblázní, když nahradíš tu osminku másla něčím vegi, v brownies je klíčová kvalita kakaa a hořké čokolády, to rozhoduje

jo, a recept není na velký plech, dělám v menším pekáčku
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:04:41)
Vypada to dobre😀 na nejakou slavnostni prikezitost bych to mohla zkusit.
Zatim tedy zustsnu prevazne u tech ovocnych buchet, coz bude nejdriv za 3 tydny, az bude dite zase doma. Vladtne pristi tyden, povezu kolac na tabor. Na prani Kombinace maliny, tvaroh a cokolada.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:01:08)
Peču skoro pořád tohle, rozmačkaný banán, 3 tvarohy, 2 vejce, 2 pudingový prášky vanilkový, cukr podle chuti. Přidávám ponejvíc rozinky nebo brusinky v rumu, včera jsem dala mango na kostičky. Má to nekonečně obmněn. Bez bananu nebo naopak 2, vanilka, citrónová kúra, ovocný puding nebo jenom škrob, dá se do toho přidat jogur i zakysanka. Všechno co najdu (i prošlý) v lednici. To je bezlepkový.
Pro vegany s veganskými produkty a bez vejce.
Inspiroval mě někdo tady na Rodině, tímto mu děkuju, je to dokonalý recept.
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:09:01)
Inko, pecu neco obdobneho. Jmwnuje se to tvaroznik a je to recept z Lidlu dohledatelny na netu.
500 g tvarohu
4 vejce
2 pudingy
100 g cukru
Mouka na dohusteni pokud je ridky tvaroh
1/2 prasku do peciva
Strouhana citronova kura
Drobne ovoce

forma 20 cm prumer
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:20:31)
Jo, to je ono. Akorát nedávám prdopeč a mouku, dohušťuju solamylem a když to chci nadýchané, udělám z bílků sníh.
Postupem času jsem zjistila, že to zkousne cokoliv. Měkký banán, různý jogurty, různý ovoce, velice všestranný moučník. Nejvíc nám chutná s rozinkama v rumu.
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:30:41)
Inko, rozinky klucinechteji, ale oblibili si kandovave ovoce z Ldlu, hteki ho i do vanocky, to bych tam mohla dat. za me teda a zdravejsi a lepsi maliny nebo boruvky ze zahrady,ale nepecu jen pro sebe...
 Beat 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:46:46)
Inko a tohle množství dáváš na jakou velikost formy, plechu? V jaké tloušťce?
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:53:54)
Best, v te forme 20 cm to je vysoke cca 8-10 cm, pokud mas 4 vajicka a vyslehas bilky samostsřtne. jeste se doporucuje dat do trouby hrnec s vodou.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 11:00:33)
Formu používám dortovou rozvírací něco přes 20cm. Vysoký to je různě, při pečení to klesne, takže tak 5 cm nakonec.
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 11:04:26)
ja ty bilky vetsinou sleham a jeste pridam ovoce, tak to mam trochu vyssi
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 11:32:39)
A pokud to chci předložit třeba návštěvě dám tučný tvarohy a jeden vyměním za kelímek mascarpone. Pro sebe klidně nízkotučný. Ale většinou je to různá směs, jedniu jsem tam lupla i kokosový skyr.
 Stáňa * 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 11:37:02)
diky za tip. urcite v dohledne dobe udelam.

...uz pul hodiny stojime v kolone a jeste asi dloiho budeme. Prace na silnici a semafory😞
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:49:58)
Proč, když jsi celiak jen ty toho pečeš celé plechy a nutíš to ostatním? Upeč plech normalní buchty, která chutná všem a pro sebe malou formu toho co můžeš a chutná tobě.
 Len 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:06:32)
Ja mam skvely recept na brouwnies z cervenych fazoli, jenom si vzpomenout, ve ktere knizce. Ale teda delam ho spis v zime, brownies jsou za mne comfort food do studeneho pocasi.

Jako nemasove u me vede risotto, delam klasiku italskou s carnaoli ryzi, kterou preferuju pred aborio. Vyvar davam zeleninovy, respektive mam zeleninovy "bujon" z thermomixu. A pak spagety s ruznymi zeleninovymi omackami, to uz ji i potomek, ktery jinak zeleninu neji. Udelam na panvicce dve male cukety s peti rajcaty a skoro celou hlavickou cesneku, bazalkou, trosku chilli, rozmackam nebo projedu tycakem, dochutim, smicham se spagetami.
 Čumča. 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:18:13)
"brownies jsou za mne comfort food do studeneho pocasi"

souhlasím, Len, jednak kalorické, jednak slavnostní, ne každou neděli~:-D, a třeba na Vánoce, upéct brownies i blondies, nakrájet na malé kostky - a je to i super bezlepkové cukroví
 K_at 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 11:04:01)
Len, vidíš, ty dochucovaci pasty se chystam delat asi pul roku. Vzdycky vzpomenu pozdě.
 Ropucha + 2 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 9:11:11)
"Ropucho, jen otazka🙂 obecne, mas tam vyborne tipy, ale mas tam knedliky, zapecene testoviny, smazena jidla, omacky zahustene moukou (koprovku, krenovou bez mouky neucelas), to varis?
Potrebuju jidla, kterych se najim i ja, nebudu varit dve jidla😀"


Stáňo, držela jsem se zadání pro konzervativní pány.
Já omáčky moc nejím, ani knedlíky, ale jednou za čas v tom nevidím problém. Stejně tak smažené.
Pro pravidelné vaření bych si vybrala spíš jídla typu, co popisovala Čumča.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Vaříme a pečeme v létě 

(10.8.2026 10:58:23)
Děkuji ~x~

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.