Jitys, přibývá případů, kdy se už i PPP dostává do sporu s rodiči (revize vyšetření atd.), někdy i soudních. Tyto tahanice směřují k tomu, aby se školy striktně držely klasifikačního řádu bez ohledu na cokoliv jiného.
Máme už i konkrétní pokyny k zadávání domácích úkolů. Nesplněné domácí úkoly nesmíme klasifikovat 5 (to jsem stejně nikdy nedělala), ale chce se po nás, abychom zadané učivo, úkol (DÚ) ověřili ve škole ústním nebo písemným zkoušením. Uvedu příklad. Děti dostanou zadaný úkol, třeba aby provedli rozbor nějakého lit.textu (rozbor samozřejmě odpovídá jejich věku a schopnostem). Děti na to mají doma čas a klid, lépe se soustředí, zdařilé práce ohodnotím třeba známkou, ne vždycky). DÚ vždycky slouží jako příprava k něčemu, co budou dělat ve škole a bude hodnoceno na známky. Když dítě doma úkol nesplní, dělá ho ve škole a je za tu školní práci ohodnocen (ne za tu domácí). Takže de facto jsou zvýhodněné ty děti, které byly ochotné se na to doma podívat. Tento postup po nás vedení školy vyžaduje.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.