12.5.2026 22:45:59 Yuki 00,03,07
Re: Perimenopauza x PMS
konečně téma k věci 👍
Ale neporadím, protože moje menopauza přišla ze zdravotních důvodů ze dne na den, asi už ne ze 100 procent, ale rovnou na nulu.
Vlastně poradím - nechtěj vědět, jaký to bylo, všechno se dá zvládnout a normální průběh je určitě nesrovnatelně lepší než ta moje kalamita. Takže až ti bude blbě, můžeš se utěšit, že to má někdo ještě horší.
Já vím, nepomůže to.
Říkal mi gynekolog, že teď už je cosi, co by mi nabídl, ale tenkrát to ještě nebylo. Nehormonální lék, není úplně levný, ale cena mě už nezajímala, ale prý pomáhá.
Kdo může, není prý potřeba se bát hormonální substituce.
A kdo ji nechce a nechce ani to drahý, tak bylinky. Sója, červený jetel a v lékárně poradí i další
Já jsem mohla jenom Serelys, asi jsem uvěřila, že přestože moc nepomáhá, tak zrovna mně pomůže. Možná placebo efekt, ale pomohl mi.
No a jinak máš štěstí na chápajícího manžela. To je minimálně polovina úspěchu.
Odpovědět