25.6.2026 22:43:57 Žžena
Re: P
Yuki,
ano. A nemusí to být jen o nějaké "výchovné chybě", my jsme řešili dlouhodobé psychosomatické bolesti u jednoho z našich dětí, které je úzkostlivé nátury. Nebylo to ani o tom, že bychom jako rodiče dělali néco blbě, ale to sezení s psycholožkou nám pomohlo ujasnit si, že tomu dítěti vlastně nejlíp pomůžem tím, že se sami taky hodíme do klidu (měli jsme za sebou 4 měsíce kolečko lékařských vyšetření, která nikam nevedla) a budeme důvěřovat sobě a dítěti a budeme prostě dál poskytovat oporu tam, kde je potřeba. Naučila jsem se identifikovat ty "epizody" a dnes už vím, že když se ta bolest zase objeví, nemusím hledat léky, ale jen v klidu pomůžu dítěti zregulovat jeho nervy a v podstatě fungujeme bez problémů.
Odpovědět