| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 5376  [Dalších 5206 >>]
Ropucha + 2 120300
24.4.2024 22:49:20
V nemocnici jsem nikdy nic erárního nejedla (v dospělosti), s výjimkou potravin jako rohlík, ovoce, přesnídávka apod..
Bez ohledu na veganství nebo vegetariánství, tam se jíst nedalo.
Na vařená jídla jsem se ani nechodila podívat, stačily mi čichové vjemy z dálky.
Ale já se bez vařeného jídla celkem obejdu.
Trochu nepříjemné to bylo po porodech, kdy jsem měla opravdu hlad a trvalo dost dlouho, než se ke mně někdo dopracoval a něco poživatelného doručil.
Beru to smířeně jako realitu, ale věřím, že časem se praxe posune. Těžko říct, jestli se toho dožiji, tyto změny jdou veeelmi pomalu.
Člověk, který nemá nikoho, kdo by mu něco donesl, by si asi v dnešní době musel na vlastní pěst zajistit dovážku kurýrem ~d~
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
24.4.2024 22:24:32
Asi maj nějaký nařízení, že to musej každýmu donýst.
Blanče 42184
24.4.2024 22:20:40
Maceško v Olomouci viz: https://www.fnol.cz/jidelnicek - je tam tedy asi jen vegetarián, vegan ne a výběr je možný jen u diety číslo 3. Jinak jsem měla pár týdnů zpět kamarádku na JIPu s gastroproblémy a v okamžiku, kdy ji odpojili od nitrožilní a další hadičkové výživy nasadili vývar, o kterém tvrdila, že je z "kostky" (neověřeno) a krájenou veku a běžnými matláky - tedy vysoce zpracovanými potravinami. K tomu měla povoleno si nechat donést jablka. Poslední (zprostředkovanou snachami a jejich kamarádkami) zkušenost mám 2 roky zpět z porodnic - bezva jsou stálé bufety u porodních pokojů a možnost uložit své jídlo do lednice, ale stále je v jídelníčku po porodu hrách, zelí, čočka a podobné chuťovky, po kterých řve půl novorozeneckého, či suchý salám a paštiky, které většina těch holek bez pohrůžky smrti hladem nejí ani normálně. O vege jídelníčku v tomto okamžiku není možno uvažovat. Vzhledem k tomu, že průměrný pobyt v porodnici je nyní ? 2-3 dny, asi by se dala najít sada jídel, kterou většina rodiček bude bez přemáhání jíst a nebudou nadýmat je i mimina.
Monika 123907
24.4.2024 22:06:11
Macesko, kuřáci mají koutek, ale cigarety jim v nemocnici nedávají,že? Veganům také nikdo nebrání sníst si jakékoliv jídlo (ani nemusí do koutku)
maceška 10765
24.4.2024 21:49:50
Jsem celkem překvapená, kolik lidí považuje veganství za nějaký rozmar, je to sice vlastní rozhodnutí, ale má svoje důvody. Ok, beru.
Přesto: pacient sdělil, že je vegan, zjistil, že má předepsanou dietu, která obsahuje živočišnou stravu. Přestože řekl, že si tím pádem bude jídlo obstarávat jiným způsobem, nosili mu neustále jídlo, které nejedl. Jestliže není možné vyhovět ve volbě potravin, možná by mohlo jít alespoň v neplýtvání.
Vegetariánství a veganství není okrajová záležitost. Kuřáci mají v nemocnici vyhrazený koutek ke kouření, ale veganství akceptovat nelze.
Katka a 2 výrostci 141251
24.4.2024 21:10:27
Já taky, ale to jaksi volebně neprošlo, bo máme mít všichni stejné podmínky a nikdo se nemá co vyvyšovat ! Takže myslím, že zdravotnická zaříření ještě dělají v rámci možností to, co se dá.
Víc mi vadí laxnost mnohých praktiků, čekací doby na zákroky, zkuste se objednat na neurologii... možnost veganské stravy a podobné "vymyšlenosti"- to je ve srovnání s tím opravdu ptákovina.....
Okolík 129526
24.4.2024 20:53:28
Tak před plánovanou operací se dietce nedivím ...
Půlka psa 24064
24.4.2024 20:19:37
Za hotelové služby bych si klidně připlatila, kdyby to šlo ~d~.
Balbína 99798
24.4.2024 20:00:52
Souhlasim.
kosatka2 89902
24.4.2024 19:58:37
Jsem bezlepková a k tomu nemám mít kravské mléčné výrobky kromě másla, tj. tehdy v porodnici v Praze Podolí bych málem umřela hlady:

- první oběd nějak popletli, takže jsem neměla nic, po asi 20 hodinách bez jídla, ale půst je asi v módě, obalované filé snědl manžel
- ke všem snídaním a večeřím rýžový polystyrén a nějaké kolečko rádobyšunky
- obědy bylo jediné výživné jídlo (trochu slaná teplá voda jakože vývar, rýže/brambory + maso) Zelenina nula nic...
- Podolí teda umí nějaký smažený program v kantýně, ale nic bezlepkového

Příští porodnici jsem si vybírala hlavně podle kuchyně - pro bezlepkáče doporučuji Hořovice. Kamarádka u Apolináře mě tehdy varovala, že ať to prý u nich rozhodně nezkouším
[<<Předchozích 160] Názory 161170 z 5376  [Dalších 5206 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.