| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 5376  [Dalších 5216 >>]
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 9:14:25
"nedovedu představit, že někdo vaří extra stravu pro vegany. To by asi byly jen jednotlivé porce a kdo se s tím bude dělat, vařit něco zvlášť"

To je jen otázka zvyku.
Přílohu plus zeleninu v nějaké úpravě lze mít navařenou úplně standardně, stejně jako salátový bufet nebo luštěninová jídla, stačí myslet na vynechání másla (mléka, vajec) u těchto jídel (což se asi z finančních důvodů dělá tak jako tak).
V dnešní době by si taková jídla určitě volilo více lidí, nejen vegani, a s trochou přemýšlení by se jednoduchým přidáním sýra nebo masa mohlo totéž jídlo podávat ostatním.
Je to jen věc vůle a přemýšlení, financí až druhotně.
Zaznamenala jsem v médiích první vlaštovky podobného přístupu jak ve školních jídelnách, tak v nemocnicích, ale jsou to holt zatím střípečky.
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 9:14:08
"nedovedu představit, že někdo vaří extra stravu pro vegany. To by asi byly jen jednotlivé porce a kdo se s tím bude dělat, vařit něco zvlášť"

To je jen otázka zvyku.
Přílohu plus zeleninu v nějaké úpravě lze mít navařenou úplně standardně, stejně jako salátový bufet nebo luštěninová jídla, stačí myslet na vynechání másla (mléka, vajec) u těchto jídel (což se asi z finančních důvodů dělá tak jako tak).
V dnešní době by si taková jídla určitě volilo více lidí, nejen vegani, a s trochou přemýšlení by se jednoduchým přidáním sýra nebo masa mohlo totéž jídlo podávat ostatním.
Je to jen věc vůle a přemýšlení, financí až druhotně.
Zaznamenala jsem v médiích první vlaštovky podobného přístupu jak ve školních jídelnách, tak v nemocnicích, ale jsou to holt zatím střípečky.
maceška 10765
25.4.2024 9:08:28
Jsem ráda, že to někde funguje. Po pravdě jsem si říkala - kde jinde by měli zvládnout veg. stravu než v nemocnici, kde připravují milion diet? Možná díra na trhu.
Nemocnice mají ceníky na kdeco, tak proč ne na atypickou stravu? Přijde mi fakt arogantní myslet si, že každý člověk má dostatek podpůrných osob, které se mu mohou o jídlo v průběhu hospitalizace starat. A nesdílím úplně názor, že je potřeba držet hubu a krok, to už snad je za námi.
Alena 129302
25.4.2024 9:03:24
"ale ta jejich masa jsem stejně nejedla, bylo to jako jíst podrážku, takže jsem taky jedla jen přílohy." Vegan je omezen i v prilohach (knedlik, br.kase..), holt to musi vyresit jinak. Parkrat jsem v nemocnici jedla a nemuzu ric, ze by to bylo nejak hrozne, nicmene se zdravou stravou to zas tolik spoleceho nemelo. Extremni mi pripadaly - pri tetine onkologicke lecbe - vecere, vzdy rohliky + balený trvnlivý výrobek - taveny syr, levne uzeniny, pastiky, to je slusny jed. Koukala jsem, ze treba Motol nabizi nadstandardni stravovani, ale vegan si tam take nevybere.
maceška 10765
25.4.2024 8:52:17
To je pravda.
Renka + 3 26652
25.4.2024 8:37:31
To plýtvání mi taky vadí, ale jinak si nedovedu představit, že někdo vaří extra stravu pro vegany. To by asi byly jen jednotlivé porce a kdo se s tím bude dělat, vařit něco zvlášť. Holt pak si musí vegan nechcat něco dovézt nebo vyzobat z podané stravy to, co může jíst. Já vegan nejsem, ale ta jejich masa jsem stejně nejedla, bylo to jako jíst podrážku, takže jsem taky jedla jen přílohy.
Koníček mořský 156666
25.4.2024 7:08:25
Můj bývalý muž, zapřisáhlý vegan, byl v nemocnici a měl veganskou stravu. Měl to na jídle vždy i napsané, takže tam asi na vegany zařízení byli. Jak mu chutnalo nevím. Ale vegani bývají stravově tolerantní, hlavně když jí vegansky.

Moje máma - neveganka, byla v nemocnici a jídlo si moc pochvalovala. Já se koukala na jídeláky a vybrala bych si. Nemocnice je velmi otevřená k názorům pacientů, ale v oblasti stravy je bezradná. Protože co jednomu chutná, druhý pohaní, co je pro někoho dost, je pro jednoho málo atd.atd.

Mně v nemocnici vždycky chutnalo, ale jsem zvyklá na závodku téměř od narození - jesle, školka, školní jídelna, nemocnice, lázně, závodka.... Sním ústřici i UHO.
Tak jestli není problém ve stravovací zpovykanosti. Zdá se mi, že dřív lidi prostě něco jedli a teď si každý vymýšlí nějaký extrabuřt. Příliš dostupných zdrojů.
susu. 129001
25.4.2024 7:00:17
Když jsem byla v nemocnici, asi před 25 lety, jak vegetariánka, tak to nějak udělali. prostě to bylo v papírech a z toho, co se tam všechno vaří, se vždy bezmasé jídlo vybrat dalo. U veganů by to asi bylo těžší. Nicméně nemocniční strava stejně není nikdy nic extra, a dnes, kdy není problém si to zařídit po svém, mi to přijde jako nepodstatný problém.
Ropucha + 2 120300
24.4.2024 22:57:19
Maceško, řekla bych, že máš příliš pokrokové, respektující a optimistické smýšlení :-)
Tohle bude ještě trvat :-)
Komerční podniky se přizpůsobí pružněji, s erárem to bude slabší.
Ropucha + 2 120300
24.4.2024 22:51:10
"pokud dotyčný na maso nebo vejce nemá alergii, tak jejich konzumace je jedině přínosná"

Spíš ne.
[<<Předchozích 150] Názory 151160 z 5376  [Dalších 5216 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.