| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přístup k dětským nemocem v zahraničí

 Celkem 110 názorů.
 Buřt 


Téma: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 8:42:00)
Ahj, na fb jsem narazila na zajímavé téma. Jde o přístup k běžným dětským nemocem u nás a v zahraničí. U nás jsme poměrně striktní, do školky by dítě ideálně nemělo chodit ani s lehkým nachlazením, po nemoci se děti nechávají doma a necvičí ještě docela dlouho.
Vnímám, že u dětí, co jsou více nemocné, tohle generuje brutální problémy např. v zaměstnání rodičů, fakt si myslím, že to je docela velký sociální problém.
Zaznamenala jsem, že v zeích na západ od nás se to řeší o dost míň intenzivně. Např. lehká rýma a kašel nevadí, někde dokonce chodí děti do školy i děti, co ještě berou antibiotika atd. Zároveň matky žijící tam říkají, že ta nemocnost je prostě o dost nižší než tady.
Já nejsem doktor a nechci se vyjadřovat z lékařskýho hlediska, co je správně, ale fakt mě napadá, jestli tady nejsme papežštější než papež. Vedu sportovní kroužek pro první stupeň a mám tam děti, co reálně dojdou v průměru jednou za šest týdnů. Protože jinak jsou nemocní nebo doléčují nebo jsou po nemoci. Ve výsledku se pak ty děti skoro nehejbou, nechodí ven, a zase pochytají další nemoci.

Jaký je váš názor? Proč je ta dětská nemocnost tady tak šílená? Nesnižujeme těmi dlouhými pobyty doma ve výsledku odolnost dětí? Neměla by se některá pravidla trochu zrevidovat (alespoň to necvičení týden po nemoci)?
 Pruhovaná 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 8:53:37)
Jestli ta jejich nižší nemocnost neznamená právě to, že nějaký ten kašlík a rýmu za nemoc nepovažují. Já myslím, že s rýmou do školy víceméně ok, kašel už horší, ale s antibiotiky vůbec, vždyť to může mít následky pro nemocného, když se pořádně nedoléčí (tj. v klidu), ne?
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:18:32)
S přístupem v jiných zemích neumím porovnat.
Ale obecně bych řekla, že u nás převládá přehnaně opatrnický přístup, kdy se děti nevystavují chladu, neotužují se, málo pobývají venku, k tomu se často nevhodně stravují, nedostatečně spí... což všechno zrovna neposiluje rozvoj imunity.
Ale je to zcela laický subjektivní pohled tzv. od plotny.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:05:23)
Ropuch, ano, myslím si, že zvlášť ten pochyb venku za každého počasí je hodně důležitý. Pořád mě mrzí, že děti nechodí víc ven v rámci školy a družiny, je tam podle mě hodně prostoru ke zlepšení.
Naše dětská dr. je v tom hodně osvícená, říká, že dokud není teplota, ať se ven chodí, že to prospěje, člověku se venku lépe dýchá.
Ale některé doktorky fakt striktně radí po tpeltoě třeba tři dny nevystrčit nos a tak. Otázka je, jestli si tak nevyrábíme ty skleníkové kytičky.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:26:10)
Buřte, kamarádka je dětská sestra a tvrdí, že 14 dní po teplotě nelézt ven~8~, docela jsme si nerozuměly, protože když dítěti rostly zoubky, teplota se prostě vyšplhávala na 37,5 a ven jsme přesto chodili, ona se mračila~d~

Zakažte dítěti (v podstatě bez důvodu), aby šlo ven, když je zvyklé na zahradu u domu, systémem hodinu venku, půl hodiny doma, půl hodiny venku, hodinu doma atd.~d~ V tom rozmrouskaném období, kdy bolí dásně a dítě pofňukává, si neumím představit, že bych mu zatrhla zahradu... Navíc po hraní si na zahradě bylo noční i poobědní spadní o něčem zcela jiném (dítě, pokud je venku, spí jako dudek)
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:33:45)
Čumčo, tohle u nás řešila tchyně, že naše děti posíláme do školy moc brzy po nemoci, že její děti (tj. můj manžel a jeho bratr) zůstávali údajně ještě týden doma po uzdravení, případně dokonce po dobrání ATB (kdy už je většinou dětem dobře tak od 4. dne a v mém dětství byly ATB většinou na 10 dní ...). Já ji teda podezírala, že spíš to není pravda, že si to špatně pamatuje, že těžko byla s nimi tak dlouho doma z práce, ale že prý je hlídala babička ... No, naše děti šly jako malé do školy/školky hned po dobrání ATB, teď jako velké hned, jak je jim dobře (doktorka tvrdí, že infekční jsou jen první 3 dny braní ATB). Moje mamka byla taky zdravotní sestra, ale nijak zvlášť dlouho jsme doma nezůstávali a jak jsem byla starší odmítala jsem vynechávat i tréninky. Mamka byla "otravná" hlavně se svou představou, jak dlouho má člověk držet šetřící dietu v případě, že zvracel nebo měl nějaký výraznější průjem. To jsem nesnášela (jsem ten typ, co se vyzvrací a hned má potřebu se najíst :-)), takže jsem pak podobné potíže spíš zatajovala, když to šlo ...
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:38:40)
Naše praktička chtěla na virózu nechodit k ní a nechat děti 3-7 dní doma, dokud neklesnou teploty a neskončí kašel.

Po ATB jsme nechávali ještě 1-2 dny, protože stejně neskončil kašel tak rychle. Dospělý někdy kašle i 14 dní po bronchitidě, než se všechno dá do cajku.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:51:13)
Vážný, ale vadí to dokašlavání vlastně něčemu? Když už se člověk cítí dobře, infekční není? Proč by měl být s doznívajícím kašlem doma?
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:45:54)
Můj BM měl tatínka doktora a ten ho taky posílal třetí den braní ATB do školy. Jednou mu tak způsobil dvakrát návrat anginy. Takže podle mě tak nějak s rozumem.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:56:20)
Moniko, tchýně si to může pamatovat dobře.
Já si to ze svého dětství pamatuji stejně, doma se zůstávalo dlouho, po dobrání antibiotik jsem dostávala ještě jednu dávku injekčně (Pendepon, možná i jiní pamatují) a poté se doporučoval další týden klidový režim.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:04:46)
Ropucho, já jsem nechávala po atb dítě den dva ještě doma vždycky. A jednou se to ve škole řešilo, že pět takových absencí za školní rok je docela dost. Mně to přijde úplně normální, všechny zameškané úkoly a zameškanou látku jsem s dítětem doma udělala, nechybělo mu jediné cvičení~d~ Byl to trapný moment, kdy se mi chtělo od plic říct, že si to laskavě budu dělat tak, jak já uznám za vhodné~d~ Ale mračila jsem se tak, že to bylo tuším jasné, takže se mě na to už nikdy neptali~:-D Dítě bylo jedničkář a tohle je přeci fakt na rodičích, jak si to rozhodnou.
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:29:03)
Buřte, zajímavé téma, díky za něj. Ona je otázka, jestli to, že je ta nemocnost jinde menší, souvisí s jejich přístupem k nemoci a rekonvalescenci. Asi v tom budou spíš jiné proměnné.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:38:50)
Enywan, určitě, pokud si určíš, že rýma a kašel není žádná nemoc a mírně zvýšená teplota vlastně taky ne, hned máš o hodně menší nemocnost :-)
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:37:41)
Řekla bych, že ten problém má dva základní aspekty:
1) Co je dobré pro to "nemocné" dítě
2) Co je dobré pro zbytek kolektivu, kam případně jde, přestože šíří nějakou (byť třeba mírnou) infekci.
Z praktického hlediska bych řekla, že pokud dítě nemá teplotu a nějaké velké bolesti, tak prostě s "rýmou a kašlíčkem" nebo nějakým škrabáním v krku je i u nás běžné dítě posílat minimálně do školy a v "mé bublině" plné sportujících dětí případně i na trénink (někdy s ohledem na to, jaká je zrovna fáze sezóny, jestli se jeví jako potřebnější, aby dítě spíš trénovalo nebo raději "to vyleželo, aby bylo O.K. až ...). Určitě jdeme třeba i s rýmou a spol o víkendu na výlet, v létě klidně i k vodě, ale třeba v zimě do bazénu ne, s tím máme špatnou zkušenost. A dbáme na to, aby takové "načaté" dítě jedlo vitamíny a co nejvíc se vyspalo ...
Z hlediska nákazy ostatních pak myslím, že stejně vždycky někdo ty viry donese (koneckonců řada nákaz se přenáší ještě před tím, než má nemocný příznaky), takže být jediná zodpovědná osoba v kolektivu je taková trochu zbytečná oběť. Ale samozřejmě pro děti, které případně mají horší imunitu je to poněkud "nefér".
Děti, které byly pořád "nemocné nebo po nemoci" byly i za mého dětství, měla jsem několik takových spolužaček, které necvičily skoro nikdy a pořád seděly ve škole s krkem zamotaným do šátku. Ale ty se na žádné sportovní kroužky ani nehlásily, teda.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:48)
Moniko, jo, ten fakt, že nejvíc nakažlivý je člověk těšně před vypuknutím příznaků, by se měl hodně zdůrazňovat. Protože té nákaze se díky tomuto prostě zabránit nedá. Naopak, leckdy po nemoci člověk ještě dokašlává nějaký čas, infekční už dávno není, a každý na něj kouká jak na vraha.
 Anadar 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:44:13)
Teprve s příchodem vnoučat jsem zjistila,že je rýma nemoc.
Protože vnoučata chodí do školky a synové nechodili.S rýmou vesele blbli venku.
Vnoučata jsou věčně doma,nic jim není,mají jen rýmu ale to je pro kolektiv něco jako mor.
Pak sedí doma,pěkně v teple a jakmile vylezou ven,hned je něco ofoukne,dostanou rýmu a je to tady zase. Občas se staví u pediatry,berou potravinové doplňky na podporu imunity a rodina zkoumá,zda je rýma bíla,žlutá nebo zelená a jestli by se ta bílá nedala propašovat do školky.
Nemyslím si,že by měly děti chodit do školky s teplotou,štěkavým kašlem nebo antibiotiky
Ale s rýmou?
 Mendosa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:00:05)
přesně tak, ve školce byli vysazení i na rýmu. Dokonce vymyslely, ze po kazde nemoci by melo dite prinest papir od doktorky, ze muze do kolektivu. S tim je nastesti pani doktorka poslala do haje. Ve škole to naštěstí skončilo. Jak se mi ulevilo.
Jinak moje zkušenost je před 10 lety, cca. Před covidem i home Officy
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:55)
Naše děti měly rýmu a kašel tahem celý školní rok. Doma byly jen, pokud dostaly angínu, zánět průdušek nebo zánět středního ucha a měly horečku a braly antibiotika. Při antibioticich nám paní doktorka kladla na srdce, aby děti pokud možno ležely, aby se jim to neodrazilo na srdci. Což se nikdy nepovedlo, protože jakmile se jim ulevilo, tak skákaly a běhaly. Proto při antibioticich měly povoleno více koukat na televizi, to je zklidnilo. A taky jsem jim hodně četla.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:55:53)
Huso, a napadlo tě, že kdyby pobyly týden doma, tak kašel a rýmu celý rok mít nemusely?
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:24:07)
Susu, ony byly doma co 14 dní, ale rýmy a kašle se zbavily až v půlce července a začaly je mít druhý týden v září. Myslím si, že tyto časté nemoci a neustále řešení, kdo kdy bude s dětmi doma, kdy kam k doktorovi a na jaké ještě vyšetření a do toho zběsile dodělávaná práce v době, kdy náhodou nemocné nebyly nebo hlídala babička, značně přispěly k mé pozdější depresi, které jsem se zbavovala 5 let.
 Ennywan 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:23:13)
Tak on je kašel a kašel. Našeho mladšího jsem klidně nechávala doma jen s kašlem, protože byl brutální. Umí kašlat v kuse v podstatě nepřetržitě a hlasité je to jak tuberák, přitom nemusí mít ani teplotu nebo nějaký další jiný příznak. Takový typ kašle je nepříjemný jak pro něj, tak pro ostatní poslechově. Na takový typ kašle v podstatě nic nezabírá.
 Federika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:46:03)
Malá rýma, kašel, to jsme nikdy neřešili.
A přiznávám,že někdy, teda celkem často chodily do školy i s atb, pár dní doma a pak už do školy. Často hlavně kvůli škole, procenta v absenci stoupala a nedalo se nic dělat. Děti bejt doma nechtěly.
Kdyby škola měla jiný pravidla, pak by doma zůstaly. Nikomu se nechce dělat komisionálky.
Teď syn spokubydlícího na koleji, má atb, angínu a chodí do školy dál, ok, je to VŠ. ale nemůže si dovolit nechodit. Požadujou pokud možno nulovou absenci.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:47:33)
Já teda mohu mluvit pouze o Švédsku a děti jsou tam nemocné FURT a pomalu všichni jsou alergici. A matky (opravuju, samozřejmě i otcové, jsme ve Švédsku, že jo) jsou furt doma na ošetřovačce, ostatně únoru se žertem místo februari říká "vabruari" - očrúnor:)
Ale antibiotika ti tam nedají, dokud nechcípeš, to je fakt. Třeba zánět spojivek se řeší ATB kapkami až když to samo nepřejde po týdnu, což mi teda přijde brutální, protože vydržet jenom den je strašný. Oftalmoseptonex nebo něco v tom stylu se koupit nedá. Ale můžou se chlubit nízkou spotřebou ATB.
Tak asi čas ukáže, čí přístup je lepší, až na nás zaútočí ty rezistentní bakterie.
P.S. Myslím, že přístup bude hodně daný tím, jaká podpora se dá čerpat. Když celkem žádná, jdeš do práce, zadarmo doma nebudeš. Podle mě je to hodně tím. Ve Švédsku se dá OČR-ovat do aleluja, tak se to taky dělá.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:08:55)
Muumi. Já fakt docela často někde čtu fakt zoufalý nářky matek, který vyrazily z práce kvůli častým OČR, a přijde mi to fakt kruté.
 Stará husa 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:14:37)
Buřte, proto já jsem si našla zaměstnání, kde jsem mohla mít OČR každých 14 dní několik let. Sice peníze byly čiré zoufalství, ale zase mě nevyhodili z práce.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:14:45)
To si v tom Švédsku právě asi moc netroufnou, protože všude mají odbory. U nás teoreticky na OČR můžeš, ale...
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:16:19)
Legalne te za caste OCR zamestnavatel vyhodit nemuze, ale jasne, ze kdyz chce, cestu si najde, treba organizacni zmenou.
 Termix 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:30:36)
Muumi, ve Švédsku jsem několik let bydlela a mám přesně obrácenou zkušenost. Vlastně stejnou jako v Anglii. Děti chodily do školy klidně s teplotou, s rýmou úplně běžné, a vůbec neexistovalo, že by dítě necvičilo. To už opravdu muselo být, aby dítě zůstalo doma.
Obě země mě docela vycvičily a pobyt dětí doma při nemocech jsem vždy eliminovala na co nejkratší čas. Nikdy jsem je nikam neposlala se zelenou rýmou, ale běžnou vodovou jsem nikdy neřešila. Navíc já jsem i dost otužilá a děti jsem k tomu vždy vedla.
Já jsem pořád mezi dětmi, samozřejmě někdy chodí nemocné, štvou mě jen infekční. Jednou přivedla maminka dítě s neštovicemi, na první pohled to nebylo poznat. A na ten druhý už bylo pozdě a ono dítě nakazilo celou jednu skupinu.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:33:12)
No vidíš, tak já jsem zjevně bydlela v nějakém málo drsném kraji... Opravdu spolužáci ve škole byli neustále doma s dětmi, protože VAB. Přitom jsem si taky myslela, že Vikingové to budou mít tak, jak píšeš ty. Ale fakt měli všichni ty děti neustále na hromadě.
Pravda, s tím tělákem to bude, jak píšeš. Když byly ve škole, tak určitě neseděly na lavičce.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:41:49)
Dík, Termix, souhlasím.

Já si myslím, že děti se zotavují opravdu rychle, a je fakt blbost je po běžnejch virózách nechávat bez pobytu venku a pohybu.
I čistě pragmaticky, co je to za dětství, pořád se kurýrovat doma, nehýbat se, nechodit ven, vždyť je to úplně proti dětský přirozenosti.

Jsem ráda, že tu máme všechny vesměs shodu. ~s~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:48:10)
Já neznám nic lepšího na rýmu a kašel než je pobyt venku, hlavně v zimě se pak venku lépe dýchá.
Sice srážím teplotu hned, ale děti beru ven i nemocné, pokud se na to cítí a asi bych je poslala do školy s ATB, ne v prvních dnech, ale ke konci už s klidně.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:50:43)
A opravdu se časy mění, za mého dětství jsem po nemoci automaticky týden necvičili, nebyla k tomu potřeba omluvenka, prostě jsme jen nahlásili "po nemoci".
Dětem na tělocvik omluvenku musím psát, jinak běžně cvičí a "po nemoci" nikoho nezajímá.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:52:49)
Neznama, take jsem to tak delala, nemocne deti normalne chodily ven. Akorat vyjimka je kombinace teploty a slunce, nevim, jestli je to shoda okolnosti, ale v rodine mame nekolik umrti z pobytu na slunci s teplotou (nejspise infekci), takze ven jen v chladnejsim a neslunecnem obdobi.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:02:49)
"Já neznám nic lepšího na rýmu a kašel než je pobyt venku, hlavně v zimě se pak venku lépe dýchá."

Já mám z mládí zážitek, že jsem rozlyžovala virózu.
Kdybych to nezažila na vlastní kůži, asi bych nevěřila.
Měla jsem domluvenou cestu, nechtěla to zkazit kamarádce, tak jsem s horečkou celá rozlámaná nastoupila do autobusu, tam se klepala, potila... Na Šumavě jsem se vypotácela, připnula lyže, nedechla se, rozjela, a do hodiny mi bylo úplně báječně a viróza byla pryč.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:49:37)
Tak já mám zkušenost opačnou.
Pod vlivem této teorie jsem s pořádnou rýmou odjela na zimní pochod do hor a vrátila se rýmou, kterou jsem léčila další 3 měsíce. ~d~
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:54:41)
Však já taky nepíšu odjet na zimní pochod, ale jen se projít kolem baráku nebo u mimin spát venku v kočárku.
Na rozcházení chorob také moc nevěřím, vlastně mě se povedlo rozchodit boreliozu a jak jsem dopadla tu asi každý ví.~:-D
Můj manžel takto odjel se střevní chřipkou na lyžovačku, on teda ještě netušil, že ji má, ale doma už jsme j měli všichni. Neříkal nic o tom, že by to šlo rozchodit.~t~
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:00:37)
já tenkrát tu teorii brala/byla mi podávána tak, že je fajn rýmu vypotit aktivním pohybem venku, včetně zimního přechodu hor.

Asi lehký pohyb kolem domu nic nezkazí, dýchá se fakt líp, ale mě při nemoci pohyb celkově dost vyčerpává a to si nemyslím, že je dobré.
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:03:46)
Susu, my jsme se šli se synem projít ven třeba na 15 minut, někdy déle, podle toho jak se cítil. Jako mimino zabalený v kočárku, jako větší teplé oblečený, žádné běhání, nebo bobování, to vůbec, jen klidná procházka na vzduchu. Vždycky mu pak bylo líp, uvnitř ucpaný nos, venku volný apod.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 9:51:18)
Burte, nizsi nemocnost neni, jen ryma, kasel, teplota, bolest hlavy se nepovazuje za nemoc, takze deti chodi do zarizeni a dospeli do prace. Ja osobne jsem studenokrevna a nad 36,8 uz je pro me zvysena teplota, je mi spatne a funguju blbe. Jedno dite to ma po me, druhe funguje do 38 normalne, teplomer je u nas zbytecny, nemoc posuzuju podle toho, jak se dite citi. A skola a jeji narizeni pro me neni zadna autorita, jsem to ja, kdo rozhodne, coz jsem jim opakovane sdelila. Ryma a kasel ok, ale dite treti den na antibiotikach (coz je ta hranice, kdy pry uz muze do skoly), bolesti hlavy a nemocne se citici jsem do skoly proste neposlala. V pokynech je, ze do skoly ma jit i dite, ktere se rano citi spatne, protoze ve skole se jim pry casto ulevi~t~
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:03:36)
"V pokynech je, ze do skoly ma jit i dite, ktere se rano citi spatne, protoze ve skole se jim pry casto ulevi~t~"

no upřímně přiznám, že to je i můj přístup ~t~ já jsem po ránu často na umření, bolí mě hlava, žaludek, je mi blivno, jsem malátná - prostě mi ranní vstávání nedělá dobře ~d~ no a mladší dvě děti to mají po mně... takže ranní nevolnost není důvod nejít do školy, ono se to během dopoledne srovná... dokonce ani když se ráno pozvrací, není to ještě jasné znamení, že má zůstat doma... obvykle dostane trochu čaje a uvidíme po cestě... v 99,9% to přejde než dorazí do školy :-)
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:05:38)
Rose, tak zvracejici deti do skoly nesmi dalsich 48 hodin, to je zase dalsi pravidlo. Ja to takhle nemam, kdyz je mi rano blbe, tak to tak zustane, takze tim se ridim. Kdyz je mi blbe vecer, tak se z toho vetsinou vyspim.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:07:52)
Tohle mají i Švédové, 48 hodin po poslední "epizodě". A velký pojem je tam "zimní blicí nemoc", což jsem u nás nikdy jako fenomén nezaznamenala, měla jsem dojem, že u nás se blinká v létě po syrovým mase na grilu:).
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:26:11)
. A velký pojem je tam "zimní blicí nemoc", což jsem u nás nikdy jako fenomén nezaznamenala, měla jsem dojem, že u nás se blinká v létě po syrovým mase na grilu:).

Vážně neznáš rotavirové infekce nebo enterovirózy? Já už jich zažila. To nemá nic společného s grilováním a syrovým masem, je to prostě virus. Jednou jsem byla s dětmi v lázných, taky zimní období a postupovalo to pokoj po pokoji, patro po patře, od budovy k budově. Celých 6 týdnů se tam blilo. Děti to strašně oslabilo, nemohly absolvovat procedury, přínos nulový.

A takových blicích pobytů, dovolených, táborů jsme zažili spoustu.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:27:34)
Renko, nevím o tom, že by ve velkém byly nějaké epidemie zvracení v zimě. Fakt ne. Tak mám asi kliku.
 Renka + 3 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:28:46)
Muumi, v těch lázních to byl listopad-prosinec. Ve škole to řádilo kolem Vánoc. Já mám pocit, že to řádí celoročně.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:30:30)
No, budu tedy doufat, že mě karma nedožene, a nestrávím letošní zimu s hlavou v kýblu:).
 K_at 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:25:12)
Muumi, blicí nemoci se většinou protočí 2x za školní rok. A většinou jsou v počátku ty děti, ze kterých vypadli, že večer blinkaly a měly průjem. Je to něco, co nám třeba loni zavřelo na den MŠ, protože nebyl z dospělých nikdo, kdo by udržel provoz. A někteří rodiče byli tímto vyřazení z provozu skoro týden.

K rymam a kaslum - znám kolegyně, které jsou fakt pošahané. Ale je potřeba si uvědomit i ti, že hodně dětí předškolního věku neumí smrkat. Nezdrží hygienu nosu a rukou. Hodně dětí v tomto věku si zásadně neumí dát ruku před pusu a dává do úst kde co. Prsty, hračky, tužky.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 13:40:35)
"hodně dětí předškolního věku neumí smrkat."

já jsem si pochvalovala ten aparátek na vysavač, co i zahleněnému miminku vytáhne obsah nosu, do cca dvou let jsme to používali, batole si vysavač postupně zapínalo i samo "na vysmrkání", potom se plynule přešlo na papírové kapesníky...
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:00:49)
Čumčo, my jsme odsávačku používali jen v nejnutnějších případech, protože syn se pak odmítal k vysavači i jen přiblížit, vadil mu ten zvuk. Že by si ho zapínal sám, to rozhodně nehrozilo... Neuměl smrkat asi do 5 nebo 6 let, ale kupodivu zánět ucha nikdy v životě neměl.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:08:24)
Naše dětská lékařka tvrdí, ale už jsem to i několikrát různě četla, že odsávačka není moc dobrá, že odsávačka právě způsobuje záněty uší a dětem se mají nosy odsát jen hodně lehce a lepší je jen otírat bez odsávání.
Já se s tím nemažu odsaju co jde, popřípadě kápnu mořskou vodu a znovu odsaju a nakapu Nasivin, ale jak já, tak děti trpíme na hnusné rýmy, kdy otýkají sliznice a nemůžeme dýchat. Někdo má rýmu jen jako kapičku u nosu, to já bohužel neznám.

A některé děti se odsávání bály a jiné ne, starší holčička se panicky bojí jen zapnutého vysavače bez odsávačky, mladší nastavuje nosánek.

Manžel koupil inhalátor na Vincentku, tak jsem zvědavá jestli to děti dají a jestli bude inhalátor k něčemu, zatím jsem ho ani nevybalila.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:17:55)
být doma 48 hodin po pozvracení se - to bych se do školky ani školy asi ani nepodívala ~t~


 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:02:30)
Burte,

Nevim jak z nemocnosti. Moje deti jsou dospele. Syn byl zvykli celorocne jezdit do skoly na kole, jako vetsina deti. Co mi prijde tak Ceske deti chodi daleko vic oblecene-nabalene nez Holandske deti. Dale se tady tolik netopi, taky jsou tu zimi mirnejsi. Takze myslim, ze je to kombinace podnebi a zvyku, jak se oblekat a topit a vetrat.
Pokud diteti netekla z nosu zelane ryma, tak mohl do skoly.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:06:14)
Jerry, ano, nabalování dětí je tu taky dost běžné, to je fakt. A přetápěn jakbysmet.
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:13:02)
Jerry, ono jsme tu prece jen mivali jine podnebi nez v Holandsku, aspon za meho detstvi ~:-D
Nicmene ted se to dost zmenilo a asi by se melo zmenit i nazirani na nabalovani deti.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:16:58)
Rodinová, ono by hlavně chtělo, aby děti byly víc venku na vzduchu a trochu delší dobu než jen přesun od auta nebo busu do budovy a to i na pozdim, v zimě a na jaře nejen v létě o prázdninách.
 Rodinová 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:19:05)
Moniko, to zrovna mne rikat nemusis, ja mam tendenci i muze vyhazovat od kompu s tim, at jde na vzduch~t~
Souhlasim.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:20:15)
Ono by třeba stačilo v těch třídách víc větrat. Já jsem si jednou na třídní schůzku vzala schválně měřič CO2, který okamžitě začal alarmovat, takže jsem tam paní učitelce ukazovala ty hodnoty a říkala jí, ať se nediví, že jí děti v hodinách chrápou. Já tam nevydržím sedět ani tu hodinu.
 Buřt 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:24:10)
Jo, ten vydejchanej vzduch je peklo.
Ty třídy jsou prostě malý na ten počet lidí, otevřený okno je absolutní nutnost.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:43:54)
Tridy maly nejsou (nas v nich sedelo i dvakrat tolik), ale jsou zatepleny. Plastova okna udelaji sve.
Nasi kluci chodili do skolky, kde byli vetsi cast casu venku a zadne rymy se neresili. Bralo se jen jako uzus slusnost nenechavat vylozene nachrchlane dite na poobedni spanek.
Skolni druzina take travila kazde odpoledne venku na zahrade a hristi, odtud si odbihali na krouzky.
Kluci navic hodne sportuji,byli nemocni minimalne.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:54:01)
"do skolky, kde byli vetsi cast casu venku a zadne rymy se neresily"

Aleno, v naší školce se naopak řešilo, že je "malá třída" každé dopoledne venku, i když přeháňkově občas mrholí (v dešti ne), a že se děti výtvarně nerozvíjejí, akorát je učitelka protáhne denně x kilometrů přírodou~8~ To bylo hrozné, tohle poslouchat, úplně jsem se styděla. Já byla šťastná, že mám syna vyběhaného po venku a "vykecaného" v kolektivu, lépe se to kombinovalo s režimem druhého dítěte kojeneckého věku. V naší školce zazněla i hysterická obžaloba, že děti vývojově hnijí~8~, místo aby měly karnevaly, každodenní výtvarné činnosti apod. ~8~ Vysloveně vadilo, že ti špunti chodí ven. Přitom každé pololetí rodiče viděli 50 minutovou besídku s básničkami, divadýlkem.~d~ Každý týden nové a nové výkresy na nástěnkách, nové výtvory v šatnách na policích, tj. výtvarné činnosti se v deštivých dnech a odpoledne stihlo spousty.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:08:08)
Tohle by vyresily ruzne zamerene skolky/ tridy ( i kdyz na minimalni mnozstvi pobytu venku existuje tusim nejaky predpis a malo to neni). K nam do skolky chodily same rodiny "do prirody", jiny typ by si ji nevybral. Kde to nejde je holt na ucitelkach zkusit presvedcit rodice, co je pro jejich deti dobre.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:17:59)
upřímně, syna by každodenní tvoření (od 9 do 11 každé dopoledne) ani nebavilo, nacvičování besídky nesnášel, ale nadšeně vyprávěl, kde na procházce viděli kachňátka, hříbátko, štěňata, telata - vesnická školka, no... Je to taky naturelem dítěte, protože dcera milovala obojí (tvoření i procházky), syn o tvoření nadšeně nevyprávěl nikdy~d~ Dílničku se vším možným jsme měli v kuchyni (kde je dlažba, mimo pokojíček s kobercem) a párkrát týdně tam kutil s modelínou, sádrou - ale musel na to mít náladu~d~
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:40:46)
Vesnické školky mají výhodu, že se tam kontakt s venkovním prostředím asi zajistí snáz.
Když je tu řeč o srovnání se zahraničím, vybavuji si, jak mě zaujalo ve Vídni, na jakých různých budovách je nápis "Kindergarten". V městské zástavbě, v několikapatrových budovách evidentně sloužících vícero účelům, vnitřní prostory vyhrazené pro školky (nebo nejspíš nějaké formy dětských klubů).
Možná mají nějaké "výběhy" směrem do dvorů, ale možná také ne. V tomto směru jsou české školky se školními hřišti asi celkem
luxusní, i když se v praxi hřiště nevyužívají celoročně.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:43:38)
To je spis o vuli vedeni nez o prostredi mesto/venkov.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:52:27)
no, ale okolí někdy vykuleně vejralo, když syn vyprávěl, že se byli podívat u prasečáku na selátka~t~ Ale ty děti, co nechodily po obědě spát, potom odpo krásně kreslily prasátka, protože měly zážitky a na první dobrou to chtěly kreslit~:-D

 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:00:24)
"potom odpo krásně kreslily prasátka, protože měly zážitky a na první dobrou to chtěly kreslit"

To je pedagogicky správně.
Ovšem mně v souvislosti s "prasečákem" nabíhá veganský světonázor, takže tam bych zase měla problém s nevhodnou výchovou k toleranci týrání ~:-D
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:04:39)
Ropucho, to by tě u nás umlátili čepicí, tam se ještě tradičně slaví masopust~t~

A mrňousové nevnímají selátka jako potenciální běhající šunku~:-D Naopak, to jim strašně kazí náladu a odpoledne by šunku nesvačili~:-D Takže opak je pravdou, některé městské děti selátko nevidí za celé dětství ani jednou
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:14:39)
"některé městské děti selátko nevidí za celé dětství ani jednou"

To rozhodně.
Já sama jsem neviděla selátko nikdy.
Telátka bývají k vidění v těch šílených boxech u kravínů, takže ta bohužel vídám, ale selátka ne.
I když, teď se mi vybavuje, že ve farmářském koutku plzeňské ZOO asi byla k vidění i mladá prasátka.
Takže ta jsem asi viděla. Prasečáková jateční ne.

 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:27:11)
" to by tě u nás umlátili čepicí, tam se ještě tradičně slaví masopust"
u nas se slavi masopust take, velky pruvod s maskami, a samozrejme i ve vegetarianske tride.
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:28:45)
"ruzne zamerene skolky/ tridy"

Ano.
Jako alternativa přetopených interiérových školek s plastovými hračkami a televizí vznikají lesní školky, což je fajn, ale pro někoho je to zase opačný extrém.
Ideální by byly nějaké alternativy mezi.
 Monika 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:32:41)
Ropucho, kamarádka (pocházející sama z paneláku) dala všechny (3) děti do lesní školky a pak mi občas v zimě posílala zprávy typu "tak jsem vysadila dítě v lese a teď se musím doma rozehřát u čaje, než začnu pracovat, hrozná zima ~:-D" A odpoledne posílala fotky zablácených a spokojených dětí ...
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:38:14)
~R^ no to je další věc, když maminky stále řeší špinavé tepláky, já se teda umím doma rozvášnit, ale fakt nikdy kvůli teplákům - mám pračku a dát program na 60° dovedu~:-D a holínky, ty z Tchiba, vysoké se softshellem, to je základ~;)
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:42:08)
Ale jsou alternativy mezi. Spoustu skolek pobyva venku radu hodin za kazdeho pocasi, aniz by se vzdaly normalni budovy. Akorat to povazuji za normalni a nemaji to v zadnem nazvu.
Drive byl pobyt venku pro skoly regulovany minimem 2 hodiny denne, od letoska je uprava " denní doba pobytu venku po maximální možnou dobu."
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:50:09)
"od letoska je uprava " denní doba pobytu venku po maximální možnou dobu.""

~R^
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:59:19)
to je dobře, ta tehdejší učitelka byla v slzách, že jsou její děti údajně zanedbané neustálými dlouhými vycházkami po vsi - jakoby by ustrojit a obout všechny ty mrňouse, řešit v přírodě co pár minut, že některé potřebuje čůrat atd. bylo jednodušší, než je nechat od 9-11:30 ve třídě, ať si hrají

 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:08:47)
Čumčo, tohle je asi velmi těžké vyladit, když každý rodič chce něco jiného.
Já bych rozhodně hlasovala pro co nejčastější pobyt venku, ale také mám zkušenost, že spousta rodičů to vidí opačně a pokud není vedro a azuro, děti venku vidět nechce. Protože chlad, vlhkost, neřku-li dokonce sníh nebo bláto na kalhotách - ohrožující faktory.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:25:56)
já bych hlasovala i pro tvoření na školkové zahradě - vylité vodovky, zašlapaná modelína a tak se řeší mnohem líp, než ve třídě a když se dítě ten den na tvoření necítí, jde radši na prolézačku a na pískoviště...

já jsem teda dětem udělala na léto dílničku venku pod stříškou, bylo to praktičtější i na svačinu - vylité kakao, rozdrobená buchta - žádný problém:-)
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:02:04)
Klima ve školních třídách je strašidelnost.
Když se sejde zateplená budova s plastovými okny a umělohmotnou podlahou, kde se přetopí přes dvacet stupňů, je tam jako v teráriu. Pokud učitelé nevětrají (což je někde z bezpečnostních důvodů hodně omezené), velmi lituji děti, které v tom musí trávit dlouhé hodiny.
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:36:29)
Clanky odborniku na toto tema jsou dost desive - az dvojnasobne vyssi nemocnost, alergie (podili se nejen absence nuceneho vetrani, tez desna akustika a nevhodne osvetleni).Upozornuji na nulove proskoleni osob v problematice syndromu nezdravych budov. Tohle tema se ale spolecensky prakticky neresi, pritom se tyka snad vetsiny deti.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:29:17)
větrat třídu nejde~d~ jen o přestávce~d~
na prvním i druhém stupni byly školy u silnice - hluk aut fakt přehlušuje výuku - na rodičáku, kdy byla otevřená okna, to bylo evidentní
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:35:55)
U syna na 8lG naštěstí byla stará okna, takže o vzduch nouze nebyla, spíš teplota jak za Velké vlastenecké války.

Ve školce u MM teď rekuperace a taky nic moc.
 Muumi 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:47:57)
Jedno moje dítě se učí v takové té buňce postavené na školní zahradu, tam mají teda děsnou kosu. Vytápí se to mobilní klimatizací, ale když opravdu mrzne, je to pomalu na bundu.
 Vážný2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:30:56)
My měli obě děti s velkou kombinací zdravotních problémů od silného ADHD přes poruchu imunity, astma po exémy.

A pokud byl někdo jinej nemocnej ve škole, tak jsme měli docela problém. Do školky jedno nemohlo vůbec, na prvním stupni mělo 50% absenci. Permanentní střídání viróza, angína, ... Občas proložené něčím drsnějším, třeba epiglotitidou, zápalem plic, Crohnem apod. Exémy do krve.

Taky to znamenalo vozit do školy autem, protože MHD se rovnala nemoc. A samozřejmě z půlky učit doma. A mamku doma do 2. třídy.






 Chloé 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:55:36)
Ve Francii nachlazene dite (ryma, kasel) do skolky/skoly normalne chodilo, podobne na tom byla pulka tridy a nikdo to neresil. Volali jen, kdyz dite melo horecku nebo se pozvracelo. Jinak to bylo na uvaze rodice, rozhodne se na me nikdo v ustavech nemracil, ze ma holka nudli. A o prestavkach jsou decka venku na dvore, takze se mezi hodinami pekne provetraji a nadychaji cerstveho vzduchu.
 susu. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 10:57:08)
"Zaznamenala jsem, že v zeích na západ od nás se to řeší o dost míň intenzivně. Např. lehká rýma a kašel nevadí, někde dokonce chodí děti do školy i děti, co ještě berou antibiotika atd. Zároveň matky žijící tam říkají, že ta nemocnost je prostě o dost nižší než tady."

Tak pokud lehce nemocní chodí do školy, tak nemocnost v populaci je papírově nižší...
 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:07:07)
Tak pokud lehce nemocní chodí do školy, tak nemocnost v populaci je papírově nižší...


Susu, to ni jenom papirove. Teda zahranici je siroku pojem. Ja to co tu holky popisuji vubec neznam. Syn mel antibitika jako mimino, ale to bylo kvuli jeho vrozene vyvojove vade, ktera se operativne srovnala, pak uz nikdy. Dcera se k nam stehovala v jejich 13 letech, taky je daleko mene nemocna. Ale to je hlavne vliv podnebi, podle mne.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:31:18)
Ano, já si myslím, že jsme v ČR papežštější než papež. Řeší se tu každá zdravotní kravina. Jakákoliv teplota se ihned sráží, na banality se dávají ATB, spousta drobných neduhů se řeší zákroky či léky ač by do 14 dní vymizely samy a každá nudle se hned bere jako okolí ohrožující stav. Ale každého boj, děti mám zdravé, možná právě proto, že vše výše vypsané nedělám.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:34:37)
Kláro, to si nemyslím, už dlouhé roky jsme nedostali žádná atb bez vysokého CRP, dnes se na to hodně hledí, a je to moc dobře~d~ Já mám doma i domácí test na CRP...když váhám, jestli k lékaři jo/ne...
 Jerry G. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:36:17)
Co je to CRP?
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:42:55)
To je hodnota/test, zda jde o virovou nebo bakteriální infekci, podle toho se pak buď nasadí nebo nenasadí ATB.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:41:23)
Tak to moc ráda slyším.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:45:15)
ATB se kvuli každé kravině už dávno nedávají. Naopak se nejdřív řeší bez ATB, teď kamarádka řešila roční holčičku se zánětem močových cest, doktorka to zkoušela řešit bez ATB. Akorát pár dní zbytečných bolestí a nakonec má holčička stejně ATB. Další kamarádka to samé řešila u dítěte s bolavým ouškem, také bez ATB týden trápení. ~8~
A nejsou zdaleka samy, lékaři se teď ATB snaží omezovat.

Jsem ráda, že mám lékaře, co ATB předepíše a nezkouší to na přírodno.~:-D

Já teplotu srážím hned, protože děti jsou protivné a sama vím, že mi také při teplotě není dobře, tak proč se trápit. V dešti ven fakt nechodíme, otužilí moc nejsme, rýmu považuji za hnusnou nemoc a řeším ji. A jsme také všichni zdraví, nemáme problém s velkou nemocností.
 Klára80 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:01:25)
Vím, že nevyžádané rady nejsou vítané, tak jen jako odpověď na Vaše "proč se trápit, když můžu teplotu hned srazit" odpovídám: protože tím narušujete imunitu. Teplotu tělo používá na boj s infekcí, teplota je v pořádku a přínosná. Pokud tuto zdravou a přirozenou reakci těla hned v počátku zarazíte, tak tím přirozenou imunitu oslabujete. :-)
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:07:16)
souhlas, byla jsem domluvená s doktorkou, do 38° teplotu nechat, pokud to dítě dává dobře, ale monitorovat, nenechat to vyskočit výš~d~ A pomáhalo to, některá viróza odešla prostě sama, jen klidovým režimem
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:16:07)
Čumčo, dělali jsme to s teplotou stejně...a s většinou nemocí jsme ani k doktorce nešli, stačil klid, teplo, hodně pít... Vlastně za celé ty roky jsme u dětské byli jen třikrát kvůli angíně, naposledy v 9 letech. Od té doby nás vidí jen na preventivkách jednou za dva roky. Odmalička jsme se synem bývali celé dny venku, doma jen když bylo fakt hnusně, chodili jsme v dešti, v mrazu, přiměřeně oblečení... I s rýmou jsme chodili ven, i s kašlem, venku se mu dýchalo mnohem líp a kašel ustával. Žádné lítání, pomalejší procházka, i kdybychom měli jen obejít ulici...
 Ropucha + 2 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:20:13)
Také mám v povědomí, že do 38 není třeba teplotu srážet. Ale vyšší teplotu už mi pediatr důrazně doporučoval u dětí regulovat, aby je zbytečně nevyčerpávala.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:33:56)
já se vždycky ptala, jak je, jestli je bolí hlava a tak, děti byly kolikrát při sledování krtečka v TV/se stavebnicí prostě v pohodě i s teplotou, tak jsem to jenom monitorovala, nebo jsme dala Paralenový sirup, když ho začala bolet hlava

já u 38°umírám, normálně nemívám teplotu nad 36°nikdy, děti byly relativně v pohodě i při 39° se střídáním sirupů, když to nešlo srazit~d~ mrňousové teplotu zvládají jinak~d~

 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:44:56)
KDyby měly jen teplotu bez kňourání, tak si asi ani nevšimnu, že jsou nemocní.~t~
Takže asi i mnoho teplot přechodily bez Paralenu.~:-D


 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:09:14)
"Teplotu tělo používá na boj s infekcí, teplota je v pořádku a přínosná. Pokud tuto zdravou a přirozenou reakci těla hned v počátku zarazíte, tak tím přirozenou imunitu oslabujete"

Což víme všichni, ovšem moje zkušenost je, že když dám dětem Paralen, prospí se a probudí se v pohodě. Když jim ho nedám, budou ukňouraný a bolavý. To samé u mě, když si vezmu Paralen a jde si lehnout, usnu a je mi fajn, naopak je mi špatně, neusnu a akorát trpím.~d~
 Alena 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:25:02)
neznama, ackoliv jsem v utlem detskem veku pri tech par virozach take vyznavala mantru nesrazet, tak musim rict, ze jsem v jejich vyssim veku poridila stejnou zkusenost - nenechat horecku rozjet, pomoc praskem.
 Len 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:09:47)
Ja teda teplotu srazim take hned, neurodiverse dite melo regres s kazdou teplotou, srazet byla jedina moznost. Sama mam teplotu nizsi nez je asi bezne a nad 36.5 uz citim nemoc, 37 uz jen lezim, 38 ztracim vedomi. Teplotu srazim. Deti jsou nemocne minimalne.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:13:23)
Jojo, při 38 stupních bych už umírala, stejně jako děti. ~d~
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:25:02)
Neznámá, tak on to s tou teplotou má každý jinak. Syn měl třeba párkrát jako malý horečku 39 a kdybych na něj nesáhla, tak to nepoznám, normálně si hrál, řádil, dokonce vždycky i normálně jedl, protivný taky nebyl... A někdo má třeba jen 37 a už je mu zle.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:03:42)
vůbec to má každé dítě (každý člověk) jinak... u nejstarší dcery jsme nejsnáz poznali nemoc tak, že přestala jíst a jakmile se pozvracela, bylo jasné, že je opravdu nemocná... začala takhle u ní snad každá nemoc včetně neštovic ~:-D jinak by asi spočítala na prstech jedné ruky, kolikrát v životě zvracela ~:-D naopak syn i mladší dcera se pozvrací snadno a někdy snad i bezdůvodně ~t~ a co se teploty týče, nejmladší nejdřív neměla teplotu snad vůbec, těsně po narození měla zánět močových cest a teplota jí vůbec nestoupla - to trvalo pak i při dalších nemocech tak do roku, kdy se jí znovu spustila nějaká infekce a teplota vyletěla úplně náhle nad 40, přišly křeče a třes a vezla nás rychlá do nemocnice - strašný zážitek ~7~ u ní jsme pak museli dlouho teplotu hlídat, protože jak stoupla k 37, bylo jisté, že pokud ji hned nesrazíme, přijdou zase čtyřicítky a křeče... naštěstí to postupně ustoupilo a teď už reaguje normálně...
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:05:30)
Rose, syn zvracel asi třikrát za celý svůj dosavadní život. Vždycky to byla nějaká střevní, nebo blici viróza. Jindy nezvracel.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:10:23)
tinko, ta naše nejstarší snad ani nemívá žádné tyhle virózy... ona je tak zvláštně odolná ~:-D holt asi zdravý základ po manželově burgánské rodině ~t~ ji skolí tak nějaká rýma, kašel, ale i to jen na krátko... mladší děti holt jsou chcípáčci po mamince ~t~
 TaJ 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 14:15:22)
Rose, jo, syn to má podobně, taky toho moc nechytá a když už, tak je to rychle pryč...ve školce kolem taky litalo všechno možné a chytil akorát neštovice v předškolním roce. A to odmalička jezdíme všude možně MHD.
 neznámá 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:37:26)
Ono se to mění i u nás, dřív mi učitelky ze školky volaly pokud dítě párkrát smrklo nebo zakašlalo, teď rovnou hlásí, že vybírají od každého tři krabice papírových kapesníků a dost možná jich bude potřeba víc.

Já to nepřeháním, nemocné děti nechávám doma, ale s rýmou a občasným zakašláním děti do školky chodí. Samozřejmě pokud to není rýma jako trám.
A i nemocné děti beru ven, beru ven i děti na ATB. A i nemocným miminům se venku vždy ulevilo, lépe se jim v kočárku dýchalo, lépe venku spaly.

 Koníček mořský 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 11:56:39)
Netroufnu si soudit čím to je. Moje děti moc často nemarodily, tak jednou za dva roky ve školce týden s virózou, na základce tak jednou za čtyři roky. Rýmu a kašel za nemoc nepovažuju, ani ve školce se to tenkrát neřešilo. Asi se bralo za přirozené, že děti mají rýmu nebo kašel. Já s rýmou či kašlem normálně funguju a neuléhám na lůžko s neschopenkou. Za nemoc jsme považovali jen nemoc s horečkou a s tím, že človíčkovi, prostě nebylo dobře. Nepamatuju si, že by učitelky ve školce či ve škole řešily, že někdo je nebo není nemocný s rýmou. O tom kdy je dítě nemocné si rozhodovali rodiče.
Nepřišla tato rýmová a kašlová "hystérie" až s covidem ?

Děti nemocné nebyly , lítaly venku od malička, ale to ještě byly časy, kdy to bylo přirozené, běžné a normální. Na žádné záněty uší či močáků nikdo netrpíme. Děti jsou odolné po matce - já taky nemarodím. Jsem hodně na vzduchu, žiju přirozeně, neřeším, nepřepínám, nemarodím.
 Čumča. 


Re: Přístup k dětským nemocem v zahraničí 

(10.10.2024 12:01:48)
"Nepřišla tato rýmová a kašlová "hystérie" až s covidem ?"

to víš, že ne
na vsi bývaly už kdysi rozbroje, že kašel je alergického původu (potvrzeno lékařem) vs. kašel dítěte je uširvoucí (což opravdu byl)~d~

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.