Re: Vzdělání jako prostředek ke změně sociálního prostředí
"Myslím, že jsi to nepochopila a nemám čas to tu vysvětlovat. Pokud se oprostíme od idealizace úžasných sousedských a kamarádských vztahů (myslím si, že svým způsobem super atmoška mohla být i v prvorepublikových chudinských koloniích), tak vyšší sociální status prostě znamená víc svobody a autonomie, alespoň v dnešním světě. Pokud tedy nepůjdeme někam poustevničit. Ale prostor, kam by se člověk mohl před civilizací uklidit, ten se pořád zmenšuje. "
Cimbur,
asi jsem to tedy opravdu nepochopila.
O žádných ideálních sousedských vztazích teď vůbec nebyla řeč.
Naproti tomu kamarádské vztahy jsou prostě kamarádské vztahy a když se povedou, tak jsou prostě fajn, co je na tom za idealizaci?
"vyšší sociální status prostě znamená víc svobody a autonomie, alespoň v dnešním světě. Pokud tedy nepůjdeme někam poustevničit. Ale prostor, kam by se člověk mohl před civilizací uklidit, ten se pořád zmenšuje. " - skutečně? Není to náhodou tak, že to s sebou často nese i povinnosti, kterým by se ten člověk raději třeba vyhnul, ale nemůže, protože ten status? (viz třeba Ivanu Zemanovou, ta má jako paní prezidentová sociální status dost vysokej a máš snad pocit, že je svobodná a autonomní)?
Za mě největší svobodu a autonomii dávaj bezkonkurenčně prach, který sice s tím statusem trochu souvisej, ale ne stoprocentně. Máš snad pocit, že kdyby ses víc kamarádila s "panem starostou a paní starostovou", tak bys byla svobodnější a autonomnější, než jsi teď?
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.