10.3.2021 17:29:01 Dari79
Re: Rozvod a nemovitosti
1. Když se rozvádějící se manželé dohodnou, že nemovitost, kterou mají společnou, darují dítěti, může se to udělat rovnou v té dohodě o vypořádání sjm, že se tam dá , že nemovitost darují dítěti (zletilému) a dítě tu dohodu taky podepíše, takže na katastr půjde tahle dohoda (po schválení soudem) a katastr ze sjm udělá vlastnictví toho dítěte, nebo si to musejí manželé nějak vypořádat mezi sebou, třeba že to bude v podílovém spoluvlastnictví, a teprve pak to darují dítěti?
Pokud s tím oba souhlasí, udělá se zvlášť smlouva s dítětem, a zvlášť smlouva mezi manželi... Dohromady se to obvykle nemíchá, byť úplně vyloučeno to není, ale rozhodně je to velmi neobvyklé. Je to takto v pohodě, běžné, naprosto kdokoli (kterýkoli advokát) ti to napíše...
2.Manželé se dohodnou, že nemovitost připadne jednomu, ale druhý tam bude moct taky bydlet, každý bude mít samostatnou domácnost. Bude ten druhý tam mít nájem, se všemi tomu odpovídajícími právy a povinnostmi, nebo když to bude součást vypořádání sjm, tak se to může udělat jako dohoda o užívání bytu nebo části nemovitosti a nebude to automaticky bráno jako nájem, takže v té dohodě je možné dohodnout cokoliv, co v nájmu nejde?
Záleží na dohodě mezi nimi. Jde to tak i tak. I jinak. Zase - v podstatě kterýkoli advokát ti to sepíše, když mu řekneš, co přesně chceš ("je možné dohodnout cokoliv..." - ????)
3. Když je hypotéka na nemovitost a dluh nebude placen, je banka povinná se uspokojit nejdřív ze zástavy nebo si může vybrat, že půjde třeba exekucí na plat, přesto, že má zástavu?
Banka si může dělat co chce. takže klidně může dát exekuci na plat a prodej zástavy realizovat až třeba za 3 roky. Nebo jít rovnou na prodej zástavy a exekuci na plat vůbec nedávat. Všechno je možné.
Odpovědět