| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 5376  [Dalších 5276 >>]
Beat 107867
25.4.2024 15:33:24
“Skrytý problém českých nemocnic: zapíjení léků čajem. Někdy pak nemusí zabrat, objevily se i závažné případy”

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/nemocnice-caj-leky-nevhodne-zapijeni-zdravotnici-pacienti-problemy-skody.A240410_200051_ln_domov_lvot
babi_ 48341
25.4.2024 15:30:18
" jsme vychováni "nedělat ofuky" a zařídit se bokem." Ale blbost. My nejsme nijak hromadne jednotne vychovani. Lidi nelobuji za veganskou stravu v nemocnici, protoze se boji brat o sva prava, ale protoze je jim to fuk. Nemam problem se ozvat, ale proti mizerne strave v nemocnici protestovat nebudu - prijde mi nehorazne, ze se v nemocnici za stravu a hotelove sluzby nepriplaci, vzdyt ty penize jsou ve zdravotnictvi potreba jinde, nebudu personal skolit, jak ma s tim mizernym statnim prispevkem lepe hospodarit a shanet vegetarianske kuchare.

Podepisuji opisuji... a ještě dodávám, že "veganský" je další level oproti vegetariánskému, stejně jako paleo a raw a jiné.
Alena 129302
25.4.2024 15:25:08
" jsme vychováni "nedělat ofuky" a zařídit se bokem." Ale blbost. My nejsme nijak hromadne jednotne vychovani. Lidi nelobuji za veganskou stravu v nemocnici, protoze se boji brat o sva prava, ale protoze je jim to fuk. Nemam problem se ozvat, ale proti mizerne strave v nemocnici protestovat nebudu - prijde mi nehorazne, ze se v nemocnici za stravu a hotelove sluzby nepriplaci, vzdyt ty penize jsou ve zdravotnictvi potreba jinde, nebudu personal skolit, jak ma s tim mizernym statnim prispevkem lepe hospodarit a shanet vegetarianske kuchare.
Balbína 99798
25.4.2024 15:15:02
myslim ze veganu bude v nemocnici minimum, verim, ze takove jidlo pak muze vyjit cenove na hodne penez. vubec bych se nedivila, pokud by bylo v nabidce nadstandardu, ze ho pak vegan kvuli cene odmitne a donese si sve....
u vegetarianskeho bych davala vice sanci.
ale obecne proste zdravotnictvi na priplatcich bohuzel nefunguje... ocekavam, ze se tento system brzy zhrouti, nemuze byt vse zadarmo v takove mire. vysledkem je, ze je nedostupne to zakladni .... to je ale na jinou diskuzi.
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 13:53:42
Vítr z hor, mám tam slovo "zorganizovat" a to jsou všechny ty detaily, které popisuješ ~;)
A nemám to z vlastní fantazie, jsou to zkušenosti nadšenců, kteří se o něco takového v praxi pokusili a dokázali, že ledacos jde.
A ano, pointa je v tom, že edukované motivované lidi je třeba někde vzít a ideálně je též adekvátně ohodnotit (ačkoliv podhodnocena pracuje spousta profesionálů v různých oborech).
Ale je to trochu začarovaný kruh - dokud nebudou občané volat po lepší službě, sama od sebe se těžko začne nabízet.
Vítr z hor 100046
25.4.2024 13:38:23
Cimbur, když jsem byla měsíc v porodnici, vařili prostě příšerně. V naší skupině neonatologických matek nebyl nikdo, kdo by to dokázal jíst (a to jsme se snažily jako ve školce - vždy aspoň ochutnat). Tak jsme holt s ostatními matkami udělaly služby a každý den šel někdo do pizzerie pro hromadu krabic. Také nás naštěstí zásobovaly rodiny.
Ten měsíc jsem zjevně přežila.
Moje maminka, která vydrží a sní jinak prakticky cokoli, v té nemocnici ležela nějakou dobu přede mnou a dodnes na tu hrůzu vzpomíná.

Ale co mě děsilo - sestřičky na oddělení dostávaly TO SAMÉ a fakt to jedly. Těch mi teda bylo líto mnohem vic. Nevím, nakolik je běžné, že se personál stravuje s pacienty, ale tam zrovna jo.
Vítr z hor 100046
25.4.2024 13:30:26
""Někdo musí jídelníček sestavit"

Tak.
A to je jediný problém toho všeho.
Suroviny živočišné nebo rostlinné, to z finančního hlediska nehraje žádnou zásadní roli. Naopak ty rostlinné vyjdou možná z většiny levněji.
Musí to ale někdo vymyslet a zorganizovat, musí chtít a musí to umět."

...a musí na to mít lidi (skoro nejhůř placení zaměstnanci u nás, špatně se shánějí a některé jídelny už kvůli nedostatku personálu zavírají), prostor (kuchyň, která je postavená na jedno jídlo ve velkém množství by se taky možná musela přestavět), vybavení.
Dále je to 2x tolik práce s plánováním, objednáváním, přejímáním zboží, skladováním a vydáváním ze skladu. Když má jídelna vedoucího na 0,3 úvazku, tak na to třeba ani ve své pracovní době nemá čas.

Jde to, ale rozhodně nestačí jen chtít a umět ~;)
Vítr z hor 100046
25.4.2024 13:23:37
Půlko, přesně. Taková večeře mi připadá nejen takřka univerzálně poživatelná (až na alergiky, celiaky, lakto atd.), ale dokonce ani nepatří mezi nejlevnější. Co bych za ni v porodnici dala...

Ale taky záleží na kontextu - kdysi mé nemohoucí babičce každý večer mrskli na noční stolek chleba, trojúhelníček sýra a nůž, a kdybychom to nenamazali a nedávali ležící babičce kousat, tak by to zas odnesli. Nemohla se ani posadit a nevěděla, co se kolem ní děje.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.4.2024 13:23:36
Se železem žádný problémy nemám. Piju celý den černý a zelený čaj. Vařím si večer na ráno a ráno na clý den.
Kaliope X 157897
25.4.2024 13:14:25
Moniko, já černý piju velmi málo, piju převážně zelený. V dobách "mládí" jsem nepila kvalitní ani zelený ani černý čaj. Vliv to má postupem času jediný, přestávky braní mám už jen těsně před odběry.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 5376  [Dalších 5276 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.