| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 5376  [Dalších 5266 >>]
apo-lena 159305
25.4.2024 13:13:24
Veganka nejsem, ale mám problém se spoustou potravin. Ve Vinohradské nemocnici mi v pohodě sestavili jídelníček, abych ho mohla. Vůbec jsem to nečekala a přivezla jsem si vlastní jídlo.
Loni jsem ještě omezení neměla, byla jsem po vážné operaci v jiné nemocnici. To jídlo fakt nešlo jíst, bylo mi hrozně zle. Ztratila jsem spoustu svalů. Být tam déle, tak jsem asi umřela hlady.
Stará husa 154854
25.4.2024 13:11:56
To teda taky slyším poprvé. Zapijím léky čajem běžně, zvlášť u nachlazení, kdy si vařím speciálně černý čaj s medem a citronem. Někdy zapiji léky i kávou, to taky vadí? Vím, že na některé léky se nesmí mléko nebo grep, ale čaj?
Monika 123907
25.4.2024 13:07:37
Kaliope, mně se tedy hodnota železa v krvi kdysi zlepšila, když jsem přestala pít černý čaj (aniž bych brala léky). Zrovna u toho železa to vliv asi má (ovšem ten nemocniční čaj by myslím nevadil ani na to) Ale myslela jsem tedy, že problém je ve vztahu k železu jen s černým čajem. Pokud i se zeleným, tak ten piju pořád (piji teď už zase i černý, ale málo, zato zeleného fakt dost).
Kaliope X 157897
25.4.2024 13:01:22
Tak já jsem to třeba ve vztahu ke vstřebávání železa postřehla jak u černého, tak zeleného čaje, ale protože železo beru a budu brát stále a studená voda mi tedy celodenně nejede, tak jsem to jen vzala na vědomí a pití zeleného a černého čaje se nevzdala.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.4.2024 12:46:07
Taky jsem to nikdy v příbalovém letáku nečetla ani mi to žádný lékař neříkal. Beru třeba ráno na lačno na štítnou žlázu a nedokážu nalačno pít vodu, piju čaj černý nebo zelený. Vlastně piju čaj celý den, takže, když potřebuju něco polknout, zapiju to čajem.
Monika 123907
25.4.2024 12:40:34
Inko, vyšel nedávno někde takový panikářský článek, jak v nemocnici nutí pacienty zapíjet léky čajem (protože jiné nápoje nepodávají) a ty pak nefungují. Myslím, že teoreticky problém se zapíjením čaje může být jen u několika málo léků (určitě ne paušálně u všech) a pak tedy to, co podávají v nemocnicích bych v životě za černý čaj nepovažovala. Buď to ani není černý čaj, ale nějaký "ovocný", případně jakýsi chemický sirup nebo je to tak slabé, že je to asi úplně jedno. Kdo bere léky doma, nepochybně si může přečíst příbalový leták. Zatím jsem v žádném nečetla, že by vadilo zapíjení čajem (i když standardně se doporučuje voda), ale tedy taky nebereme v rodině nikdo žádné extra léky, jen příležitostně různé běžné ...
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
25.4.2024 12:29:16
Léky se nesmí zapíjet čajem? To jsem ještě nikdy neslyšela. Všechny léky zapíjím čajem. Takže je beru celý léta zbytečně?
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 12:24:00
Huso, ano, takto funguje současný stav, na tom se tu všichni shodujeme.
Vegetariánů se udává cca 10% světové populace, u nás to bude méně, veganů logicky ještě méně, zlomek.
V mladší generaci vyšší čísla než průměr.
Ale ten trend bude stoupat.

A co se týká zdraví, nestojí proti sobě živočišná a rostlinná strava, stojí proti sobě strava z kvalitních surovin a strava z nekvalitních surovin, strava hodnotná a nehodnotná.
To, co se většinově připravuje v jídelnách z nejlevnějších surovin a polotovarů, je zbytečné mrhání časem, energií, financemi.
Beat 107867
25.4.2024 12:20:24
V době, kdy mnozi pacienti zapijeji léky černým čajem , přestože prokazatelně dochází k rušení účinku daného léku, mi řešení stravy přijde jako sci-fi, ačkoliv s Ropu a maceškou nemohu než souhlasit. Podávání vody na zapijeni mají v nemocnicích hlídat farmaceuticti asistenti, či jak se jim říká, ale je jich málo a jsou jen ve větších nemocnicích. A to mají nemocnice k zapijeni léku jasne pokyny. Nefunguje to, a stát přichází o peníze, protoze léčba není efektivní. Kdyby to nebylo smutny, je to vtipný. Někde lezim, léčí mě lékem, který mi nosi, ale protoze mi zároveň k němu daji černý čaj , lék nefunguje tak, jak ma a tak tam lezim o to dele.
Stará husa 154854
25.4.2024 12:13:49
Ropucho, ty jako vegan bereš tento způsob stravování jako běžný, ale ono to tak černobílé není. Já třeba neznám vůbec žádného vegana, vegetariány asi tři, ti ale jedli i vejce a mléko. I když v dnešní době už je více vegetariánů a veganů, než třeba za mého mládí, není a asi nikdy nebude to většinový způsob stravování. A jelikož nedodržování této diety nevede ke zdravotním obtížím, nemocnice to asi řešit nebudou. Chápu, že někdo takto jí z etických důvodů, zdravější než normální stravování to není. Můj názor je ten, že pobyt v nemocnici bývá výjimečný a poměrně krátkodobý, takže pokud tam není možnost stravovat se vegansky, holt to každý člověk těch pár dní prostě vydrží. Pokud je to pro něj tak nepřekonatelném, tak mu budou muset nosit jídlo příbuzní nebo známí. Pochybuju, že v kolosu nemocniční kuchyně bude ojedinělému veganovi někdo připravovat speciální stravu, na to prostě není prostor ani finance.
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 5376  [Dalších 5266 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.