| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 5376  [Dalších 5256 >>]
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 12:03:44
Renko, ano, to je přesně ono, stereotypní přístup, přestože by změna v podstatě nic nestála.

Sladký čaj (nebo nějaké slazené nápoje) je klasika, my jsme to řešili před dvaceti lety ve školce a pak ve škole s našimi dětmi a dodnes si myslím, že čistá voda se standardem nestala.
A tak to je, zažité představy, že děti by nevypily neslazený nápoj, že lidé by nesnědli bezmasé jídlo atd..
A v nemocnicích, kde jsou pacienti v rukou odborníků na lidské zdraví, je to obzvlášť paradoxní.
Renka + 3 26652
25.4.2024 11:59:17
Ale jo, bezmasá varianta ano.

Co mě ale překvapilo, před dvěma lety dcera byla na operaci v Motole a neuměli jí dát jiný nápoj než sladký čaj. Ten ona nepije. Neměli k dispozici ani neslazený. Prosila sestřičku o vodu, ta se tomu divila, ale přinesla jí sklenici vody, jenže jí tu vodu osladila! Takže to dcera taky nepila.

Přitom dnes je docela časté, že lidé pijí obyčejnou kohoutkovou vodu. A ani to nejsou nemocnice schopné nabídnout.
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 11:55:32
Renko, já souhlasím, že nemocnice nemůže poskytnout neomezené varianty stravování. V současném systému asi vůbec.
Ale v dnešní době mi už bezmasá varianta jídla kdekoliv přijde jako standardní požadavek a do budoucna si myslím, že i plně rostlinné jídlo bude standardní alternativou.
Renka + 3 26652
25.4.2024 11:40:01
Není to jen o sestavení jídelníčku, ty musíš vyčelnit člověka, který to uvaří, bude se to vařit v jiné nádobě a spotřebuje další energii navíc. Je to zkrátka otázka omezeného rozpočtu.
Renka + 3 26652
25.4.2024 11:38:52
No ale ty to vidíš jen z pohledu vegana. Co třeba ten, co jí RAW stravu? Taky by měl nárok požadovat svoji dietu? Nebo z jakého důvodu by měl mít zrovna přednost vegan před jinými dietami? Prostě nemocnice není hotel a kdo má specifickou dietu, měl by si tohle řešit jinak. Pokud bude nemocniční stravování na komerční bázi, možná to bude možné, ale v tomto případě zase firmy uvažují ekonomicky, zda se jim příprava takových jídel vyplatí.
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 11:36:25
"mě by zas erár nabízející "náhražky" vožené z druhé strany planety namísto místních mléčných produktů vadil hodně"


Kaliope, to by mi také vadilo :-)
Ropucha + 2 120300
25.4.2024 11:35:02
"Někdo musí jídelníček sestavit"

Tak.
A to je jediný problém toho všeho.
Suroviny živočišné nebo rostlinné, to z finančního hlediska nehraje žádnou zásadní roli. Naopak ty rostlinné vyjdou možná z většiny levněji.
Musí to ale někdo vymyslet a zorganizovat, musí chtít a musí to umět.

Kaliope X 157897
25.4.2024 11:34:43
"Jak už jsem tu psala, je to dlouhá cesta a erár se přizpůsobí nejspíš až nakonec, po komerčních podnicích."

Tak každý má jiné představy, mě by zas erár nabízející "náhražky" vožené z druhé strany planety namísto místních mléčných produktů vadil hodně.

Za mě, pokud mám požadavky vymykající se průměru, tak v eráru je to čistě jen můj problém. Já do české restaurace jíst nepůjdu, ale ve školícím středisku zaměstnavatele něco sním, nebo si přivezu svoje jídlo, ale nebudu mít poznámky k neschopnosti kuchařů, jak mi nevyšli vstříc.
Renka + 3 26652
25.4.2024 11:30:28
Tak ona to bude určitě otázka rozpočtu především. Mám trochu vhled, jak funguje závodní stravování, protože moje mamka byla kuchařka. A lidí je pořád nedostatek, placeni taky zrovna super nejsou. K tomu, aby se vařilo veganské jídlo je třeba nakoupit další suroviny, další lidi, kteří se tomu budou věnovat. Někdo musí jídelníček sestavit, někdo uvařit. A pořád to bude menšina lidí, kteří tohle budou chtít, takže je třeba nakoupit i ty klasické suroviny. Na to prostě rozpočet, který je vyčleněný na dané stravování těžko bude stačit. Ano, řešení by tedy mohlo být za příplatek za tyto požadavky, ale jaký by musel být, aby se zaplatil člověk, suroviny a energie, které by tím vznikly navíc nad obvyklou nabídku.
Balbína 99798
25.4.2024 11:27:16
veganska je hodne specificka, nejde jen o vynechani masa.
Je opravdu hodne ruznych stravovacich smeru - keto, vegan, paleostrava....
opravdu si nemyslim, ze by kazda nemocnice mela nabizet tyto obedy.
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 5376  [Dalších 5256 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.