| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 210] Názory 211220 z 5376  [Dalších 5156 >>]
Pavla ... 6333
18.1.2022 18:07:31
zda na pojišťovnu nebo ne posuzuje každý dr. jinak - moje mi dělá rozpobry na pojišťovnu, dr. dcer nikoliv.
Jistě - jsou takový info o nekomplexnosti bílkovin atd. Vcelku by mně zajímalo, zda některý masožravec si hlídá a řeší svou stranu obdobně jako obavu o nedostatek bílkovin u vege.

Zatím žiju vcelku oki už pěkných xy let bez masa a cca 10 let jako vegan ... tak asi tak
Okolík 129526
18.1.2022 17:58:59
Bílkoviny v luštěninách nejsou stravitelnější než maso. A na stejné množství bílkovin musíš těch luštěnin sníst násobně více než masa (na hmotnost a objem).
Pavla ... 6333
18.1.2022 17:50:55
Ale jo, statistiky k tomu fakt jsou - https://ourworldindata.org/land-use-diets - třeba tady, ale i jinde.
Pro mně je ajkýkoliv důvod nejíst maso dobrý :), asi tak! Asi proto, že se snažím vycházet z principi ahimsa - neubližovat - a zabíjení je ubližování.
Pavla ... 6333
18.1.2022 17:46:29
soja asi extra už neplesniví, ale manželovi třeba nechutná, já ji nejím vůbec - je plno jiných zdrojů bílkovin - který navíc ani nejsou potřeba v takovým množstí, jak se proklamuje - navíc nejsou upravený jako sojový maso, sojový párky atd. Snažíme se jíst hodně z místních zdrojů - cizrna, fazole, hrách, čočka - bohatě to stačí. Dcera jí takový ty různý vege výrobky ze soji ... už se ale hodně objevuje místo soji třeba pšeničný párky :D
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
18.1.2022 17:40:54
Když myslíš.. (samozřejmě že se můžeš opřít o statistiky)
Nemám zkušenosti veganů. Mně třeba přijde lepší změnit stravu (jakoukoliv) kvůli tomu, abych se cítila dobře. To ráda slyším od druhých. Kvůli svědomí, to mi tak dobře nezní.
Balbína 99798
18.1.2022 17:40:28
Myslim, ze uz padaji predsudky, ze vegetariani se stravuji nedostatecne nebo ze ti, co jeji maso, jedi malo pestre.
Kamaradka vegetarianka mela malo zeleza, dodavala si umele, tomu bych se asi chtela vyhnout.
Take nemam uplne duveru k vyrobkum ze soji, soja hodne plesnivi... Nebo jaky je "novejsi" trend/zpravy, co se tyka soji?
Zda se mi ale, ze komu vegetarianstvi nesedlo, zdravotne na sobe poznal.
Ja jsem vsezravec, ale cim jsem starsi, tim mene ho potrebuji. Zeleninu mam moc rada, prijde mi z celeho vareni vzdy nejvic pracna bohuzel. Jim hodne zdravych veci, obcas i neco nezdraveho, ale vseho moc. A nejde mi to dlouhodobe zmenit~d~
Konzerva 153011
18.1.2022 17:35:27
Moje děti bohuzel nejedí tepelně upravenou zeleninu. Buď ji s masem pecu nebo smažim nebo dusím a nejedi to. Bohizel. Ale zase nemaji problem ji sníst syrovou. Ovšem v mých snahách o zdravějši teplé jidlo mě to omezuje.
Pavla ... 6333
18.1.2022 17:30:53
appka cronometer ja na to asi docela fajn, ale člověk by si to musel hlídat - příjem + výdej.
Pavla ... 6333
18.1.2022 17:30:22
hodně veganů, který znám, se stalo vegany právě kvůli etické stránce věci, nebo vegetariány. Proč je to divný?
Mně to přijde naopak logický - tedy stejně logický jako zdravotní důvody. Někdo viděl film, někdo záběry z jatek (kde jsou mj. zabíjena i ta zvíata z farem, kde ja mají "rádi".
Důvodů je hodně - třeba z hektaru půdy se uživí, či by se uživilo mnohem více veganů a vegetariánů než masožravců.
A někdo má holt zdravotní důvody ...
[<<Předchozích 210] Názory 211220 z 5376  [Dalších 5156 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.