| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 5376  [Dalších 5126 >>]
Ropucha + 2 120300
18.1.2022 16:02:39
Konzervo, obalit místo jednoho řízku něco jiného je jen rutina, na to si lze zvyknout.
Nebo lze udělat hustou zeleninovou polévku, kterou má vegetarián jako hlavní jídlo, stejně tak lze udělat přílohový salát, který si vegetarián vytuní sýrem, ořechy, luštěninou ... Nebo nějakou dušenou zeleninu jako přílohu, kterou si dá vegetarián s bramborami.
Ale asi záleží, jak je člověk náročný. Mě uspokojí velmi jednoduché věci, takže to mám snadné.
Ropucha + 2 120300
18.1.2022 15:51:21
Rodinová, však jo, já to píši jen jako zkušenost, že vegetariánství mě nijak nepoškodilo a naopak mi jde k duhu (si myslím).
Ale jsem si jistá, že lidem může jít k duhu i jídelníček obsahující maso, zcela určitě.
Nejhorší je myslím nějaká těžká jednostrannost a převaha průmyslového jídla bez živin.
Jinak víno piji denně a též kávu, toho bych se vzdávala velmi obtížně :-)

Konzerva 153011
18.1.2022 15:50:16
Dávám ti k zamyšlení, jak to budeš řešit ve vztahu k rodině. Budeš vařit to samé, jen ty si to dáš bez masa?

Nebo si to maso nějak nahradíš?

Nebo úplně změníš jídelníček?

to první je nejjednodušší, ale nevím, jestli budeš mít tu správnou vyváženou stravu. Rodina si dá řízek, brambory a salát. Ta budeš mít víc brambor a salátu.

Nebo si k tomu uděláš něco jiného? Třeba květák. To už je víc práce.

Nebo teda změníš jídelníček úplně a to je nejnáročnější. Hlavne ve vztahu k rodině, pokud tvoje změny nebudou chtít. Tak jak to pak pořešíš?

Pokud jde o zabíjení zvířat. Vadí ti, že to máš jíst ty, ale připravovat pro ostatní ti to nevadí, nebo to nechceš dělat ani pro ostatní?

Jestli ti jde o princip, tak můžeš kupovat maso jen z chovů, kde se ke zvířatům chovají dobře. Sice je určitě dražší, ale zase když ho budeš jíst míň, tak na tom nemusíš tolik tratit.

Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
18.1.2022 15:45:16
řekla bych, že záleží na každém jednotlivci... sestra přestala jíst maso, rozhodila si trávení, bývalo jí dost špatně, přibrala... když maso vrátila do jídelníčku, srovnalo se jí trávení a začala hubnout, pak omezila sacharidy a váha šla dolů ještě rychleji... zkusila vynechat maso a začala zase přibírat a vrátily se jí potíže s trávením... takže opět maso jí... ~d~
Konzerva 153011
18.1.2022 15:42:30
navíc je hermelín český výrobek, ne?
Rodinová 140078
18.1.2022 15:40:51
To je tezky, zabko, maso jim casto a rada, obcas i treba burta a klobasku nebo jinou prasarnu, cukr v mnozstvi primerenem (dorty me nechutnaly nikdy, susenky uz dlouho ne, ale cokolada, zmrzlina ano, obcas pecu), vino piju,ovoce a zeleninu moc rada.
Kondice a vaha primerena veku, zadny medikamenty, kolena me taky zacinaji bolet.
Si vyber ~:-D
Ropucha + 2 120300
18.1.2022 15:30:11
V dlouhodobém horizontu má každá strava vliv.
Bezmasá myslím dost dobrý.
Pokud z toho tedy člověk neudělá "knedlíkovou dietu".
Já jím zeleninu a ovoce jako hlavní součást jídelníčku, k tomu nějaké ty obiloviny, semínka, ořechy, luštěniny. Jím mléčné výrobky, ty mi z etického hlediska vadí podobně jako maso, ale zatím se bez nich neumím obejít. A jím vejce.
Snažím se pokud možno úplně vynechávat cukr, ale nevyhýbám se tuku.
Nechybí mi myslím nic, nemarodila jsem ani nepamatuji, kondici i váhu mám úměrně věku uspokojivou.
Jen tedy mě bolí kolena při námaze, což může být stářím, ale hypoteticky i důsledkem vegetariánství, těžko říct.

Vítr z hor 100046
18.1.2022 15:24:36
Co je špatnýho na hermelínu?
Monika 123907
18.1.2022 15:23:55
Lenko, ale to je přeci individuální, jak kdo vaří bez masa, jaké používá suroviny a jako o tom ne/přemýšlí. Ty tady předkládáš nějakou svou osobní zkušenost jako by to byl obecný princip. Samozřejmě, že lze i bez masa jíst zdravě a tak a by člověk měl všechno potřebné a dle potřeby nepřibíral nebo i hubnul. Ale to se nestane jen tím, že přestane jíst maso, to samotné k správnému přemýšlení fakt nevede, resp. dosud jsem o tom neslyšela ~;)
Vítr z hor 100046
18.1.2022 15:22:54
Neřeš to a nejez ho, když nechceš. Lidi už jsou zvyklí. Sama ho nejím 32 let a nikdo se nediví.
Obecně jsou 2 přístupy k nejezení masa – náhražkový nebo prostě úplně jiná jídla. V tom náhražkovém systému člověk jí pořád to samé, co dřív, když jedl maso, ale místo masa používá náhražky.

Jak vyvážit nový jídelníček – buď se tím systematicky zabývat a počítat, nebo se může člověk inspirovat nějakou osvědčenou národní kuchyní, která to s masem nepřehání.

Stejně se to dá dělat třeba s lepkem nebo s mlékem.
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 5376  [Dalších 5126 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.