| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vegetariánství

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 230] Názory 231240 z 5376  [Dalších 5136 >>]
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
18.1.2022 16:43:45
Tak já jsem prase, co sní vše ve velkém a nemocná jsem taky těch 12 let, spíš 17 nebyla. Z chronických nemocí chronická žilní nedostatečnost od mládí.
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
18.1.2022 16:39:52
tak mléčné výrobky jsou hlavně zdrojem sacharidů..
Konzerva 153011
18.1.2022 16:34:03
Tiffany,

tomu moc nerozumím. Když mi bude vadit představa mrtvýho zvířete, tak si neumím představit, že mi nevadí to vařit pro někoho ale současně sobě ne. Já bych to tedy spíš směřovala k tomu, pokud už jsou děti dostatečně velké, že když vařím já, je to vegetariánské pro všechny, když dítě nebo partner, udělají maso a mně něco jiného nebo si to něco jiného udělám já pro sebe.

Nebo je to tak, že ti nevadí to připravovat, ale vadí ti to jíst?
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
18.1.2022 16:32:27
Když se té stravy nebudeš obávat, tak mít problémy nebudeš. Vege není špatné. Já bych se tak stravovat nechtěla, ale třeba svým dětem, až budou dospělí, bych v tom nebránila. Možná už ani v jejich věku 14 a 16 let bych je nevymezovala podle svého.
Pavla ... 6333
18.1.2022 16:31:14
Ahoj,

za mně to problém není - dlouho jsme byla napřed sama v rodině vegetariánka, pak veganka, postupně se přidala starší dcera, pak manžel a před lety i mladší dcera. Napřed mi maso jen nechutnalo, tak jsem ho nejedla, ale připravovala doma. Pak z etických důvodů - to jsem ho rodině prostě nepřipravovala - maso jedli jen mimo domov - holky chvíli ve škole, manžel v práci a tak.
Postupně se k etickým důvodům přiklonili všichni, bez domácího nátlaku. Takže teď jsme vegani všichni.

Dá se v pohodě vařit více jídel, je to jednoduché, nezabere to až tolik času - přesně k bramborům místo masa míchaná zelenina a tak.

Nic moc nehlídáme ani teď - jíme, na co máme chuť, nikde se žádná zásadní chyba neprojevuje. Já jsem tedy navíc raw vegan - vařenýho jím pomálu až nic - ale normálně rodina jí luštěniny, ovoce, zeleninu, brambory, rýži, těstoviny.

Co je potřeba si za začátku hlídat, je hodně "zelenýho" jako fakt zelenýho - špěnát, brokolice ... klidně zelený ječměn, mořský řasy. Občas bereme B12, přes zimu D3.
tiffany+2 100206
18.1.2022 16:29:32
Pokud jde o to zabíjení, tak mně to vadí, ale děti jsou neplnoleté - ať se rozhodnou, až vyrostou, jim nechci nutit nějaká svoje přesvědčení. Navíc jsou stále ve vývinu. Tím, že jsem já vysadila maso, tak jsem automaticky začala vařit masově trochu odlehčeně - prostě nedělám maso tak často jako dřív. Ale většinou jsou dny, kdy prostě vařím kombinaci - jim s masem a sobě vymyslím bezmasou variantu. Jen si nejsem jistá, jestli je to dlouhodobě udržitelné - i proto jsem se ptala na zkušenosti.
tiffany+2 100206
18.1.2022 16:14:06
Děkuji všem za odpovědi, postupně dočítám ~x~ ~;((

Jasně začala jsem pročítat, co a jak je dobré vědět, ale chtěla jsem i reálné zkušenosti konkrétních lidí a ty se v knihách zase tolik nedočtu.
Evelyn1968,2děti 6269
18.1.2022 16:11:11
Když jsem chodila na jógu, byla jsem vegetarianka, chvíli i veganka, ale nezvládla jsem to. Za sociku to moc nešlo, těch potravin bylo málo i pro vsezravce~;), jedla jsem vlastně běžná jídla, ale bez masa. A já mám maso ráda, po čase jsem se přejedla uherakem a skončila jsem s tím, hrozně se mi ulevilo~;).
Rodinová 140078
18.1.2022 16:11:02
Jj, myslim, ze vegetarianstvi by byla moznost i pro me, ale mame v sirsi rodine veganku, kde si nejsem uplne jista prospesnosti, veganka je zodpovedna a chodi na pravidelne kontroly k lekari a kdyz mi rikala, jake vsechny mineraly a vitaminy musi doplnovat umele, tak me dost omejvalo ~d~
Konzerva 153011
18.1.2022 16:05:41
Ropucho,

já už poslední dva roky vaření strašně nenávidím. Takže už jen to, že mám udělat řízek s brambory mě děsně otravuje (kor když třeba děti nemůžou pomoct). Takže ještě myslet na to, že mám koupit pro sebe něco jiného, pak do toho jiného obchodu zajít a mít s tím práci navíc (já třeba květák před obalováním vařím). Uf, do toho bych já nešla.
[<<Předchozích 230] Názory 231240 z 5376  [Dalších 5136 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.