Konec srpna, kdo by to byl řekl, tak rychle to uteklo:
Blake Crouch-Zhroucený čas
velmi zajímavý příběh, sice asi v půlce začíná nastávat zmatek, naštěstí autor věděl co píše a dal to do konce do pořádku a člověk si to ujasnil, nic u čeho nemůžete nepřemýšlet, musíte být ve střehu
Monica Hesse-Dívka v modrém plášti
2. světová válka, Amsterdam, lidé se tam ztrácí tak jako jinde, jenže tato země neměla žádné zkušenosti z války před tím, takže bych řekla, že o to horší, zmatky, šok.Smutný, ale moc pěkný příběh.
Jo Thomas-Vůně španělských třešní
když jsem to četla, tak mě u čtení napadlo, že dát někomu hodiny flamenga k vánocům by nemuselo být vůbec špatný.
Mě se kniha velice líbila. Třešňový sad, teplé Španělsko, flamengo a za mě i zajímavý příběh.
Ale třeba si to nechte na mlhavé dny. Krásně Vás to prohřeje pod sluníčkem co z knihy dýchá.
Danielle Steel-Modrooký chlapec
jeden z nejsmutnějších příběhů co jsem kdy četla(tolik smutných věcí na pár listech papíru), ale zároveň Vás to nenechá to nedočíst. Téma tam je dané, tak netřeba debatovat, prostě to přečíst.
Julia Kelly-Světlo nad Londýnem
jeden zapomenutý deník, musím říci, že pravda, která na konci vypadla z toho co se v deníku píše, byla až šokující. No dělo se to asi vždycky, jen teda na pozadí té války mě to až zaskočilo.
Linie děje toho co za války dělali i ženy je známá i když se o tom moc nemluví jen píše, ale i tak zajímavě napsaná
Saskia Sarginson-Lavička
máme tu dva děje, Sama a Cat, dva lidé a svým způsobem zajímavě napsané. Kapitoly se mění, vždycky o jednom o druhém a i s rokem. Nakonec se setkají, ale né tak jak se domluvili. V poslední kapitole je to, že to opravdu dospělo do toho čeho mělo i když už byli i docela staří.
Kathryn Hughes-Dopis
něco co nepustíte z ruky, než to přečtete.
začne to dopisem ze 4. září 1939 v jednom obleku, který se najde v roce 1973 dotkne se to zase toho jednoho z hnusných témat, těch šílených kláštěrů v Irsku(z toho by jeden zvracel, když to vždycky čtu a oni tam v tom jeli ještě v 70.-80. letech, skoro bych řekla, jestli tam aspoň jeden nemají ještě nyní, u nás to prý bylo též, jen né v takové míře). Pak tu je další závažné téma: těžký život s alkoholikem.
Většina příběhu se vypráví v roce 1973. A druhý děj se odehrává 1939-1940 a pak se to protne a vyřeší, něco dobře, něco hůř, ale holt v životě to tak je též.
A málem bych zapomněla, za léto jsem přečetla průvodce IKAR na křídovém papíře:
Holandsko
Francii
Dánsko